14 روش رفع گرفتگی چاه توالت با مدفوع – فرنگی و ایرانی

رفع گرفتگی توالت با مدفوع - 100% تضمینی بدون کثیف کاری
راهنمای مطالعه

گرفتگی چاه توالت با مدفوع ، گرفتگی چاه توالت فرنگی با مدفوع ، برای رفع این مشکلات ابتدا از روش های ساده و فوری توضیح داده شده استفاده نمایید تا ببینید لوله باز میشود یا نیاز به چاه بازکن حرفه ای دارید.

گرفتگی چاه توالت فرنگی با مدفوع یک وضعیت بسیار بد است که اگر همینک با چنین معضلی رو به رو شده اید، مطمئن هستم این سوال در ذهنتان خطور کرده است: “روش رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع چگونه است؟

خبر خوب این است که اینبار در وبسایت شرکت آقای لوله بازکن روش های موثر برای رفع گرفتگی توالت را توضیح خواهیم داد تا بتوانید اقدام به باز کردن لوله فاضلاب دستشویی نمایید.

بالا زدن چاه توالت مثل کابوس است! وقتی از سرویس استفاده کرده اید و موقع شستشو میبینید آب پایین نمیرود و وضعیت بدی به وجود آمده است. خوشبختانه راه های زیادی وجود دارد که میتوانید بدون اینکه دست هایتان کثیف شود یا بیش از حد همه جا را کثیف کنید مشکل را برطرف نمایید. در اینجا 13 روش بازکردن گرفتگی توالت با مدفوع را توضیح داده ایم تا در خانه خودتان این مشکل را رفع کنید.

بهترین روش های رفع گرفتگی توالت با مدفوع

گرفتگی توالت با مدفوع ممکن است برای همه اتفاق بیفتد. پس بهتر است چند روش فوری را بلد باشید تا در مواقع ضرروی از آنها استفاده کنید.

چند روش مختلف برای بازکردن گرفتگی توالت با مدفوع وجود دارد. در اینجا 14 روش از پرکاربردترین راه حل ها را آموزش داده ایم.

اگر مشکل گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع دارید میتوانید با 15 روشی که در ادامه توضیح میدهیم مشکل را برطرف کنید. این روش ها برای گرفتگی توالت ایرانی با مدفوع هم مناسب هستند.

1. سلفون یا چسب یک راه حل فوری و قوری

بازکردن گرفتگی توالت با مدفوع بوسیله سلفون یا چسب

برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع میتوانید از چسب 3/5 سانتی یا سلفون استفاده کنید. برای اینکار کافی است سلفون یا چسب را بصورت مرتب بر روی سنگ فرنگی بچسبانید به طوری که هیچ درزی وجود نداشته باشد. سپس یکبار فلاش تانک را فشار دهید تا آب داخل کاسه ریخته شود، در این حالت سلفون یا چسب باد میکند و پس از اینکه فلاش به اتمام رسید باید سلفون را به سمت پایین فشار دهید. حالا اجازه دهید دوباره سلفون بالا بیاید و همین کار را تکرار کنید تا گرفتگی رفع شود.

2. ریختن آب گرم در کاسه توالت

این یک تکنیک ساده برای رفع گرفتگی چاه توالت با مدفوع بدون تلمبه لوله بازکن است. فقط کافی است روشی که گفته می شود را بطور صحیح انجام دهید تا مشکلتان حل شود.

چه چیزی نیاز دارید:

  1. آب گرم
  2. پودر شوینده

به طور خلاصه:

برای باز کردن گرفتگی چاه توالت با مدفوع باید مقداری آب گرم داخل کاسه فرنگی بریزید، سپس مقداری مایع یا پودر شوینده داخل کاسه ریخته و اجازه دهید 1 ساعت بگذرد. سپس سیفون رابکشید تا گرفتگی چاه توالت با مدفوع باز شود. این کار را میتوانید برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع هم انجام دهید.

رفع گرفتگی توالت با مدفوع آب جوش

توضیح مرحله به مرحله روش دوم:

آب گرم را درون کاسه بریزید. دقت داشته باشید که آب را بایددر چند مرحله بریزید. به عنوان مثال اگر یک سطل آب دارید آن را به سه قسمت تبدیل کنید و در سه مرجله داخل لوله توالت بریزید.

سپس مواد شوینده را به کاسه اضافه نمایید و چند دقیقه به آن وقت دهید. پس از سپری شدن زمان کاسه را بررسی کنید تا متوجه شوید که سطح آب کاهش یافته یا افزایش!

دوباره آب گرم را درون کاسه بریزید. آب گرم باعث میشود گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع نرم شود. شاید از خود بپرسید که مواد شوینده چه کاری انجام می دهند؟ پودر شوینده، مواد را تجزیه می کند و به رفع گرفتگی توالت با مدفوع کمک می نماید.

به جای مواد شوینده می توانید از صابون هم استفاده کنید. میتوانید مقداری صابون را در آب جوش حل کنید و آن را داخل کاسه بریزید تا مشکل گرفتگی دستشویی با مدفوع را رفع نماید.

توجه: حتما برای رفع گرفتگی توالت با مدفوع از آب گرم استفاده کنید و به هیچ وجه تاکید میکنیم به هیچ وجه از آب جوش استفاده نکنید. چون ریختن آب جوش میتواند باعث شکستن یا ترک برداشتن کاسه توالت ایرانی و فرنگی شود.

3. ساخت قلاب با آویز لباس

رفع گرفتگی توالت با مدفوع ، آویز لباس

به جای داشتن ابزارهای مختلف میتوانید از یک آویز لباس برای باز کردن گرفتگی دستشویی با مدفوع استفاده نمایید.

به این صورت که ابتدا آویز لباسی را آماده کنید و آن را صاف کنید و تنها انتهای آویز را به شکل قلاب درست کند. توجه نمایید که قبل از شروع کار حتما دستکش بپوشید.

مورد دیگری که در رفع گرفتگی توالت با مدفوع باید دقت کنید این است که از آویزی استفاده کنید که دور آن با پلاستیک پوشیده شده باشد تا آسیبی به کاسه نرساند. در غیر این صورت آویز را با پارچه ای بپوشانید.

قلاب را درون لوله فاضلاب دستشویی فرو کنید و خوب بچرخانید تا گرفتگی را باز کند. اگر گرفتگی دستشویی باز نشد، به این معنی است که لوله با چیز سختی مسدود شده و حتما باید از فنر برقی استفاده شود.

4. استفاده از شامپو

با این روش سریع دست به کار شوید و مقداری آب گرم و شامپو آماده نمایید تا از بالا زدن چاه توالت و بوی بد خلاص شوید.

حالا آب گرم را درون کاسه بریزید و شامپو را به آن اضافه کنید. شامپو راه لوله را لیز و نرم می کند و آب گرم به نرم شدن مدفوع کمک می نماید.

اگر گرفتگی باز نشد میتوانید دوباره این روش را تکرار کنید. پس از تکرار این راه حل اگر باز هم نتیجه ای نداشت بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید تا با ابزارهای حرفه ای مشکل شما را حل کند.

5. کمک گرفتن از مواد شوینده

رفع گرفتگی توالت با مدفوع

توجه: استفاده از مواد سفید کننده یکی از بهترین روش ها برای زمانی است که گرفتگی تا حدودی سخت باشد.

برای این کار نصف لیوان مواد سفید کننده آماده کنید. همچنین برای باز کردن گرفتگی دستشویی با مدفوع به صابون ماشین ظرفشویی نیز احتیاج دارید.

این مواد را درون کاسه بریزید و چند دقیقه ای به آن وقت بدهید. سپس با آب گرم لوله را شستشو دهد. اگر گرفتگی باز نشد دوباره امتحان کنید.

چیزهایی که باید به خاطر بسپارید:

  • قبل از استفاده از روش های آموزش داده شده سطح آب را بررسی نمایید.
  • زمانی که دیدید گرفتگی رفع شده، فلاش را فشار دهید تا مطمئن شوید.
  • حتما از دستکش مخصوص استفاده نماید.
  • خرید تلمبه لوله بازکن یک گزینه عالی است. چون ممکن است گرفتگی زمانی رخ دهد که مهمان از سرویس بهداشتی استفاده می کند.

6. برس شستشوی توالت

برس شستشوی توالت برای بازکردن گرفتگی توالت با مدفوع

برس های توالت یکی از ضروری ترین وسایل در هر سرویس بهداشتی هستند. این ابزار علاوه بر تمیز کردن کاسه توالت، می تواند در مواقع لزوم برای رفع گرفتگی توالت ها نیز استفاده شود.

وقتی توالت با مدفوع میگیرد، اولین چیزی که شاید به ذهنتان برسد، تلمبه چاه بازکن است. اما وقتی مدفوع علت اصلی مسدود شدن لوله باشد، فرچه ابزار بهتری به حساب می آید.

در واقع تلمبه میتواند مدفوع را به اطراف فشار دهند و وضعیت را بدتر کند. از طرف دیگر، با برس‌ توالت می‌توانید به داخل لوله دسترسی داشته باشید و انسداد را بدون پخش کردن چیزی در اطراف از بین ببرند.

روش انجام کار:

برای انجام کار کافی است به سادگی برس را در لوله توالت فرو کنید و آن را به جلو و عقب بچرخانید تا انسداد برطرف شود. در آخر با اب هر آنچه مانده را بشویید.

7. تلمبه چاه بازکن

بازکردن گرفتگی توالت با مدفوع با تلمبه چاه بازکن

همانطور که گفتیم تلمبه ممکن است تلمبه ابزار خوبی برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع یا توالت ایرانی نباشد. اما در برخی مواقع میتواند تاثیر خوبی داشته باشد.

اگر گرفتگی نزدیک به سطح آب باشد، ممکن است با چند بار تلمبه زدن گرفتگی از جای خود حرکت کند و باز شود.

نکته مهم در استفاده از این روش این است که باید از تلمبه مخصوص توالت استفاده کنید نه سینک! تلمبه های توالت مخصوص مهر و موم کردن اطراف لوله طراحی شده اند و تاثیر بیشتری دارند.

روش انجام کار:

تلمبه را دقیقا روی لوله قرار دهید و فشار دهید و بالا و پایین بکشید تا گرفتگی از بین برود. از مقداری اب گرم برای کمک به از بین بردن مدفوع استفاده کنید.

با کمی صبر و تلاش باید بتوانید گرفتگی توالت با مدفوع را بوسیله تلمبه باز کنید. فقط به یاد داشته باشید نباید عجله کنید و به آرامی ادامه دهید.

اگر فکر میکنید این روش تاثیری ندارد، وقتش رسیده روش های دیگر را امتحان کنید.

آیا توالت شما با مدفوع گرفته و باز نمی شود؟ برای رفع گرفتگی میتوانید از خدمات لوله بازکنی تهران استفاده کنید.

8. آب داغ و صابون ظرفشویی

معمولا برای گرفتگی های چرب، آب داغ و صابون ظرفشویی بهترین گزینه می باشد. ترکیب آب گرم و صابون به از بین بردن چربی و مدفوع کمک میکند و آنها را از بین می برد.

روش انجام کار:

آب جوش را داخل کاسه توالت بریزید و سپس چند قطره صابون ظرفشویی به آن اضافه کنید. بگذارید چند دقیقه بماند و سپس توالت را بشویید.

اگر انسداد همچنان وجود داشت، ممکن است لازم باشد این روند را چند بار تکرار کنید.

9. نوشابه و سلفون

شاید این روش کمی عجیب به نظر برسد اما یکی از راه حل های بسیار قوی برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع است. انجام این روش ساده است و اگر آموزش راه حل اول را در همین صفحه خوانده باشید متوجه مشوید چه کار باید بکنید.

کربناته موجود در بطری کوکاکولا به از بین بردن انسداد کمک می کند در حالی که سلفون به عنوان یک تلمبه چاه بازکن عمل می کند تا آن را از بین ببرد.

روش انجام کار:

برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع یک قوطی نوشابه در توالت بریزید و بلافاصله مثل روش اول، کاسه را با سلفون خوب بپوشانید.

سلفون را فشار دهید تا زمانی که احساس مقاومت کنید و سپس چند دقیقه صبر کنید.

پس از چند دقیقه، توالت را بشویید و ببینید آیا انسداد برطرف شده است یا خیر. اگر نه، این روند را تکرار کنید تا زمانی که گرفتگی باز شود.

10. جوش شیرین و سرکه

جوش شیرین و سرکه یک ترکیب قدیمی است که می‌تواند برای انواع کارهای نظافتی از جمله رفع گرفتگی توالت‌ها استفاده شود. جوش شیرین به رفع گرفتگی کمک می کند و سرکه به عنوان یک ضد عفونی کننده طبیعی عمل می کند.

روش انجام کار:

برای بازگردن گرفتگی توالت با مدفوع بوسیله جوش شیرین و سرکه کافی است یک فنجان جوش شیرین را درتوالت گرفته شده بریزید و سپس دو فنجان سرکه (سفید یا قرمز فرقی ندارد) به آن اضافه کنید. بگذارید چند دقیقه بماند و سپس توالت را بشویید.

اگر گرفتگی هنوز وجود دارد، ممکن است لازم باشد این روند را چند بار تکرار کنید.

11. جوش شیرین و سلفون

جوش شیرین برای بازکردن گرفتگی توالت با مدفوع

مثل روش نوشباه و سلفون، جوش شیرین و سلفون نیز می توانند برای باز کردن کامل گرفتگی توالت با مدفوع استفاده شوند. جوش شیرین به از بین بردن گرفتگی کمک می کند و سلفون به عنوان تلمبه عمل می کند.

روش انجام کار:

برای استفاده از این روش کافی است یک فنجان جوش شیرین و آب داغ را داخل توالت بریزید و سپس روی توالت را با یک تکه سلفون بپوشانید.

سلفون را فشار دهید تا زمانی که احساس مقاومت کنید و سپس چند دقیقه صبر کنید.

پس از چند دقیقه، توالت را بشویید و ببینید گرفتگی از بین رفته است یا خیر. اگر نه، این روند را تکرار کنید تا زمانی که توالت باز شود.

12. اسید و محلول لوله بازکن

بعض از اسیدها و محلول های چاه بازکن در بازار هستند که مخصوص رفع گرفتگی توالت با مدفوع هستند. این محصولات معمولا دارای مواد شیمیایی قوی هستند که میتوانند سخت ترین گرفتگی ها را هم باز کنند.

روش انجام کار:

دستورالعمل های روی برچسب محصول را بخوانید و طبق دستورالعمل استفاده کنید. بیشتر این محصولات از شما می خواهند که آنها را در کاسه توالت بریزید و سپس چند دقیقه قبل از شستشو صبر کنید.

اگر گرفتگی هنوز وجود دارد، ممکن است لازم باشد این روند را چند بار تکرار کنید.

13. دکمه فلاش تانک را فشار دهید

یکی از ساده ترین راه های رفع گرفتگی توالت، شستشوی ساده آن است. این روش معمولاً اگر گرفتگی کوچک باشد و گرفتگی زیادی در لوله ها نباشد، جواب می‌دهد.

اگر گرفتگی بزرگ‌تر و در عمق زیادی باشد، ممکن است لازم باشد چند بار پشت سر هم دکمه فلاش تانک را بزنید یا روش دیگری را امتحان کنید.

همچنین میتوانید با سطل، آب داغ داخل توالت بریزید.

14. تماس با لوله بازکن حرفه ای

اگر از سرویس استفاده کرده اید وبعد از کشیدن سیفون، توالت تخلیه نمی شود و همه چیز بالا آمده، اگر همه روش ها را امتحان کردید و گرفتگی توالت فرنگی یا ایرانی با مدفوع باز نمی شود و در این وضعیت وحشتناک گرفتار شده اید، میتوانید با تیم حرفه ای شرکت آقای لوله باز تماس بگیرید.

اگر در شهر تهران هستید میتوانید بصورت شبانه روزی از خدمات شرکت آقای لوله بازکن استفاده کنید. شرکت آقای لوله بازکن بصورت شبانه روزی و بدون تعطیلی در خدمت شهروندان عزیز سراسر تهران می باشد و سرویسکاران خود را برای حل مشکل به محل اعزام می نماید.

کلیه سرویسکاران این شرکت حرفه ای و با تجربه میباشند. با خیالی آسوده می توانید کاملا فوری، بدون کثیف کاری و 100% تضمینی مشکل خود را به کمک نیروهای فنی شرکت آقای لوله بازکن حل نمایید.

ما 24 ساعته آماده شنیدن صدای گرم شما عزیزان هستیم.

✅ ضمانت:تحویل لوله باز شده
✅ میزان کثیف کاری:بدون کثیفی
✅ ساعات کاری:همه روزه بدون تعطیلی
✅ روش انجام کار:فنر برقی با ژنراتور

چطور از گرفتگی توالت با مدفوع جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از گرفتگی توالت در وهله اول، چند قدم ساده وجود دارد که می توانید انجام دهید.

  • بعد از هر بار استفاده از یک برس توالت برای تمیز کردن کاسه استفاده کنید. این به حذف هرگونه فضولاتی که به اطراف لوله چسبیده است کمک می کند.
  • هیچ چیز اضافه دیگری جز دستمال توالت را داخل توالت فرنگی نریزید. محصولات بهداشتی زنانه، پوشک، و دستمال کاغذی همگی باید در سطل زباله ریخته شوند.
  • بهترین راه برای جلوگیری از گرفتگی توالت این است که فعال باشید و مرتب آن را تمیز کنید. هر چند ماه یک بار، یک فنجان جوش شیرین را داخل کاسه بریزید تا مدفوع حل شود و آن را با یک برس توالت بشویید.
  • اگر سیستم سپتیک دارید، به طور مرتب آن را سرویس کنید. این به جلوگیری از ایجاد هرگونه تجمع در لوله ها که می تواند منجر به گرفتگی شود کمک می کند.

پاسخ به سوالات متداول رفع گرفتگی چاه توالت با مدفوع

چطور گرفتگی توالت با مدفوع را به سرعت باز کنیم؟

اول سعی کنید از یک تلمبه چاه بازکن استفاده کنید. اگر واب نداد، میتوانید از فنر لوله بازکنی استفاده نمایید. اگر هیچ کدام جواب نداد، اخرین راه حل شما این است با آقای لوله بازکن تماس بگیرید.

چطور گرفتگی توالت را بدون تلمبه باز کنیم؟

اگر تلمبه ندارید میتوانید از فنر لوله بازکنی یا سلفون استفاده کنید. این دو ابزار بهترین راه حل برای باز کردن گرفتگی توالت هستند.

چطور گرفتگی توالت با مدفوع شدید را باز کنیم؟

در مرحله بعد، از یک تلمبه برای اعمال فشار مستقیم به انسداد استفاده کنید. اگر به نظر می رسد که تلمبه تاثیری ندارد، سعی کنید از قلاب آویز لباس یا فنر لوله بازکنی برای شل کردن گرفتگی استفاده کنید.

4.2/5 - (43 امتیاز)
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
تلگرام
توییتر
برای استفاده از خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه، میتوانید همین حالا تماس بگیرید