نحوه تنظیم سطح آب توالت فرنگی

نحوه تنظیم سطح آب توالت فرنگی
راهنمای مطالعه

نحوه تنظیم سطح آب توالت فرنگی با روش فوری

  1. آب ورودی به مخزن را ببندید.
  2. شیر تخلیه توالت فرنگی را باز کنید تا آب داخل مخزن تخلیه شود.
  3. فلوتر توالت فرنگی را پیدا کنید. فلوتر معمولاً یک قطعه پلاستیکی یا فلزی است که در بالای مخزن توالت فرنگی قرار دارد.
  4. پیچ تنظیم فلوتر را پیدا کنید. پیچ تنظیم معمولاً در بالای فلوتر قرار دارد.
  5. پیچ تنظیم را بچرخانید تا سطح آب به اندازه مورد نظر برسد. سطح آب مناسب برای توالت فرنگی 2 تا 5 سانتی متر پایین تر از لوله سرریز است.
  6. آب ورودی به مخزن را باز کنید و مطمئن شوید که سطح آب در جای خود باقی می ماند.

تنظیم سطح آب توالت فرنگی یکی از مسائل مهم در عملکرد صحیح و تخلیه درست آن می باشد. سطح آب نامناسب می تواند به این معنی باشد که توالت شما به درستی تخلیه نمی شود، بنابراین یادگیری نحوه تنظیم سطح آب در کاسه توالت فرنگی می تواند از مشکلات دردسر ساز جلوگیری کند. می توانید چند ترفند آسان را برای حل این مشکل امتحان کنید. در اینجا شش روش برای تنظیم سطح آب توالت فرنگی آموزش داده شده است.

چرا باید سطح آب فرنگی را تنظیم کنم؟

زمانی که سطح آب توالت فرنگی خیلی زیاد یا خیلی کم باشد، میتوانید با تنظیم آن از تخلیه درست و عملکرد صحیح آن مطمئن شوید. هنگامی که سطح آب خیلی پایین است، توالت شما ممکن است در تخلیه صحیح مشکل داشته باشد و باعث گرفتگی شود. از طرف دیگر ، اگر سطح آب خیلی زیاد باشد، کاسه توالت شما ممکن است سرریز شود و باعث کثیفی در کف سرویس بهداشتی شما شود.

حتی اگر مجبور به تمیز کردن کثیفی نباشید، معمولاً سطح آب بیش از حد ممکن به این معنی است که آب به طور غیر ضروری از طریق توالت در حال هدر رفتن است، که می تواند منجر به افزایش هزینه آب شود. بنابراین، به طور کلی، تنظیم سطح آب توالت فرنگی در صورت نیاز، ایده بسیار خوبی است.

تشخیص اینکه آیا سطح آب توالت شما نیاز به تنظیم دارد نسبتاً آسان است زیرا باید تقریباً تا نصف پر باشد. همچنین می توانید سطح آب در مخزن فلاش تانک فرنگی را بررسی کنید، که باید حدود 2.5 تا 5 سانت زیر دریچه پرکن و لوله سرریز باشد، یا اگر مخزن شما دارای یک خط پرکن است، آب باید درست روی خط پرکن قرار گرفته باشد.

سایر نشانه هایی که نشان می دهد سطح آب کاسه توالت شما نیاز به تنظیم دارد عبارتند از:

همه این مشکلات رایج میتواند دلیلی باشد برای تنظیم سحطح ارتفاع آب در توالت فرنگی که باید هر چه سریع تر برای رفع آنها اقدام کنید.

6 روش برای تنظیم آب در کاسه توالت

6 روش برای تنظیم آب در کاسه توالت

بسته به اینکه سطح آب کاسه توالت شما کم یا زیاد است، می توانید چند روش مختلف را برای رفع مشکل امتحان کنید. برای شروع هر یک از روشهای زیر، ابتدا باید تعیین کنید که آیا سطح آب شما خیلی زیاد یا خیلی کم است. سپس، درب مخزن توالت خود را برداشته، آب را با چرخاندن شیر به صورت ساعتگرد ببندید و یک بار توالت را تخلیه کنید تا مخزن خالی شود.

1. تنظیم شناور توالت

شناور توالت قطعه ای از توالت است که شبیه یک توپ با یک بازوی فلزی است. برای تغییر سطح آب در مخزن توالت، باید پیچی را که بازو را به شیر پرکن متصل می کند ، تنظیم کنید.

برای بررسی سطح آب فعلی، درب مخزن توالت را بردارید. سطح آب باید حدود 2.5 تا 5 سانت زیر لوله سرریز قرار داشته باشد. اگر سطح آب خیلی کم یا خیلی زیاد است، باید آن را تنظیم کنید.

اگر می خواهید سطح آب خود را بالا ببرید، با چرخاندن پیچ یک دور در جهت عقربه های ساعت، پیچ را محکم کنید. برای پایین آوردن سطح آب، با چرخاندن پیچ گوشتی یک دور در خلاف جهت عقربه های ساعت، پیچ را باز کنید.

علاوه بر تنظیم شناور توالت، باید بررسی کنید که آیا شناور سالم است یا خیر. یک بازرسی سریع انجام دهید، اگر توپ دارای ترک، سوراخ یا خوردگی است، باید تعویض شود.

2. تنظیم فلوتر

فلوتر یک شناور استوانه ای با یک میله در وسط است. این شناورها در توالت های جدیدتر و مدرن رایج هستند. برای رفع مشکل سطح آب باید میله تنظیم را پیدا کنید. میله تنظیم یک لوله بلند و نازک است که به شناور و شیر پرکن متصل است.

اگر روی میله تنظیم گیره آزاد وجود دارد، آن را بالا یا پایین ببرید تا سطح آب تغییر کند. برای افزایش سطح آب، گیره را فشار دهید و آن را بالاتر روی میله حرکت دهید. برای کاهش سطح آب، گیره را فشار دهید و آن را پایین تر روی میله حرکت دهید.

و اگر گیره آزاد وجود ندارد، پیچ بالای میله تنظیم را سفت یا شل کنید. پیچ را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا سطح آب افزایش یابد و در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا سطح آب کاهش یابد. هنگام ایجاد تنظیمات، پیچ را فقط یک دور بچرخانید.

3. نصب جدید شیر پرکن

اگر سعی کرده اید شناور خود را تنظیم کنید و سطح آب شما هنوز هم تنظیم نیست، ممکن است شیر پرکن شما خراب باشد. این دریچه ممکن است نشتی داشته باشد، که اگر هنگام تخلیه توالت به آنچه در مخزن اتفاق می افتد نگاه کنید، به راحتی قابل مشاهده است.

برای نصب شیر پرکن جدید توالت، مطمئن شوید که جریان آب را به توالت قطع کرده اید و مخزن را خالی نموده اید. سپس شیر قدیمی را جدا کنید. انجام این کار به سادگی تنها با باز کردن دو مهره انجام می شود (یکی که شیر را به آب وصل می کند و دیگری که شیر را به مخزن متصل می کند). احتمالاً برای اینکار به انبر یا آچار نیاز دارید.

4. رفع گرفتگی دریچه فاضلاب

ممکن است لازم باشد دریچه فاضلاب مسدود شده را در صورت شنیدن صدای قل قل کردن توالت، قطع شدن جریان آب در توالت یا کند شدن جریان آب باز کنید. ممکن است بوی بد فاضلاب نیز متوجه شوید. بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید زیرا دسترسی و بررسی دریچه های فاضلاب میتواند برای افراد غیره حرفه ای و مبتدی خطرناک باشد، بنابراین قبل از اقدام به تعمیر مشکل توسط خودتان، این نکته را در نظر داشته باشید.

خدماتی در همین زمینه: نصب توالت فرنگی

5. رفع گرفتگی لوله های فاضلاب

رفع گرفتگی توالت فرنگی

سطح آب کاسه توالت شما ممکن است در صورت گرفتگی توالت فرنگی نیز بیش از حد بالا باشد. چند روش وجود دارد که می توانید برای حل این مشکل امتحان کنید. یکی از آنها این است که 1 گالن آب گرم در کاسه بریزید. فشار آب می تواند گرفتگی را شل کند.

به طور متناوب ، می توانید سعی کنید توالت را با فنر لوله بازکنی دستی فشار دهید. به آرامی فنر را داخل کاسه ببرید و به جلو هل دهید و با کمی فشار گرفتگی را باز کنید. اگر این کار جواب نداد، بهتر است با شرکت لوله بازکنی تهران تماس بگیرید تا از یک سرویسکار حرفه ای کم بگیرید تا با دستگاه پیشرفته مشکل شما را حل کند.

خدماتی در همین زمینه: آموزش تعویض فلنج توالت فرنگی

6. رفع ترک های موجود در کاسه توالت فرنگی

یکی دیگر از احتمالات این است که آب از ترک های توالت فرنگی که به نازکی مو هستند، نشت می کند. اگر متوجه کمبود آب در کاسه توالت خود می شوید یا اگر سطح آب با هر بار فلاش زدن کمی پایین می رود ، ممکن است نشتی داشته باشید. به راحتی می توان آب را در اطراف توالت روی زمین مشاهده کرد، اما نشت واقعی ممکن است زیر زمین باشد.

ممکن است ترک در مخزن فلاش تانک یا در کاسه شما باشد. بسته به اینکه ترک کجاست و چقدر جدی است، ممکن است بهتر باشد یک توالت جدید نصب کنید.

اگر می خواهید ترک را تعمیر کنید، ابتدا باید آب را قطع کنید. سپس، منطقه را سنباده بزنید و از یک کاردک پلاستیکی برای استفاده از اپوکسی مخلوط شده روی ترک استفاده کنید. اپوکسی را بگذارید تا یک شب بماند و صبح توالت خود را آزمایش کنید.

پیشنهاد میکنیم در مورد این مشکل به مقاله 6 علت آب دادن زیر توالت فرنگی مراجعه کنید تا اطلاعات کامل تری را دریافت نمایید.

نکاتی برای تنظیم سطح آب در توالت فرنگی شما

پس از تنظیم هر چیزی در مخزن توالت فرنگی خود، باید دوباره شیر آب را باز کنید و سعی کنید توالت را بشویید. با بررسی سطح آب جدید ، می توانید بگویید که آیا نیاز به تنظیمات بیشتر دارید یا خیر.

اگر همه نکات برای تنظیم سطح آب در توالت خود را امتحان کرده اید و هنوز سطح آب درست نشده است ، ممکن است مشکلی فراتر از اینها باشد. به عنوان مثال، ممکن است به دلیل نشتی یا لوله های زنگ زده، فشار آب پایین باشد.

اگر موفق به رفع مشکل نشدیم چه کنیم؟

تنیم سطح آب توالت فرنگی توسط متخصص

اگر تمامی نکات و مراحل آموزش داده شده را انجام دادید و پش از بررسی متوجه شدید هنوز مشکل پابرجاست، وقت آن رسیده از یک متخصص کمک بگیرید. پیدا کردن و رفع مشکل تنظیم نبودن آب توالت فرنگی برای یک سرویسکار باتجربه خیلی ساده است.

پیشنهاد میکنیم برای صرفه جویی در وقت و انرژی با ارزش خود، از سرویسکاران شرکت آقای لوله بازکن کم بگیرید تا در اسرع وقت و خیلی فوری مشکلتان را رفع کنند.

برای استفاده از این خدمات، کافی است، در صورت سکونت در تهران با شماره 09197565465 تماس بگیرید.

پاسخ به سوالات متداول

سطح آب معمولی در کاسه توالت فرنگی چقدر است؟

سطح آب معمولی در کاسه توالت تقریباً نیمه پر است. آب باید بالای خروجی کاسه قرار گیرد زیرا این امر باعث ایجاد آب بندی و مکش می شود. وقتی توالت را می‌شویید، مکش مانع از ورود گازهای فاضلاب به خانه شما از طریق توالت می‌شود. هر زمان که سطح آب بالاتر یا کمتر از نیمه پر باشد، باید تنظیمات را جهت قرار گیری آب در ارتفاع صحیح انجام دهید.

آیا مخزن فلاش تانک فرنگی هنگام شستشو باید کاملاً خالی شود؟

نه، مخزن توالت شما نباید به طور کامل در هنگام شستشو تخلیه شود. اگرچه سطح آب پس از شستشو بسیار پایین می‌آید، اما نباید کاملاً خالی باشد. اگر مخزن شما خالی است، ممکن است مشکل از شیر پرکننده، شناور و فلوتر باشد. شما باید تمام قطعات توالت خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که درست کار می کنند و تنظیمات لازم را انجام دهید.

آیا ریختن آب در توالت به شستشوی آن کمک می کند؟

بله، می توانید آب را در توالت بریزید تا به شستشوی آن کمک کنید. برای هر شستشو، به 5 تا 10 لیتر آب نیاز دارید. به جای ریختن کل سطل به یکباره، آب را به آرامی در آن بریزید تا بهترین نتیجه را بگیرید. اگر برای کمک به شستشوی توالت بعد از گرفتگی، آب را در توالت می‌ریزید، فقط از 1 سطل آب گرم استفاده کنید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید
تلگرام
توییتر
برای استفاده از خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه، میتوانید همین حالا تماس بگیرید