تضمینی
لوله بازکنی با کیفیت عالی
شبانه روزی
بدون تعطیلی 24 ساعته
قیمت مناسب
طبق فاکتورهای اتحادیه
بیش از 20 سال سابقه واقعی

9 روش تضمینی رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

10
آقای لوله بازکن > اخبار و مقالات > خدمات لوله بازکنی > 9 روش تضمینی رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه
رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

اگر مشکل گرفتگی، بوی بد فاضلاب، تخلیه چاه دارید، همین حالا تماس بگیرید:

برای لوله بازکنی آشپزخانه، سینک ظرفشویی، کفشور و یا لوله تخلیه لباسشویی می توانید از 9 روش تضمینی رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه استفاده کنید تا نیازی به تماس با شرکت خدمات تخلیه چاه و لوله بازکنی نداشته باشید.

توجه داشته باشید که این روش ها برای گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه با شدت پایین و سطحی می باشند و اگر لوله فاضلاب آشپزخانه شما دچار گرفتگی شدید شده یا با مشکل بالا آمدن آب از چاه آشپزخانه مواجه شده اید، حتما باید با متخصص باز کردن لوله با فنر برقی تماس بگیرید.

روش هایی که در این مطلب آموزش داده شده است برای حرفه ای ها یا به اصلاح آچار به دست ها بهتر است تا هزینه ای بابت خدمات پرداخت نکنند.

این می تواند احساس بی نظیری باشد زمانی که شما با یک سینک پر از آب یا کفشور آشپزخانه ای که آب فاضلاب آن بالا زده رو به رو شده اید و وسوسه می شوید که با شماره لوله بازکنی در تهران تماس بگیرید. قبل از انجام این کار، 9 روش آموزش داده شده برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه را بخوانید.

رفع گرفتگی فاضلاب آشپزخانه

1. آب جوش

رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه
رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

این روش کم هزینه ترین و ساده ترین راه حل برای همه است، که باعث می شود در ابتدا بهترین روش باشد. یک کتری آب را روی اجاق قرار دهید تا جوش بیاید.

تا زمانی که آب جوش بیاید، اگر آبی در سینک ظرفشویی جمع شده، آن را تخلیه نمایید. برای این کار می توانید از یک لیوان یا فنجان استفاده نمایید.

سپس کل کتری آب جوش را درون سینک ظرفشویی بریزید و منتظر بمانید. اگر آب حرکت نکرد و پایین نرفت، صبر کنید تا خنک شود و آن را از سینک تخلیه کنید.

مجددا دوباره آب جوش دیگری داخل ظرفشویی خالی کنید. ممکن است چندین بار لازم باشد تا این کار را انجام دهید تا به نتیجه برسید.

2. بررسی سیفون زیر سینک

گاهی اوقات ممکن است گرفتگی در سیفون زیر سینک باشد. قسمت تله شکل و مخزن سیفون سینک ها ممکن است آشغال ها را درون خود نگه دارند و زمانی که تجمع این مواد داخل سیفون زیاد شود، لوله مسدود خواهد شد.

برای اینکار سیفون زیر سینک را باز کنید تا مطمئن شوید گرفتگی در آن قسمت است یا خیر.

اگر گرفتگی در سیفون بود، کافی است آن را تمیز کتید و بشویید و مجددا نصب نمایید. به این ترتیب گرفتگی سینک ظرفشویی برطرف خواهد شد.

3. نمک و آب جوش

پس از خالی کردن آب جمع شده در سینک، حدودا نصف فنجان نمک خوراکی را در ون سینک بریزید و چند دقیقه به آن فرصت دهید.

سپس یک کتری آب جوش داخل سینک بریزید و منتظر بمانید گرفتگی برطرف شود.

4. سرکه و جوش شیرین

دوباره ابتدا آب سینک را خالی کنید. حدود یک فنجان جوش شیرین را داخل لوله سینک بریزید. سپس دو برابر آن سرکه سفید داخل لوله بریزید.

درپوش لگن سینک را بگذارید و حدودا 15 دقیقه صبر نمایید. بعد آب گرم را باز کنید تا ببینید گرفتگی رفع شده یا نه. در صورت لزوم تکرار کنید.

5. جوش شیرین و نمک

این ترکیب دیگری است که می تواند برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی تاثیر داشته باشد.

حدود یک فنجان جوش شیرین را با یک فنجان نمک مخلوط کنید و آن را درون لوله تخلیه فاضلاب سینک ظرفشویی بریزید. اجازه دهید چند ساعت بگذرد.

سپس با آب جوش لوله را بشویید. اگر رفع گرفتگی ظرفشویی کار نکرد، میتوانید بار دیگر این روش را تکرار کنید.

6. تلمبه لاستیکی

اگر ترکیب های دو روش قبل در رفع گرفتگی کفشور آشپزخانه یا سینک ظرفشویی کارساز نبودند، از یک تلمبه لوله بازکن پلاستیکی استفاده کنید.

اگر سینک شما دو قلو است ابتدا ورودی یکی از لگن ها را مسدود کنید. سپس تلمبه را درون آن یکی لگن قرار دهید و تا بالای قسمت پلاستیکی تلمبه آب بریزید. این کار باعث جلوگیری از ورود و خروج هوا می شود.

بعد از آن چندین بار تلمبه را بالا و پایین کنید تا گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه باز شود. پس از آن تلمبه را برداشته و آب را باز کنید و لوله را بشویید. اگر لوله باز نشده بود باز هم این کار را چندین دفعه انجام دهید.

7. باز کردن قسمت U شکل زیر سینک

رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه، فنر لوله بازکنی دستی
رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

فنر لوله بازکنی دستی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه بسیار کاربردی است. این ابزار می تواند هر آنچه داخل لوله وجود دارد را از بین ببرد و به داخل لوله فاضلاب شهری یا چاه بریزد.

برای انجام این کار فنر را داخل لوله ببرید تا جای که احساس کنید، فنر به عامل مسدود کننده لوله برخورد کرده است. سپس فنر را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا زمانی که مطمئن شوید فنر، گرفتگی را باز کرده است.

سپس با آب لوله را بشویید. بهتر است برای این کار یک دبه آب داغ را که درون آن مایع شوینده مانند تاید یا مایع ظرفشویی ریخته و کف آلود شده با فشار داخل لوله فاضلاب بریزید.

توجه: فنر دستی قادر به رسوب گیری نیست و اگر مشکل گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه شما جرم لوله باشد، حتما باید از فنر برقی و یک متخصص استفاده کنید.

8. آویز لباس

رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه
رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

اگر فنر دستی در خانه ندارید، با استفاده از یک آویز لباس برای خودتان فنر دستی بسازید. یک آویز بردارید و خمیدگی های آن را صاف کنید و سر آویز را به شکل قلاب درست کنید. این ابزار زمانی کاربرد دارد که طول آن زیاد باشد و به گرفتگی لوله برسد.

اگر توانستید آویز را به گرفتگی برسانید، سعی کنید آن را به بیرون بکشید، فقط مواظب باشید که سیم آویز باعث خراشیدن سینک نشود. در آخر داخل لوله آب بریزید.

9. فنر برقی لوله بازکنی

این ابزار بهترین روشی است که با آن میتوان هر نوع گرفتگی را رفع کرد. کاملا تضمینی و بدون مشکل میتوانید با دستگاه فنر برقی اقدام به باز کردن گرفتگی سینک آشپزخانه نمایید.

اگر فنر برقی ندارید میتوانید با شرکت آقای لوله بازکن تماس بگیرید و درخواست اعزام سرویسکار دهید تا بدون مشکل و کاملا فوری مشکل شما را حل نمایند.

نکات مهم در مورد جلوگیری از گرفتگی شدید لوله فاضلاب آشپزخانه

برای اینکه تا مدت ها نیازی به خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه تهران نداشته باشید می توانید روزانه یا هر چند وقت یکبار این کارها را انجام دهید:

 • بصورت مساوی جوش شیرین و سرکه را داخل لوله بریزید و چند ساعت صبر کنید، سپس آب جوش بریزید.
 • استفاده از توری برای جلوگیری از ورود پسماند مواد غذایی داخل سینک ظرفشویی
 • پس از هر بار شستشو ظروف در سینک، مقدار زیادی آب داغ داخل لوله بریزید.
 • آب جوش به همراه تاید یا مایع ظرفشویی با فشار داخل لوله بریزید.
 • هرگز روغن، قهوه، تفاله چای را داخل لوله سینک نریزید.
 • استفاده از آب لیمو و آب جوش برای رفع گرفتگی

هشدار: به هیچ عنوان از اسید و محلول های شیمیایی با غلظت بالا استفاده نکنید. این محلول ها به مرور زمان باعث خوردگی و پوسیده شدن لوله های فاضلاب می شوند و همین مشکل باعث نشتی می گردد که هزینه تعمیر آن بسیار بیشتر از خدمات لوله بازکنی آشپزخانه است.

10 پاسخ
 1. گودرزی

  با سلام. لوله آشپزخانه ما در حالت عادی که آب معمولی ریخته میشه مشکلی نداره ولی وقتی حجم زیادی آب مثلا وقتی سینک پر است و یک دفعه تخلیه می شود از محل لوله متصل به دیوار آب را پس می زند و داخل کابینت پر آب می شود. راهکارهای مختلف حتی لوله بازکن را هم امتحان کردم اما جواب نداد. ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. آقای لوله بازکن

   سلام تنها راه استفاده از دستگاه است. برای مشکل گرفتگی لوله اشپزخانه شما باید از فنر برقی ساتفاده شود.

 2. علی

  سلام ابشی اشپزخونه ی مابالازده وقتی اب سینگ بازمیکنم ازکف اشپزخونه آب میادبالا چیکارکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. عیسی

  سلام لوله اشپزخانه کرفته بود زنک زدیم ازجای دیگه و شرکت دیگه یک سرویس کار اومد یک میلیون تومان گرفت.

  1. آقای لوله بازکن

   سلام دوست عزیز
   اگر از ما سوال پرسیدید که یک شرکت دیگه از شما کلاهبرداری کرده، خب با یک خط توضیح نمیشه چیزی متوجه شد. متاسفانه شرکت های زیادی هستند که از مشتریانی مثل شما کلاهبرداری می کنند. مبلغ یک میلیون تومان برای یک لوله رقم زیادی هستش!!!
   برای فهمیدن اینکه چه کاری انجام شده و این مبلغ برای چی بوده لازم هست اطلاعاتی در مورد نوع گرفتگی، شدت گرفتگی، متراژ فنر و مواردی شبیه به این ها رو بدونید تا متوجه شید که ایم مبلغ درست بوده یا خیر. همچنین اگر اسم شرکت یا شماره شخصی که از شما کلاهبرداری کرده رو دارید میتونید از طریق اتحادیه پیگیری کنید.
   موفق و پیروز باشید.

 4. محسن

  ترکیب آب کاملا جوش و نمک و سرکه خیلی خوب بود. ممنونم از سایت خوبتون

 5. هاشمی

  سلام با هیچکدوم از این روش ها نتونستم لوله آشپزخونه رو باز کنم میشه شما سرویسکار بفرستید برام؟

 6. سعادتی

  خیلی خوب توضیح دادید واقعا بهترین سایت لوله بازکنی هستید که تا به حال دیدم.

یک دیدگاه بگذارید

مطالب جدید