علت کار نکردن فلاش تانک توالت فرنگی

علت کار نکردن فلاش تانک توالت فرنگی
راهنمای مطالعه

در بین تمام مشکلاتی که ممکن است در خانه داشته باشید و نمیخواهید دوباره با آنها رو به رو شوید، عمل نکردن فلاش تانک فرنگی در صدر قرار دارد. این مشکل حتی اگر در خانه خودتان هم باشد ناخوشایند است، چه برسد به اینکه در خانه دیگری این اتفاق برای شما پیش بیاید! بنابراین هرگز فراموش نکنید که در کنار توالت فرنگی خود حتما یک تلمبه چاه بازکن قرار دهید تا در صورت بروز چنین مشکلاتی، میهمانان مجبور نباشند برای رفع آن به شما مراجعه نمایند. اگر فلاش تانک فرنگی شما عمل نمیکند، ابتدا باید مشکل را تشخیص دهید.

تشخیص مشکل

بررسی مشکل کار نکردن فلاش تانک فرنگی

کار نکردن فلاش تانک توالت فرنگی میتواند دلایل مختلفی از جمله مسدود شدن توالت، اشکال در قطعات مکانیکی فلاش تانک، نبود آب کافی در مخزن، خراب شدن فلوتر، قطع شدن زنجیر یا شکستن دسته داشته باشد. در ادامه میتوانید یاد بگیرید که برای رفع هر کدام از این مشکلات چه راه حلی را باید استفاده کنید.

1. مسدود شدن خروجی توالت

مسدود شدن خروجی توالت

اگر دکمه فلاش تانک را میزنید اما توالت تخلیه نمی شود، یکی از علل این مشکل میتواند گرفتگی توالت فرنگی باشد. این اتفاق میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که چند مورد از آنها عبارتند از:

  • انداختن اسباب بازی یا وسیله توسط کودکان در توالت
  • استفاده بیش از حد از دستمال کاغذی
  • انداختن دستمال مرطوب یا نوار بهداشتی
  • کوچک بودن آکس فرنگی
  • مشکل در لوله زیر فرنگی
  • اشکال در نصب سنگ فرنگی

بهترین راه برای مقابله با گرفتگی توالت، استفاده از تلمبه چاه بازکن است. ممکن است این کار برای شما ناخوشایند باشد، اما می تواند راهی سریع و ساده برای جلوگیری از تماس با شرکت لوله بازکنی در تهران باشد. اگر تلمبه انسداد را باز نکند، باید با متخصصان تماس بگیرید تا گرفتگی را برطرف کنند.

2. نبود آب در مخزن

نبود آب در مخزن فلاش تانک

اگر آب کافی در مخزن نباشد نمیتوانید از فلاش تانک استفاده کنید، در حقیقت شاید عامل اصلی کار نکردن سیفون توالت فرنگی همین باشد. برای اطمینان درب مخزن فلاش تانک را باز کنید تا ببینید داخل آن آب به اندازه کافی هست یا نه.

اگر آب در مخزن وجود نداشت، ابتدا با باز کردن شیر آب بررسی کنید آب وارد مخزن می شود یا نه. بعد بررسی کنید منبع آب را جدا نکرده باشید. در آخر شناور را حرکت دهید تا ببینید به درستی کار میکند یا خیر. اگر هیچکدام از این موارد مشکل نداشت باید با یک لوله کش تماس بگیرید تا خطوط لوله کشی شما را بررسی نماید. در این مدت میتوانید با ریختن یک سطل آب در توالت فرنگی آن را بشوید.

3. دسته شکسته

دسته شکسته فلاش تانک فرنگی

یکی دیگر از مشکلات ساده اما رایج زمانی رخ می دهد که دسته فلاش تانک از مکانیزم فلاش تانک جدا شود. درب مخزن را بردارید و بررسی کنید که دسته هنوز متصل است. دسته های اهرمی اغلب به زنجیر متصل می شوند که شیر فلاش را بلند میکند. توالت های مدرن با دکمه فشاری یا توالت های فلاش دوگانه ممکن است کمی متفاوت به نظر برسند. در صورت متصل نبودن دسته، اگر نمیتوانید خودتان این کار را انجام دهید بهتر است با یک سرویسکار حرفه ای تماس بگیرید.

4. فلاپر شکسته یا تاب خورده

فلاپر شکسته یا تاب خورده

یکی دیگر از مشکلات رایج در توالت های قدیمی و مدرن، شکستگی یا تاب برداشتن فلاپر است. فلاپر دریچه ای است که در پایین مخزن قرار می گیرد و به آب اجازه می دهد تا از آن خارج شود. اگر آب توالت به طور مداوم در حال پر شدن باشد و هرگز نتواند پر شود، نمی توانید آب را به طور کامل بشویید.

یکی دیگر از مشکلات رایج در توالت های قدیمی و مدرن، شکستگی یا تاب برداشتن فلاپ است. فلپر دریچه ای است که در پایین مخزن قرار می گیرد و به آب اجازه می دهد تا از آن خارج شود. اگر آب توالت به طور مداوم در حال جریان است و هرگز نمی‌تواند پر شود، در این صورت نمی‌توانید تخلیه کاملی داشته باشید. در این صورت، باید فلاپر داخل تانک خود را تعویض کنید.

قبل از اینکه نگران کار نکردن فلاش تانک توالت فرنگی باشید، به یاد داشته باشید که ما در کنار شما هستیم. تیم متخصص شرکت آقای لوله بازکن آماده کمک به شما در هر کاری از لوله‌های نشتی گرفته تا توالتی که عمل تخلیه ندارد هستند. ما بصورت شبانه روزی فعال هستیم و بدون تعطیلی در تمام روزهای سال در خدمت شما مشتریان عزیز می باشیم. برای ثبت درخواست خدمات و اعزام سرویسکار میتوانید به شماره 09197565465 تماس بگیرید تا نزدیکترین سرویسکار به شما اعزام شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید
تلگرام
توییتر
برای استفاده از خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه، میتوانید همین حالا تماس بگیرید