تهران
تهران
۰۹۱۹۷۵۶۵۴۶۵ شنبه تا جمعه 24 ساعته بدون تعطیلی تمام نقاط تهران

لوله بازکنی

تضمینی
لوله بازکنی با کیفیت عالی
شبانه روزی
بدون تعطیلی 24 ساعته
قیمت ارزان
طبق تعرفه اتحادیه
۰۹۱۹۷۵۶۵۴۶۵
آقای لوله بازکن > اخبار و مقالات > خدمات تخلیه چاه > برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی چه کنیم؟
برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

اگر مشکل گرفتگی، بوی بد فاضلاب، تخلیه چاه دارید، همین حالا تماس بگیرید:

برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی می توانید از روش هایی که در اینجا توضیح داده شده استفاده کنید. اگر نمی دانید چگونه چاه سینک ظرفشویی را باز کنید، این مطلب به شما کمک خواهد کرد.

گرفتگی لوله سینک ظرفشویی یکی از دردسرهای بسیار بزرگ منازل است که خانم ها با آن سر و کار دارند. زمانی که قرار است با گرفتگی سینک ظرفشویی مواجه شوید، نشانه هایی به شما می گویند که برای جلوگیری از گرفتگی سینک ظرفشویی همین حالا اقدام کنید.

اگر کاری نکنید مطمئن باشید که پس از چند روز و نهایتا یک هفته سینک ظرفشویی شما خواهد گرفت و نیاز به لوله بازکنی آشپزخانه پیدا می کنید.

قبل از هر چیز بهتر است ابتدا علت گرفتگی سینک ظرفشویی را بدانیم و سپس نشانه های آن را با هم بررسی نماییم و در آخر ترفندهای رفع گرفتگی آن را توضیح دهیم.

علت گرفتگی سینک ظرفشویی

در پایین شما می توانید عکس گرفتگی سینک ظرفشویی را مشاهده نمایید که از نوع گرفتگی شدید می باشد و نیاز به خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه آشپزخانه دارد.

برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

اما چه اتفاقی می افتد که باعث می شود سینک ظرفشویی به این وضعیت بیفتد؟ در ادامه علل به وجود آمدن این مشکل را ذکر کرده ایم:

 • مو، پرز فرش و موادی شبیه به اینها
 • رسوب و جرم
 • روغن و چربی
 • ورود پسماند مواد غذایی، میوه و سبزیجات به داخل لوله

زمانی که شما ظروف روغنی را در سینک می شویید، در واقع روغنی که وارد لوله می شود در مجاورت با آب سرد به دیواره لوله می چسبد و این روغن ها هر چیزی که وارد لوله شود را به خود می چسبانند.

همین موضوع سبب ایجاد رسوب و کوچک شدن قطر لوله می شود که اگر جلوی آن را به موقع نگیرید مطمئنا با گرفتگی بسیار شدید رو به رو خواهید شد که نتیجه آن بالا زدن آب فاضلاب سینک خواهد بود.

مواد غذایی که وارد لوله می شوند هم به مرور زمان در لوله ته نشین شده و علاوه بر ایجاد گرفتگی سینک ظرفشویی، باعث فاسد شدن و ایجاد بوی بد فاضلاب خواهند شد.

نشانه های گرفتگی سینک ظرفشویی چیست؟

برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

قطعا شما هم نشانه های زیر را دیده اید و به آن توجهی نکرده اید:

 • تخلیه کند آب: زمانی که قطر لوله به خاطر رسوب کم می شود، آب فاضلاب کند تخلیه می شود. یا اینکه وجود مواد غذایی، مو و هر چیز دیگری باعث گرفتگی سطحی لوله شده که منجر به تخلیه آب در مدت زمان طولانی میگردد.
 • گرفتگی های گاه و بی گاه: گاهی اوقات اتفاق می افتد که بی دلیل گرفتگی ایجاد می شود و چند دقیقه یا حتی چند ساعت این گرفتگی وجود دارد و به یکباره رفع می شود.
 • بوی بد فاضلاب: البته این مورد دلیل قطعی و نشانه گرفتگی لوله نیست، بلکه اگر دلیل این بو فاسد شدن مواد غذایی باشد، به این معنی است که مواد غذایی داخل لوله انباشته شده و پس از مدتی استفاده از سینک ظرفشویی احتمال گرفتگی نیز وجود دارد.

راه حل گرفتگی سینک ظرفشویی

برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی در ابتدا می توانید از روش های زیر استفاده نمایید و اگر به نتیجه نرسیدید، با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید تا با اعزام لوله بازکن به محل مشکل شما را به سرعت حل کنیم.

دقت کنید که روش های توضیح داده شده برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی، تنها به عنوان راه حل های جلوگیری می باشد که می توانید برای گرفتگی های سطحی از آنها استفاده نمایید. این روش ها برای گرفتگی های شدید و برطرف کردن مشکل بالا زدن آب چاه آشپزخانه کارساز نیستند.

کتری آب جوش

برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با آب جوش

اولین، بهترین، ساده ترین و ارزانترین روشی که برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی آشپزخانه وجود دارد استفاده کردن از یک کتری آب جوش می باشد.

کتری آب جوش را آماده کنید و پس از تخلیه آب سینک آن را درون لوله بریزید. آب جوش باعث می شود که چربی و روغن های چسبیده شده به لوله حل شوند و از لوله فاضلاب خارج شوند. به همین دلیل، احتمال باز شدن لوله بسیار بالاست.

اگر در اولین مرحله این کار جواب نداد بهتر است چندین بار آن را تکرار کنید.

تلمبه لاستیکی

برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با تلمبه

در اکثر خانه های قدیمی از این تلمبه ها بسیار استفاده میشد. در حال حاضر هم این تلمبه ها به فروش میرسند و در بعضی خانه ها هنوز هم وجود دارند.

بهترین نوع این تلمبه آنهایی هستند که لاستیک نرم و انعطاف پذیری دارند. یکی از این ابزارها را آماده کنید و قسمت لاستیکی آن را روی لوله سینک قرار دهید.

بهتر است مقداری آب داخل سینک بریزید تا قسمت لاستیکی تلمبه را بپوشاند. این کار باعث می شود عمل تلمبه زنی بهتر انجام شود چون هوایی داخل یا خارج نمی گردد.

چندین بار تلمبه را بالا و پایین کنید تا با فشار هوا، گرفتگی برطرف شود.

قلاب دست ساز

برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با قلاب

با کمی خلاقیت می توانید با استفاده از یک آویز لباس که در تصویر میبینید قلابی درست کنید تا با آن گرفتگی را برطرف نمایید.

اگر گرفتگی براثر ورود موادی همچون مو باشد این قلاب بسیار کارساز خواهد بود.

به این صورت که آویز لباس بلندی را صاف کنید و انتهای آن را شبیه به قلاب درست کنید، سپس میله را داخل لوله ببرید. آن را تا جایی داخل لوله ببرید که بتوانید گرفتگی را احساس کنید.

سپس با چرخواندن و عقب جلو کردن قلاب موادی که باعث گرفتگی شده اند را به سر قلاب بچسبانید و بیرون بکشید.

محلول لوله بازکن خانگی

برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با سرکه و جوش شیرین

مواد لازم برای ساخت محلول خانگی:

 • جوش شیرین
 • نمک
 • سرکه
 • آب جوش

ابتدا یک فنجان جوش شیرین و نمک را درون لوله سینک ظرفشویی خالی کنید و سپس سرکه سفید را به آن اضافه نمایید.

ترکیب این سه ماده باهم باعث ایجاد واکنش شیمیایی می شود که مانند آتشفشان از لوله فوران می کنند. محلول سرکه، نمک و جوش شیرین می توانند موادی مانند مو، پسماند مواد غذایی و غیره را حل کنند و از بین ببرند.

پس از ریختن محلول داخل لوله اجازه دهید 2 تا 3 ساعت زمان بگذرد و در آخر آب جوش را درون لوله خالی کنید تا هر آنچه در لوله مانده شسته شود.

استفاده از فنر برقی

برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با فنر برقی

اگر در خانه فنر برقی دارید می توانید از آن برای لوله بازکنی سینک ظرفشویی بصورت تضمینی استفاده کنید. فنر برقی هر نوع گرفتگی سختی را باز می کند و می تواند شما را تا چندین سال از شر گرفتگی های مکرر خلاص نماید.

اگر در خانه فنر برقی ندارید بهتر است از شرکت لوله بازکنی و تخلیه چاه در تهران استفاده کنید.

شرکت لوله بازکنی تضمینی آقای لوله بازکن

شرکت آقای لوله بازکن به عنوان شرکت خدماتی تخلیه چاه و لوله بازکنی در تهران سال هاست که مشغول به فعالیت است و این فعالیت در چهار چوب قوانین اتحادیه می باشد.

این شرکت از بهترین و مجرب ترین لوله بازکن های سینک ظرفشویی برای رفع مشکل گرفتگی سینک ظرفشویی استفاده می کند.

اگر دچار گرفتگی راه آب سینک ظرفشویی شده اید کافی است با شرکت آقای لوله بازکن تماس بگیرید تا کاملا فوری و 100% تضمینی مشکلتان رفع شود.

از ویژگی های شرکت آقای لوله بازکن:

 • فعالیت شبانه روزی بدون تعطیلی در تمامی روزهای سال
 • قیمت های مناسب طبق تعرفه اتحادیه
 • انجام کار کاملا تضمینی و با کیفیت عالی
 • سرویسکاران با تجربه و با اخلاق
 • سرویسکاران بدون سوء پیشینه و دارای تاییدیه صلاحیت
 • اعزام لوله بازکن به سراسر تهران بزرگ
 • اعزام لوله بازکن در 20 دقیقه
 • انجام کار در کوتاه ترین زمان ممکن
 • انجام لوله بازکنی با فنر بدون کثیف کاری
 • لوله بازکنی با دستگاه های پیشرفته
 • دریافت هزینه خدمات پس از حسن انجام کار
 • لوله بازکنی بدون نیاز به کنده کاری و کثیف کاری

یک دیدگاه بگذارید

سه × چهار =

تماس با آقای لوله بازکن

تماس با شرکت آقای لوله بازکن

۰۹۱۹۷۵۶۵۴۶۵