تهران
تهران
۰۹۱۹۷۵۶۵۴۶۵ شنبه تا جمعه 24 ساعته بدون تعطیلی تمام نقاط تهران

لوله بازکنی

تضمینی
لوله بازکنی با کیفیت عالی
شبانه روزی
بدون تعطیلی 24 ساعته
قیمت ارزان
طبق تعرفه اتحادیه
۰۹۱۹۷۵۶۵۴۶۵
آقای لوله بازکن > اخبار و مقالات > خدمات تخلیه چاه > 8 روش فوری رفع گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی
رفع گرفتگی توالت

اگر مشکل گرفتگی، بوی بد فاضلاب، تخلیه چاه دارید، همین حالا تماس بگیرید:

برای رفع گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی اگر از این 8 روش استفاده کنید، می توانید گرفتگی چاه دستشویی را به روش خانگی باز کنید. این آموزش همراه با فیلم می باشد.

اصلا وضعیتی خوبی نیست زمانی که میخواهید از سرویس بهداشتی استفاده کنید و بعد از چند دقیقه با کاسه توالت پر از فاضلاب همراه با بوی بد و وضعیت شرم آور رو به رو شوید و کاری از دستتان بر نیاید.

این اتفاق برای همه ما افتاده و همیشه هم دردسر ساز بوده است. در این مطلب نحوه رفع گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی را آموزش ببینید تا در هر زمان و هر مکان بتوانید گرفتگی لوله فاضلاب دستشویی را باز کنید.

علت گرفتگی توالت چیست؟

گاهی اوقات تخلیه چاه توالت با مشکل مواجه می شود و باعث کثیف شدن خانه می گردد. علت این گرفتگی ها معمولا مشخص است و راه تشخیص آن کار ساده ای است.

معمولا علت این نوع گرفتگی ها به دلایل زیر است:

 • گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع
 • گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی
 • گرفتگی توالت با مدفوع
 • گرفتگی توالت ایرانی با دستمال کاغذی
 • گرفتگی توالت فرنگی با صابون
 • گرفتگی دستشویی به دلیل رسوب گرفتگی شدید
 • افتادن اشیا در چاه توالت
 • افتادن نوار بهداشتی در دستشویی

باز کردن گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی

آموزش رفع گرفتگی توالت با 8 روش آسان

در ادامه چندین روش آموزش داده شده تا خودتان در خانه بتوانید چاه دستشویی را باز کنید، بدون اینکه هزینه ای بابت لوله بازکنی در تهران پرداخت نمایید.

تمامی این روش ها کارساز هستند به شرط اینکه گرفتگی جزئی باشد. چون مسلم است که گرفتگی های لوله فاضلاب با شدت بالا نمی توانند از طریق روش های طبیعی و خانگی رفع شوند و حتما نیاز به یک متخصص دارند.

1- استفاده از چسب نواری

فیلم رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع یا هر نوع گرفتگی دیگری توسط شرکت آقای لوله بازکن آماده شده است. مطمئنیم از این آموزش شگفت زده خواهید شد. در این فیلم رفع گرفتگی توالت فرنگی با سلفون اما با روشی جدیدتر یعنی چسب نواری 3 یا 5 سانتی آموزش داده شده است. این روش برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع بسیار مناسب و کارساز است.

2- موج گرما

رفع گرفتگی توالت با آب جوش

هنگامی که با گرفتگی فاضلاب دستشویی مواجه می شوید، بهترین راه حلی که در ابتدا به ذهنمان می رسد استفاده از یک کتری آب جوش است. آب داغ را داخل توالت خالی کنید و چند دقیقه اجازه دهید تا ببینید مشکل رفع می شود.

اگر آب تخلیه شد، نشان از موفقیت شماست و کافی است با استفاده از آب سرد، کاسه را شستشو دهید. در بسیاری از موارد آب داغ راه حل موثری است.

3- کمک گرفتن از آویز لباس

رفع گرفتگی توالت با آویز لباس

با استفاده از یک آویز لباس می توانید به راحتی لوله های گرفته شده را باز کنید. آویز را صاف کنید و تنها سر آویز را به شکل قلاب درست کنید. برای اینکه آویز لباس آسیبی به لوله و کاسه نرساند، بهتر است سر آن را که شبیه قلاب درست کرده اید با استفاده از پارچه نازک بپوشانید.

سپس آن را وارد لوله کنید و تا جایی که به محل گرفتگی برخورد کند هل دهید، بعد از آن کافی است با چند ضربه آرام لوله را باز کنید.

در همین زمینه بخوانید: 10 روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب

4- درست کردن محلول لوله بازکن خانگی

رفع گرفتگی توالت با جوش شیرین و سرکه

دو ماده ساده یعنی سرکه و جوش شیرین می تواند آتش فشانی را ایجاد کند تا باعث رفع عامل انسداد لوله شود. جوش شیرین و سرکه سفید یک ماده تمیز کننده شگفت انگیز هستند و وقتی داخل کاسه توالت مسدود شده ریخته شوند، در 90 درصد مواقع گرفتگی را باز می کنند.

کاری که باید انجام دهید، ترکیب دو فنجان آب گرم با دو فنجان سرکه سفید است. سپس باید یک فنجان جوش شیرین را داخل کاسه توالت بریزید و پس از آن ، ترکیب سرکه سفید و آب گرم را به آن اضافه کنید.

محلول به دست آمده مانند آتش فشان شروع به جوشیدن می کند و این ترکیب شیمیایی منحصر به فرد باعث تمیز شدن لوله فاضلاب و از بین رفتن عامل انسداد سرویس بهداشتی می شود.

پس از تخلیه باید 30 دقیقه منتظر بمانید و بعد از آن با باز کردن آب، مسیر خروج فاضلاب را چک کنید تا مشکلش رفع شده باشد.

5- استفاده از مواد شوینده

رفع گرفتگی توالت با شوینده

اگر در خانه جوش شیرین و سرکه ندارید کافی است از این ترفند ارزان قیمت و بسیار موثر لوله بازکنی یعنی رفع گرفتگی توالت با مایع ظرفشویی استفاده کنید.

نصف فنجان مواد شوینده مانند مایع ظرفشویی، دستشویی یا حتی شامپو را درون کاسه دستشویی گرفته شده بریزید. بعد از چند دقیقه با استفاده از یک کتری آب جوش برای باز کردن چاه توالت تلاش کنید.

آب جوش و مواد شوینده باعث رطوبت داخل لوله فاضلاب می شوند و می توانند موادی را که باعث گرفتگی شده اند برطرف نمایند.

نکته: اگر مرتبا با گرفتگی سرویس بهداشتی مواجه می شوید، می توانید از یک صابون برای باز کردن آن استفاده کنید. به این صورت که صابون را درون لوله فاضلاب قرار دهید و مقداری آب جوش روی آن بریزید و منتظر بمانید تا صابون به خوبی نرم شود. سپس آب جوش را با فشار درون لوله بریزید تا از شر گرفتگی خلاص شوید. علاوه بر این، صابون باعث رفع بوی بد فاضلاب توالت هم می شود.

6- تلمبه پلاستیکی کوچک

رفع گرفتگی توالت با تلمبه لاستیک نرم و خشک

همیشه در خانه خود یک تلمبه پلاستیکی کوچک داشته باشید. آنچه که اغلب مردم درست انجام نمی دهند، قرار دادن صحیح تلمبه درون کاسه است.

برای اینکار بهتر است از تلمبه های پلاستیکی نرم استفاده کنید تا بتوانید از ورود خروج آب به داخل لوله فاضلاب جلوگیری نمایید. برای عملکرد بهتر می توانید ابتدا تلمبه را درون کاسه قرار دهید و سپس روی آن آب داغ بریزید تا هوایی وارد و خارج نشود.

برای راحتی کار خود و زمانی که مهمان در خانه دارید، حتما به یاد داشته باشید که در خانه خود یک عدد تلمبه جهت رفع گرفتگی چاه توالت داشته باشید تا زمانی که چاه توالت بالا زد بتوان از آن برای باز کردن خروجی فاضلاب استفاده کرد.

7- خرید فنر دستی

رفع گرفتگی توالت با فنر دستی جدید که سر آن فرچه دارد

اگر 6 روش قبلی برای رفع گرفتگی سرویس بهداشتی کارساز نبوده، می توانید از فنر لوله بازکنی دستی استفاده کنید. از یک فروشگاه معتبر، فنر دستی مناسب برای کاسه توالت (فرنگی یا ایرانی) تهیه کنید.

مطمئن شوید که فنر خریداری شده آسیبی به کاسه و لوله فاضلاب نمی رساند، چون هزینه های تعمیر لوله کشی از هزینه خدمات لوله بازکنی گران تر است.

جهت باز کردن گرفتگی سیفون توالت با استفاده از فنر دستی تنها کافی است فنر را به اندازه ای داخل لوله فرو کنید که به عامل مسدود کننده لوله برخورد کند، سپس با چرخاندن فنر سعی کنید گرفتگی را رفع نمایید.

دقت داشته باشید که به هیچ عنوان فنر را با فشار به داخل لوله هل ندهید چون ممکن است آسیب جدی به لوله فاضلاب وارد نماید. تنها چرخش در جهت عقربه های ساعت کفایت می کند.

8- تماس با شرکت لوله بازکنی حرفه ای

شرکت رفع گرفتگی توالت تضمینی و فوری

اگر هنوز هم از شر گرفتگی دستشویی خلاص نشده اید، بهتر است از روش تضمینی یعنی تماس با متخصص لوله بازکنی توالت فرنگی یا ایرانی تماس بگیرید.

مسلما اگر هیچ تخصصی در زمینه کارهای فنی نداشته باشید، امکان دارد به لوله های فاضلاب آسیب برسانید یا کاسه توالت را بشکنید که در این صورت هزینه بسیار زیادی برای تعمیر آنها باید پرداخت کنید.

یک فرد متخصص می تواند در کوتاه ترین زمان، بصورت تضمینی و کاملا اصولی علاوه بر باز کردن لوله، رسوب گیری توالت فرنگی و ایرانی را هم انجام دهد که این کار سبب می شود تا مدت های طولانی، سرویس بهداشتی منزل شما به مشکل نخورد.

نیاز به متخصص لوله بازکنی دارید؟

می توانید برای تخلیه چاه توالت و لوله بازکنی در تهران با شرکت آقای لوله بازکن که شماره متخصصین ما در سایت درج شده تماس بگیرید. پرسنل این مجموعه بصورت شبانه روزی با بهترین کیفیت در سراسر استان تهران، براساس تعرفه مصوب اتحادیه خدمات رسانی می کنند.

پاسخ به سوالات متداول رفع گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی

با توجه به میزان بالای سوالات مشتریان عزیز شرکت آقای لوله بازکن، تصمیم گرفتیم در همین صفحه سوالاتی که بیشتر پرسیده میشوند را پاسخ دهیم.

دلیل کند شدن مکش توالت فرنگی چیست؟

اگر توالت فرنگی شما دارای مکش کندی است و قدرت قبل را ندارد، میتواند دلیل این اتفاق گرفتگی در کاسه فرنگی یا لوله فاضلاب آن باشد. جهت رفع این مشکل میتوانید از روش های آموزش داده شده استفاده کنید یا از خدمات لوله بازکنی دستشویی استفاده نمایید.

29 پاسخ
 1. سعیدی

  سلام دیروز برای رفع گرفتگی توالت یه سرویسکار فرستادید برای ما تو زیباشهر تهران هستیم، کارش خیلی خوب بود و چون راضی بودم و لوله بازکنی توالت رو هم بدون کثیف کاری انجام داد به خواهرم هم معرفیتون کردم تا از خدمات شما استفاده کنه. واقعا ممنونم

  1. آقای لوله بازکن

   سلام خواهش میکنیم وظیفه ما کمک کردن برای حل مشکل مشتریان گرامیمون هست.

 2. shayan

  عرض سلام و خسته نباشید
  من از شما هر چقدر تشکر کنم بازم کمه چون تو روز تعطیل که هر جا زنگ زدیم لوله بازکن سرویس بهداشتی نداشت شما یه نفر رو برای رفع گرفتگی توالت ما فرستادید و کار رو خیلی هم سریع انجام داد.
  خدا خیرتون بده.

  1. آقای لوله بازکن

   سلام خواهش میکنیم ما هر روز حتی روزهای تعطیل در طول سال خدمات رسانی میکنیم. از دعای خیر شما مشتری عزیز سپاسگزاریم.

 3. چالاک

  سلام خدمت شما. برای رفع گرفتگی توالت که اسباب بازی بچه کوچیکم افتاده توش چیکار باید بکنیم؟ شما سرویسکار و لوله بازکن توالت میفرستید منزل ما؟

  1. آقای لوله بازکن

   سلام باید با ابزارهای مخصوص مثل انبر و غیره درآوردتش. اگر خیلی وقته افتاده و سیفون کشیدید یا از سرویس بهداشتی استفاده کردید باید از لوله بازکنی توالت استفاده کنید و برای این کار سرویسکار هم داریم. میتونید تماس بگیرید.

 4. حسینی

  سلام توالت فرنگی خونه ما گرفته و آب چاهش بالا زده. میشه بفرمایید چیکار باید بکنیم. تهران هستیم.

 5. unknow

  سلام تو توالت ما یدونه ازین اهرم های شیر آب هست افتاده. حالا باید درش بیاریم یا برای باز کردن توالت باید کاری انجام بدیم؟
  اگه بره تو لوله، آب چاه توالت بالا میزنه؟ چطور باید درش بیاریم؟

  1. آقای لوله بازکن

   سلام هر گونه اشیا که داخل توالت بیوفته امکان گرفتگی و مسدود شدن لوله ها وجود داره و باید سریعا در بیاد. اگر افتاده باشه داخل چاه یعنی سیفون رو رد کرده باشه باید فنر زده بشه تا کاملا از لوله رد بشه.

 6. سهیل

  سلام خیلی کامل و عالی بود، آموزش محلول لوله بازکن خانگی به دردم خورد و توالتمون رو باز کردم.
  ممنونم.

 7. فرخی

  فیلم آموزشی که برای باز کردن فرنگی با چسب نواری گذاشتید هم جدید بود و هم عالی.

 8. Elnaz

  سلام اگه بدونیم گرفتگی توالت با دستمال کاغذی و رسوب گرفتگی شدید هستش چیکار باید بکنیم؟ ایا راهی برای باز کردن چاه دستشویی هست؟

  1. آقای لوله بازکن

   سلام بهترین راه برای باز کردن این نوع گرفتگی استفاده از فنر برقی هستش.

 9. شمس

  سلام خدماتتون خیلی خوبه من ساکن میدان ولیعصر هستم و توالت دفتر کارم گرفته بود که زحمت کشیدید لوله بازکن فرستادید و گرفتگی رو باز کرد. تشکر از پرسنل شرکت آقای لوله بازکن.

 10. علی

  سلام ،وقت بخیر
  درداخل توالت فرنگی ما از این توری پلاستیکی که در کف شور حمام هست افتاده گیر کرده و به سختی مدفوع رو دفع میکنه و اکثرا وقتی تخلیه رو میزنی مجدد برمیگردون داخل توالت فرنگی
  از شما میخواهم راهنمایی کنید

  1. آقای لوله بازکن

   سلام کفشور چه زمانی افتاده؟
   چون بعد از افتادن شی از سرویس استفاده کردید تنها راه فنر زدن هستش. میتونید با شماره داخل سایت تماس بگیرید تا سرویسکار براتون اعزام بشه.
   البته گاهی اوقات با اینکه از سرویس استفاده میشه ولی باز هم امکان دراوردن شی از چاه توالت هستش.
   در مطلب افتادن اشیا در چاه توالت توضیح دادیم که چه کارهایی باید انجام بدید تا بشه شی رو بیرون آورد.

 11. زهرا حسینی

  سلام ببخشید یه سوال دارم. میشه بگید برای باز کردن دستشویی کثیف کاریش چقدره؟

  1. آقای لوله بازکن

   سلام خانم حسینی در حال حاضر چون از دستگاه های جدید پایه دار استفاده می کنیم اصلا کثیف کاری نداره و خیالتون از این بابت راحت باشه.

  1. آقای لوله بازکن

   سلام بله کل تهران تحت پوشش خدمات شرکت آقای لوله بازکن هستش.

 12. تهرانیان

  خسته نباشید. از اینکه خیلی با احترام و مودبانه پاسخ تلفن رو میدید واقعا سپاسگذارم. من چند روز پیش تماس گرفتم یکی از پرسنل شرکت شما بسیار مودبانه و با احترام من رو راهنمایی کردن و لطف کردن سرویسکار برای باز کردن توالت فرنگی ما اعزام کردن.

  1. حسین هلالی

   منم با شما موافقم اره واقعا پاسخ به سوالات مشتریان و ثبت درخواست ها تو شرکت آقای لوله بازکن خیلی خوب هست و تمام سرویسکاران جوان و با اخلاق و البته مجرب هستن.

  2. آقای لوله بازکن

   سلام خیلی خوشحالیم که از خدمات شرکت آقای لوله بازکن راضی هستید. موفق و پیروز باشید.

 13. نگار جمالی

  بچه کوچیک من رفته دستمال کاغذی رو گوله کرده ریخته تو توالت فرنگی و الان هر کاری می کنیم باز نمیشه و آبش زده بالا. چطور باید گرفتگی رو باز کنیم؟

  1. آقای لوله بازکن

   سلام خانم جمالی برای باز کردن این گرفتگی نیاز به فنر زدن هستش. هیچ آسیبی به کاسه فرنگی نمیرسه چون فنر مخصوص کاسه توالت استفاده میشه.

   1. سعادتی

    من یبار زنگ زدم به شرکت شما لوله بازکن بفرستید. یه اقایی اومد خوش برخورد بود دستش درد نکنه دور فنرش پارچه پیچید خیلی عالی لوله غرنگی رو باز کرد.

 14. گل کار

  سلام
  حدود یه ماهه که توالت فرنگی ما مرتب میگیره و با کلی آب ریختن تو خود سیفون باز میشه که هم خیلی آب مصرف میشه و هم طول میکشه و خسته کنندست، امروز هم که کلا باز نشد، البته آبش میتونه کم کم تخلیه شه و آب تمیز جایگزینش بشه، اما خوب گرفته و امکان استفاده مجدد نیست، باید چیکار کنم، خسته شدم دیگه

  1. آقای لوله بازکن

   سلام این مشکل بخاطر کم شدن قطر لوله به دلیل گرفتگی، ریخته شدن آشغال یا رسوب و جرم هستش که نیاز به فنر زدن داره و بدون فنر مشکلش حل نخواهد شد. اگر در تهران هستید با شماره موجود در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان شرکت شما رو راهنمایی کنن. موفق و پیروز باشید.

 15. حسابی

  سلام ممنون از آموزش های رایگان شما
  گرفتگی توالت فرنگی منزل ما به خاطر اینکه شدید بود نشد با این روش ها باز کنیم و از سرویسکاران شما درخواست کردیم برای انجام خدمات تشریف بیارن.
  از خدمات خوب شما راضی هستم چون همونطور که گفتید واقعا بدون کثیف کاری بود.

یک دیدگاه بگذارید

12 + هشت =

تماس با آقای لوله بازکن

تماس با شرکت آقای لوله بازکن

۰۹۱۹۷۵۶۵۴۶۵