7 علت بوی فاضلاب توالت فرنگی

راهنمای مطالعه

اگر در سرویس بهداشتی خود متوجه بوی بدی شده اید، ممکن است این مشکل بوی فاضلاب توالت فرنگی باشد. وقتی بویی که از توالت شما می‌آید، بوی معمولی استفاده روزمره نیست، می‌تواند کمی نگران‌کننده باشد. شاید از خودتان سوال کرده اید که علت بوی بد توالت فرنگی من از چیست؟ و چگونه از شر چنین بوی بد خلاص شوم؟ با ما همراه باشید تا بصورت تخصصی علت به وجود آمدن این مشکل را بررسی کنیم و راه حل های رفع آن را به شما آموزش دهیم.

علت بوی فاضلاب توالت فرنگی چیست؟

علت بوی فاضلاب توالت فرنگی چیست؟

معمولا هنگام احساس کردن بوی بد در سرویس بهداشتی، برای از بین بردن این بو، انواع پاک کننده های مختلف را امتحان میکنید. قطعا با استفاده از وایتکس یا پاک کننده های خوشبوی دیگر سعی در از بین بردن بوی بد توالت فرنگی دارید، اما هر چه تلاش میکنید نتیجه ای ندارد!

هر چقدر تلاش کنید، تا علت و منشاء بو را ندانید مشکل برطرف نخواهد شد و حتی ممکن است این بوی زننده به کل خانه سرایت کند.

متأسفانه، چند علت وجود دارد که باعث ایجاد بوی فاضلاب در توالت فرنگی می شود. رفع برخی از آنها به سادگی سیفون کردن توالت است، در حالی که برخی دیگر نیاز به یک متخصص حرفه ای دارد.

با خواندن ادامه مطلب، از بهترین شرکت لوله بازکنی تهران یعنی “آقای لوله بازکن” بیاموزید که چرا توالت فرنگی شما بوی فاضلاب می دهد.

همچنین بخوانید: 15 روش رفع گرفتگی توالت فرنگی

7 دلیل بوی بد فاضلاب توالت فرنگی

چرا توالت فرنگی بوی فاضلاب می دهد؟ اگر تلاش های شما برای نظافت توالت فرنگی بی نتیجه است، در اینجا چند دلیل احتمالی وجود دارد:

اگر مشکل بوی بد فاضلاب توالت فرنگی دارید میتوانید با اطلاع از 7 علت به وجود آمدن این مشکل، برای رفع بوی توالت فرنگی اقدام کنید:

1. خشک شدن آب درون سیفون (شترگلو)

بوی بد فاضلاب توالت فرنگی به دلیل خشک شدن آب درون سیفون (شترگلو)

این مورد قطعا ساده‌ترین مشکل برای رفع است.

اگر بویی که استشمام می‌کنید از توالتی می‌آید که زیاد استفاده نمی‌شود، مانند توالت فرنگی سرویس بهداشتی مهمان‌، و یا بعد از تعطیلات طولانی متوجه بوی فاضلاب در توالت شده‌اید، احتمالا مشکل همین مورد است.

حالا شاید برایتان سوال باشد، سیفون (شترگلو) چیست؟ خب، اگر به لوله پشت توالت فرنگی نگاه کنید، متوجه بخشی می‌شوید که به پایین خم شده و دوباره بالا می‌آید. این بخش، سیفون نام دارد و یکی از اهداف آن، مسدود کردن مسیر ورود گازهای فاضلاب به خانه شما با پر ماندن از آب است.

اگر توالت شما برای مدت طولانی بدون استفاده بماند، آب داخل سیفون ممکن است تبخیر شود و راه را برای ورود گازهای فاضلاب باز کند.

راه‌حل:

برای دوباره پر شدن سیفون و رفع مشکل بوی بد فاضلاب توالت فرنگی، چند بار سیفون را بکشید.

در همین زمینه بخوانید: علت بوی بد حمام + راه حل

2. گرفتگی لوله تخلیه توالت فرنگی

ممکن است حتی در صورت تخلیه درست توالت فرنگی، گرفتگی کوچکی در لوله وجود داشته باشد. بدیهی است که اگر به این گرفتگی رسیدگی نشود، باعث می‌شود توالت شما بوی فاضلاب بدهد.

راه‌حل:

ممکن است برای رفع گرفتگی لوله، نیاز به فنر زدن لوله (استفاده از فنر لوله بازکنی) داشته باشید.

در همین زمینه بخوانید: 10 روش رفع بوی بد فاضلاب توالت ایرانی

3. نفوذ باکتری فاضلاب به کاسه توالت

اگر به هر دلیلی میکروارگانیسم‌های فاضلاب وارد کاسه فرنگی شما شوند، ممکن است به لبه‌ی آن بچسبند و شروع به تکثیر کنند. این مشکل به خصوص در تابستان که شرایط گرم و مرطوب به رشد باکتری‌ها کمک می‌کند، شایع‌تر است.

خوشبختانه، می‌توانید با ریختن چند لیوان سفیدکننده به داخل لوله سرریز یا شیر فلاش (که داخل مخزن توالت قرار دارد)، به راحتی این مواد را از بین ببرید.

راه‌حل:

با ریختن سفید کننده ها و سیفون کردن، باکتری ها و بوی فاضلاب توالت فرنگی را از بین ببرید.

5. آسیب دیدگی حلقه‌ موم زیر توالت فرنگی

بوی بد فاضلاب به دلیل آسیب دیدگی حلقه‌ موم زیر توالت فرنگی

این اتفاق که حلقه‌ی موم درزگیر زیر توالت فرنگی شما با گذشت زمان شل شود، نسبتاً رایج است. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، گاز فاضلاب ممکن است از طریق ترک‌ها نفوذ کرده و باعث ایجاد این بوی فاضلاب در توالت فرنگی شود.

اگر فرنگی شما لق می‌زند یا تکان می‌خورد، احتمالا حلقه‌ی درزگیر موم بوگیر شل شده است و نیاز به تعویض دارد

راه‌حل:

این مشکل باید توسط یک متخصص رسیدگی شود، زیرا نیازمند جدا کردن کامل توالت و تنظیم تجهیزات می باشد.

در همین زمینه بخوانید: رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه

6. مسدود شدن لوله ونت

یک لوله به سیستم لوله کشی فاضلاب شما متصل است که از طریق سقف به پشت بام کشدخه شده تا گازهای فاضلاب را حذف یا تهویه کند و اجازه دهد هوا وارد سیستم شود تا فاضلاب بتواند آزادانه جریان یابد.

اگر این دریچه مسدود شود، گاز فاضلاب نمی تواند از آن خارج شود و می تواند باعث بوی فاضلاب در توالت فرنگی شود.

راه حل:

لوله ونت را بررسی کنید تا ببینید آیا چیزی مانع آن شده است (این می تواند هر چیزی مانند برگ یا لانه پرنده باشد). اگر به نظر می رسد انسداد وجود دارد، پیشنهاد می کنیم با یک متخصص تماس بگیرید تا با خیال راحت آن را برطرف کند.

7. امکان وجود مشکل در کفشور یا روشویی

گاهی اوقات مشکل آن چیزی نیست که فکرش را میکنید. شاید شما بوی بد فاضلاب را از فرنگی احساس میکنید اما منشا این بو از کفشور یا روشویی باشد. اگر مشکل از کفشور باشد باید دید شترگلو دارد یا خیر و اگر از روشویی باشد، حتما باید زیر سینک اتصالات سیفون به درستی نصب شده باشد.

راه حل:

بهتر است از یک متخصص برای بررسی منشا مشکل برای از بین بردن بوی بد توالت فرنگی کمک بگیرید.

اگر روش های رفع بوی توالت فرنگی جواب نداد چه کنیم؟

اگر مطمئن نیستید که کدام یک از این موارد مشکل شماست یا ترجیح می‌دهید که در سرویس بهداشتی کارهایی که کثیف کاری دارد را انجام ندهید، می‌توانید از متخصصین ما کمک بگیرید.

مجموعه اقای لوله بازکن با سالها تجربه در زمینه رفع بوی بد فاضلاب در خانه میتواند به شما در از بین بردن بوی بد فاضلاب فرنگی کمک کند تا بدون مشکل، بدون تخریب و بدون کثیف کاری 100% تضمینی از شر این بوی زننده خلاص شوید.

ما با سال ها تجربه بهترین روش ها را برای برطرف کردن تضمینی این بوی بد انجام میدهیم. اگر نیاز به خدمات رفع بوی بد فرنگی دارید میتوانید همین حالا با شماره 09197565465 تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
تلگرام
توییتر
برای استفاده از خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه، میتوانید همین حالا تماس بگیرید