تضمینی
لوله بازکنی با کیفیت عالی
شبانه روزی
بدون تعطیلی 24 ساعته
قیمت مناسب
طبق فاکتورهای اتحادیه
بیش از 20 سال سابقه واقعی

بهترین روش رفع گرفتگی لوله های فاضلاب

25
آقای لوله بازکن > اخبار و مقالات > خدمات تخلیه چاه > بهترین روش رفع گرفتگی لوله های فاضلاب
رفع گرفتگی لوله فاضلاب

اگر مشکل گرفتگی، بوی بد فاضلاب، تخلیه چاه دارید، همین حالا تماس بگیرید:

راه و روش زیادی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب خانه مثل توالت، آشپزخانه، حمام، سینک ظرفشویی و کفشور وجود دارد که در اینجا 10 روش فوری، خانگی و کم هزینه را آموزش داده ایم.

همه ما با علائم مسدود شدن لوله فاضلاب آشنا هستیم:

 • سینک طول می کشد تا تخلیه شود.
 • هنگام دوش گرفتن احساس می کنید زیر پاهایتان پر از آب شده.
 • یا اینکه بوی عجیب و غریبی از توالت، حمام و حتی آشپزخانه استشمام می کنید.

این ها همه نشانه هایی هستند که به شما اخطار می دهند به زودی با گرفتگی لوله فاضلاب مواجه می شوید، پس آماده باشید!

بعد از یکی دو روز با وجود این نشانه ها، اتفاقی که نباید بیفتد می افتد. لوله فاضلاب خانه شما کاملا مسدود می شود و آب چاه بالا می زند.

حالا قطعا اولین چیزی که به ذهنتان می رسد تماس با شرکت لوله بازکنی جهت رفع گرفتگی لوله های فاضلاب می باشد، اما صبر کنید، بهتر است قبل از اینکار روش هایی را که در ادامه توضیح داده شده را امتحان کنید. با انجام این راه حل ها شاید بتوانید بدون هزینه گرفتگی لوله فاضلاب را رفع نمایید.

روش های لوله بازکنی خانگی

در اینجا 10 روش از بهترین راه های رفع گرفتگی فاضلاب خانگی را آموزش داده ایم.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب با روش های خانگی

1- شوینده و آب گرم

مقداری پودر شوینده یا مایع را در آب گرم حل کنید تا آب کف آلود شود سپس آن را داخل لوله فاضلاب گرفته شده بریزید.

این محلول مانند روان کننده عمل می کند و اگر گرفتگی بر اثر چربی و روغن باشد، با چند بار تلاش کردن مطمئنا مشکل برطرف خواهد شد.

بهتر است در آخر یک کتری آب گرم هم برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب داخل لوله بریزید.

2- آویز فلزی لباس

روش ساده اما موثر در بسیاری از گرفتگی ها! یک آویز فلزی آماده کنید و تمامی خمیدگی های آن را صاف کنید و تنها سر قلاب شکل را دست نزنید.

میله را وارد لوله گرفته شده بکنید و سعی کنید تا جایی آن را هل دهید که به عامل گرفتگی برخورد کند. سپس باید فکر کنید در حال ماهیگیری هستید تا بتوانید چیزی را که باعث گرفتگی شده را به سر قلاب بچسبانید و آن را بیرون بکشید.

در آخر مانند روش قبل از یک کتری آب جوش برای شستشوی لوله استفاده نمایید.

در همین زمینه بخوانید، 9 روش تضمینی رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

3- سرکه و جوش شیرین

رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سرکه و جوش شیرین

مخلوط 1/3 فنجان جوش شیرین با 1/3 فنجان سرکه را در لوله گرفته شده بریزید و تا 30 دقیقه و یا بیشتر صبر نمایید.

ترکیب این دو ماده سبب ایجاد واکنش شیمیایی می شود که حالت اسیدی دارد و می تواند گرفتگی را برطرف نماید. با توجه به میزان گرفتگی می توانید اندازه جوش شیرین و سرکه را بیشتر نمایید و الزامی در استفاده به همین میزان وجود ندارد.

این روش کمک می کند که موی بلند، چربی و روغن که به لوله چسبیده شده را از بین ببرد. علاوه بر این، محلول فوق می تواند لوله را از هر گونه لجن و لعاب پاکسازی نماید.

4- جارو برقی تر و خشک

استفاده از جاروبرقی برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب

اگر یک جاروبرقی تر و خشک دارید می توانید آن را به یک ابزار فوق العاده تبدیل کنید.

برای انجام این کار بهتر است زمانی که لوله جارو برقی را وارد لوله فاضلاب کردید، اطراف لوله را به خوبی بپوشانید.

با قرار دادن جارو برقی روی قدرت بالا می توانید هر چیزی که داخل لوله فاضلاب باعث گرفتگی شده را به داخل بکشید و لوله را باز کنید.

5- آب گرم

باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب با آب گرم

برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب یک سطل اب گرم آماده نمایید. ریختن آب گرم درون لوله باید در دو تا سه مرحله انجام شود تا نتیجه خوبی داشته باشد.

این روش معمولا سریعترین راه لوله بازکنی و تخلیه چاه می باشد.

در صورت لزوم می توانید این کار را تا چندین بار تکرار نمایید تا زمانی که مطمئن شوید با این روش نمی توان گرفتگی را رفع کرد.

در کنار آب گرم می توانید مثل روش اول از مایع شوینده نیز استفاده کنید، به این صورت که ابتدا مقداری مایع داخل لوله بریزید و سپس آب گرم را در لوله خالی کنید.

در همین زمینه بخوانید، 8 روش فوری رفع گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی

6- کاستیک سودا یا سود سوزآور

برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب با سود سوزآور

سدیم هیدروکسید (به انگلیسی: Sodium hydroxide) یا کاستیک سودا (به انگلیسی: Caustic Soda) یا سود سوزآور با فرمول شیمیایی NaOH که ترکیب معدنی جامد و سفید رنگ می باشد.

این ماده می تواند باعث سوختگی شیمیایی شود و گرفتگی لوله را برطرف نماید. هنگام استفاده از این روش باید محافظ چشم و دستکش را برای ایمنی خود به کار ببرید.

این ماده را می توانید از ابزار فروش های محلی خرید کنید. 3/4 گالن آب سرد را درون یک سطل بریزید و سپس 3 فنجان سود سوز آور به آن اضافه کنید. این ترکیب برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب بسیار موثر است.

با یک چوب بلند آب را هم بزنید تا کاستیک سودا در آب حل شود. ترکیب این ماده با آب باعث ایجاد گرما و واکنش شیمیایی می شود.

پس از ریختن آن درون لوله باید 30 دقیقه یا بیشتر از آن صبر کنید سپس لوله را با آب داغ شستشو دهید.

7- تمیز کردن لوله

باز کردن گرفتگی لوله با تمیز کردن سیفون

بعضی از کارهایی که مربوط به پاکسازی لوله است شاید کمی سخت باشد اما این روش کاری ندارد و حتی خانم ها هم می توانند آن را انجام دهند.

در زیر سینک ظرفشویی و برخی از قسمت های خانه، لوله ای به شکل U وجود دارد که مانند تله عمل می کند و می تواند خیلی چیزها را درون خود نگه دارد و باعث مسدود شدن راه آب می شود و تمیز کردن آن برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب فوق العاده است.

ابتدا سطلی را آماده کنید و زیر این لوله قرار دهید. سپس با استفاده از یک آچار لوله را باز کنید. وقتی لوله باز شد شروع به خالی کردن فضولات داخل لوله نمایید.

لوله را به خوبی شستشو دهید و مجددا سر جای خود ببندید.

8- فنر لوله بازکنی

فنر لوله بازکنی شبیه به سیمی است که با آلیاژ فلز ساخته شده و به راحتی می تواند انواع زیادی از گرفتگی ها را باز کند.

البته شما در خانه باید از نوع دستی آن استفاده کنید که برای تهیه آن می توانید به فروشگاه های ابزار فروشی مراجعه کرده و فنری را که نیاز دارید براساس متراژ خرید نمایید.

لازم است خاطر نشان شویم که این فنر تنها قادر به رفع گرفتگی لوله فاضلاب که بصورت سطحی مسدود شده می باشد و توان رسوب گیری و یا از بین بردن اشیا را ندارد.

در ادامه می توانید ویدیو آموزشی استفاده از فنر دستی را مشاهده نمایید:

9- نمک و جوش شیرین

رفع گرفتگی لوله فاضلاب با جوش شیرین

مخلوط 1/2 فنجان نمک و 1/2 فنجان جوش شیرین را داخل لوله بریزید. برای 10 الی 20 دقیقه صبر کنید سپس داخل لوله آب گرم بریزید.

آب گرم و این ترکیب تبدیل به واکنش شیمیایی می شوند که می توانند اقدام به رفع گرفتگی لوله فاضلاب نمایند.

ترکیب فوق معمولا برای پیشگیری از گرفتگی های شدید بسیار عالی است. به همین خاطر می توانید به صورت مداوم یعنی هر چند هفته یکبار این مواد را داخل لوله بریزید. سپس از آب برای شستشوی آن استفاده کنید.

10- سرکه، جوش شیرین و فشار آب

رفع گرفتگی لوله فاضلاب با جوش شیرین و سرکه و لیمو

اگر گرفتگی در سینک یا وان حمام است ابتدا جوش شیرین و سرکه در لوله بریزید و 40 دقیقه تا 1 ساعت صبر نمایید.

سپس درپوش کفشور را قرار دهید و آب را باز کنید تا وان یا سینک پر از آب شود.

پس از پر شدن وان و سینک، درپوش را بردارید تا فشار آب سبب شود هر آنچه در لوله گیر کرده به کمک ترکیب جوش شیرین و سرکه و فشار آب از بین برود.

این روش می تواند تمام مواد زائد مانند مو و فضولات را با فشار از لوله خارج نماید و باعث رفع گرفتگی لوله فاضلاب گردد.

اینها 10 روش لوله بازکنی آسان و فوری است که به شما کمک می کند از گرفتگی لوله های فاضلاب شدید جلوگیری نمایید. امیدواریم بتوانید مشکلتان را رفع کنید در غیر اینصورت بهتر است با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید تا متخصصین لوله بازکنی مشکلتان را برطرف نمایند.

25 پاسخ
 1. مهدی۹۱۲۳

  سلام خسته نباشید لوله فاضلاب سرویس بهداشتی ما دسته توالت شور افتاده داخلش گیر کرده هر کاری کردم ندیدمش ک بتونم بیارمش بیرون ….چ روشی رو انجام بدم خوبه.. فنر هم قبلا زدم بیرون نیومده

  1. آقای لوله بازکن

   سلام ممنون
   نباید فنر میزدید. هر وسیله ای که داخل لوله میفته باید خارج بشه نه هل داده بشه. اگر داخل سیفون باشه میشه با ابزارهایی مثل چنگک یا انبر اون رو خارج کرد. در غیر اینصورت باید از روش های دیگه استفاده کرد که این هم سر کار مشخص میشه چون باید وضعیت کار رو دید.

 2. ناشناس

  سلام ببخشید مافاضلاب بالکن بخاطر خاکستر ذغال احتمالا مسدودشده چطور باز میشه

 3. سجادی

  سلام ماتازه اثاث کشی کردیم طبقه۴هستیم لوله آشپزخونه به پشت بوم راه داره ولی وقتی ظرف میشورم پشت بوم پرآب میشه ویه شبانه روز ویابیشتر طول میکشه آب بره خیلیی آرکم نیره باشلنگ با سیخ بلندهم امتحان کردم باز بشه ولی چیزی جلوش نیست.شلنگ داخل لوله کردم آبو باز کردم ولی باز آب ازلوله اومد بالا مشکل چیه بنظرتون

  1. آقای لوله بازکن

   سلام با سیخ که نمیشه تست کرد لوله بازه یا نه. متاسفانه این باب شده که هر لوله ای میگیره یکی سیخ برمیداره فکر میکنه میشه باهاش مسیر لوله رو باز کرد. هر چیزی ابزاری داره و هر کاری متخصص خودش رو. قطعا چیزی داخل لوله گیر کرده که امکان داره مربوط به قبل باشه و شما خبر نداشته باشید.

 4. مبارک

  ممنون بابت راهنماییتون جاروبرقی به کارمون اومد ممنون از راهنماییتون

 5. وحید

  سلام
  منزل ما ۴ طبقه هست که طبقه اول هستیم ۳ ماه پیش از کفشور اشپزخانه اب زد بیرون که لوله باز کن اومد و فنر زد مشکل حل شد ولی باز هم بعد مدت دو سه ماه دوباره هرازگاهی کمی اب میومد توی اشپزخونه بازم فنر زدیم اینبار بعد یک هفته دوباره یکمی اب بالا میاد میشه راهنماییم کنید
  ممنونم

  1. آقای لوله بازکن

   سلام میتونید از پمپ استفاده کنید. اما در صورت گرفتگی مجدد احتمالا نیاز به تخریب باشه. اگر برای حل مشکل بدون تخریب نیاز به خدمات دارید، در صورت سکونت در تهران با شماره داخل سایت تماس بگیرید تا پشتیبانی راهنماییتون کنه.

   1. قاسمی

    سلام. منزل ما ۲ طبقه هست . چند وقتی هست که زیر راه پله ها اب بالا می زند . فنر زدیم و اسید هم ریختیم ولی اثر نکرد . بعضی می گویند که چون فاضلاب کوچه نزدیک خونه است این اتفاق می افتد . میخواستم ببینم که ممکن این دلیلش باشه

    1. آقای لوله بازکن

     سلام بدون کارشناسی و بررسی انتظار نداشته باشید احتمالی که بقیه بهتون گفتند رو ما تایید کنیم. اینکار باید بررسی بشه تا مشخص بشه مشکل چیه. اگر تهران هستید میتونید با پشتیبانی تماس بگیرید.

  1. آقای لوله بازکن

   سلام اگر پر شدن چاه نیست با فنر زدن میتونید برای رفع گرفتگی فاضلاب اقدام کنید.

   1. هادی

    سلام وقت شما بخیر سیفون توالت معمولی رسوب گرفته راهش تنگ شده سرکه با جوش شیرین هم ریختم ولی مجدد با کوچکترین دستشویی دوباره باید تلمبه دستی بزنیم آیا راهکاری هست که رسوب از بین بره
    متشکرم

    1. آقای لوله بازکن

     سلام رسوب با این چیزها از بین نمیره. حتما باید رسوب تراشی بشه با دستگاه فنر برقی

 6. محدثه

  سلام واقعا عالی بود تمام 10 روشی که توضیح دادید همشون به درد بخورن. ممنون از سایت خوبتون که این مطالب رو به ما یاد میدید.

 7. محسن مسافر

  سلام من با بوی بد تقریبا دایمی از حمام خانه مشکل دارم منزل دوطبقه است زیر زمین و همکف
  از حمام طبقه همکف بوی لجن و فاضلاب میاد چاه را تخلیه کردم همراه با لایروبی

  لوله را فنر زدم اما باز هم مشکل بوی بد حمام بسیار آزاردهنده از حمام میاد از استاد محترم و دوستان درخواست راهنمایی دارم
  البته با سرکه و جوش شیرین هم امتحان کردم جواب نداد

  1. آقای لوله بازکن

   سلام جناب مسافر
   چنین موارد خاصی که بعضی کارها انجام شده و همچنان مشکل بوی فاضلاب وجود داره نیاز به بررسی تخصصی داره و نمیشه نظری رو ندید داد. اگر ساکن تهران هستید تماس بگیرید تا سرویسکار مجرب برای شما اعزام بشه.
   در همین حد میشه راهنمایی کرد که سیفون (شترگلو) و همچنین لوله ونت رو چک کنید. جز این موارد باید در محل بررسی بشه.

 8. سلیمانی

  سلام روش هایی که برای لوله بازکنی خانگی توضیح دادید عالی بودن واقعا ممنونم. مشکلم حل شد.

یک دیدگاه بگذارید

مطالب جدید

لوله بازکنی نیاوران با رعایت بهداشت بصورت شبانه روزی در خدمت شماست.
لوله بازکنی نیاوران
2021-04-20
رفع گرفتگی اگو ، رفع گرفتگی فاضلاب شهری، رفع گرفتگی منهول فاضلاب
رفع گرفتگی اگو (فاضلاب شهری)
2021-04-07
لوله بازکنی خیابان آفریقا ، لوله بازکنی خیابان نلسون ماندلا
لوله بازکنی خیابان آفریقا
2021-04-06
خدمات لوله بازکنی شبانه روزی در تهران با رعایت بهداشت
لوله بازکنی شبانه روزی تهران
2021-03-29
لوله بازکنی بریانک شبانه روزی بدون تعطیلی با رعایت بهداشت در شرایط کرونایی
لوله بازکنی بریانک – فوری و تضمینی
2021-03-24
لوله بازکنی جیحون با فنر برقی بدون کثیف کاری
لوله بازکنی جیحون – تخلیه چاه جیحون
2021-03-14
لوله بازکنی حکیمیه ، لوله بازکنی منطقه جکیمیه تهران با رعایت بهداشت و شبانه روزی و فوری
لوله بازکنی حکیمیه
2021-03-08
لوله بازکنی حیاط، پارکینگ، کفشور تراس و پشت بام
لوله بازکنی حیاط، پارکینگ، کفشور تراس و پشت بام
2021-03-01
چاه بازکنی ، چاه بازکنی تهران ، چاه بازکنی شبانه روزی با رعایت بهداشت
چاه بازکنی فوری در تهران – بدون کثیف کاری
2021-02-27
لوله بازکنی خیابان بلوار فردوس شبانه روزی و تضمینی
لوله بازکنی بلوار فردوس – تخلیه چاه فردوس
2021-02-26
لوله بازکنی تجریش ، لوله بازکنی تخلیه چاه تحریش با رعایت بهداشت، شبانه روزی و تضمینی
لوله بازکنی تجریش – تخلیه چاه تجریش
2021-02-25
لوله بازکنی مرزداران با دستگاه فنر برقی. لوله بازکنی در مرزداران با رعایت بهداشت
لوله بازکنی مرزداران – تخلیه چاه مرزداران
2021-02-24
لوله بازکنی اختیاریه
لوله بازکنی اختیاریه – تخلیه چاه اختیاریه
2021-02-23
لوله بازکنی شرق تهران ، لوله بازکنی در شرق تهران
لوله بازکنی شرق تهران
2021-02-22
لوله بازکنی غرب تهران ، لوله بازکنی تخلیه چاه در غرب تهران
لوله بازکنی غرب تهران
2021-02-21
لوله بازکنی شمال تهران ، لوله بازکنی محدوده شمال تهران
لوله بازکنی شمال تهران
2021-02-19
لوله بازکنی خیابان رسالت
لوله بازکنی خیابان رسالت
2021-02-08
لوله بازکنی اقدسیه با فنر برقی و تراکم هوا دو روش معمول برای باز کردن گرفتگی در اقدسیه میباشد که با کیفیت عالی انجام می شود.
لوله بازکنی اقدسیه – بدون کثیف کاری
2021-02-06
لوله بازکنی زعفرانیه ، لوله بازکنی منطقه زعفرانیه ، لوله بازکنی محدوده زعفرانیه با فنر برقی شبانه روزی و فوری
لوله بازکنی زعفرانیه – فوری و بدون کثیف کاری
2021-02-02
لوله بازکنی سعادت آباد و تخلیه چاه سعادت آباد
لوله بازکنی سعادت آباد – تخلیه چاه سعادت آباد
2021-01-29
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، نشت یابی آب و فاضلاب ، خدمات تشخیص ترکیدگی لوله در تهران
تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب با دستگاه پیشرفته
2021-01-21
افتادن گوشی در چاه توالت ، درآوردن گوشی از توالت
درآوردن گوشی از چاه توالت بصورت تضمینی
2021-01-15
تخلیه سپتیک تانک فاضلاب
تخلیه سپتیک تانک فاضلاب
2021-01-09
لوله بازکنی شهرک غرب
لوله بازکنی شهرک غرب
2020-12-27
لوله بازکنی خیابان قزوین
لوله بازکنی خیابان قزوین
2020-12-14
لوله بازکنی جمهوری با رعایت بهداشت، تضمینی و فوری
لوله بازکنی جمهوری
2020-12-11
لوله بازکنی جنوب تهران
لوله بازکنی جنوب تهران
2020-12-02
لوله بازکنی مسعودیه ، لوله بازکنی شهرک مسعودیه
لوله بازکنی مسعودیه
2020-11-23
لوله بازکنی پاسداران ، تخلیه چاه پاسداران
لوله بازکنی پاسداران
2020-11-22
رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان ، دوغاب و گچ کاملا تضمینی با قیمت اتحادیه و با استفاده از دستگاه فنر برقی
رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان ، دوغاب، قیر و گچ
2020-11-12
علت بوی فاضلاب در ساختمان
علت بوی فاضلاب در ساختمان و روش های رفع تضمینی بو
2020-11-09
لوله بازکنی جردن ، لوله بازکنی آفریقا ، لوله بازکنی نلسون ماندلا
لوله بازکنی جردن
2020-11-07
درآوردن طلا از چاه توالت
درآوردن طلا از چاه توالت
2020-11-01
لوله بازکنی فرجام ، بدون کثیف کاری با رعایت بهداشت بصورت شبانه روزی
لوله بازکنی فرجام
2020-10-19
پر چاه فاضلاب ، 7 روش ساده جلوگیری از پر شدن سریع چاه فاضلاب
علائم پر شدن چاه فاضلاب چیست؟
2020-09-28
لوله بازکنی نارمک ، لوله بازکنی شبانه روزی منطقه نارمک فوری و تضمینی
لوله بازکنی نارمک
2020-09-07
لوله بازکنی هروی توسط بهترین سرویسکاران لوله بازکن هروی آقای لوله بازکن انجام می شود.
لوله بازکنی هروی
2020-08-31
فیلم نصب توالت فرنگی ، نصب توالت فرنگی ، نحوه نصب توالت فرنگی
آموزش نصب توالت فرنگی – کاملترین راهنما
2020-08-07
لوله بازکنی الهیه با رعایت بهداشت توسط بهترین سرویسکاران شرکت آقای لوله بازکن در الهیه انجام می شود.
لوله بازکنی الهیه
2020-08-03
لوله بازکنی شهرک محلاتی
لوله بازکنی شهرک محلاتی
2020-07-19
تماس با آقای لوله بازکن

۰۹۱۹۷۵۶۵۴۶۵

۰۹۱۹۷۵۶۵۴۶۵

لوله بازکنی شبانه روزی تهران همراه با ماسک و رعایت کامل بهداشت جهت پیشگیری از ویروس کرونا
+