تضمینی
لوله بازکنی با کیفیت عالی
شبانه روزی
بدون تعطیلی 24 ساعته
قیمت مناسب
طبق فاکتورهای اتحادیه
بیش از 20 سال سابقه واقعی

تخلیه سپتیک تانک فاضلاب

7
تخلیه سپتیک تانک فاضلاب

اگر مشکل گرفتگی، بوی بد فاضلاب، تخلیه چاه دارید، همین حالا تماس بگیرید:

چاه های فاضلاب به طور کلی در نوع جذبی و سپتیک موجود می باشند. گر چه سپتیک تانک ها هیچ شباهتی به چاه ندارند اما به آنها چاه فاضلاب می گویند. به بیان ساده سپتیک تانک نوعی دستگاه یا بهتر است بگوییم تانکر جمع آوری فاضلاب است که آنقدر فاضلاب را تصفیه می کند تا هنگام ورود به چاه سبب بسته شدن منافذ آن نگردد.

مخازن سپتیک می توانند نقشی حیاتی در کمک به شما برای مقابله با فاضلاب به روشی کارآمد ، مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست داشته باشند. اما همچنین برای جلوگیری از ایجاد مشکلات پرهزینه، باید مرتباً تمیز و نگهداری شوند.

سپتیک تانک چیست؟

سپتیک مخزنی برای تصفیه فاضلاب از طریق فرایند تجزیه و تصفیه فاضلاب بصورت بیولوژیکی می باشد. سپتیک تانک از فرآیندهای طبیعی و فن آوری ثابت شده مانند شناور سازی و تجزیه به وسیله باکتری های بی هوازی برای تصفیه فاضلاب لوله کشی خانگی تولید شده توسط حمام ، فاضلاب آشپزخانه و لباسشویی استفاده می کند. سیستم سپتیک تانک از طراحی نسبتاً ساده ای برخوردار می باشد. در واقع یک ظرف ضد آب زیرزمینی (بیشتر مستطیل شکل یا گرد) است که از فایبرگلاس، پلاستیک یا بتن ساخته شده است.

کاربرد سپتیک تانک ها بطور گسترده در ساختمان های مسکونی و ویلایی، مجتمع های اداری، کارگاه های عمرانی و ساختمانی، کارخانجات تولیدی و صنعتی، هتل ها، رستوران ها، و مجتمع های تفریحی و ورزشی می باشد.

انواع سپتیک تانک

انواع سپتیک تانک

به طور کلی سپتیک تانک ها از نظر جنس مخزن به چهار دسته زیر تقسیم بندی می شوند:

 • بتنی
 • آجری (مصالح بنایی)
 • پلی اتیلن
 • کامپوزیت

در چند سال اخیر به دلیل کارایی بهتر سپتیک تانک های پلی اتیلنی، کاربرد و استفاده از این مخازن افزایش یافته است.

نحوه عملکرد سپتیک تانک چگونه است؟

نحوه عملکرد سپتیک تانک چگونه است؟

سپتیک تانک دارای دو بخش است:

 • مخزن تصفیه
 • میدان تخلیه

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، ابتدا فاضلاب از لوله ورودی وارد مخزن می شود. بخش ابتدایی به وسیله یک دیواره از بخش دوم جدا شده است و حجم آن تقریبا دو سوم قسمت دوم می باشد. عملکرد سپتیک تانک به این صورت است که فاضلاب به دلیل داشتن وزن سنگین تر نسبت به آب، به سطح پایین میرود و ته نیشین می گردد. در مقابل روغن و چربی ها نیز به خاطر داشتن وزن سبک نسبت به فاضلاب به سطح آب می روند.

تجمع فاضلاب و لجن در کف مخزن به مروز زمان باعث تکثیر باکتری و میکروارگانیسم ها می شود. با ایجاد واکنش بیولوژیکی که حین تکثیر و رشد باکتری و میکروارگانیسم ایجاد شده اند، سبب می شوند تا مواد آلی آلاینده تجزیه شده و فاضلاب را تصفیه نمایند. با انجام این واکنش، حجم قابل توجهی از لجن ها تبدیل به بیوگازها می شوند که باعث کاهش حجم لجن می شوند. بیوگاز تولید شده توسط از طریق لوله خروج گاز، از مخزن سپتیک تانک خارج می گردد.

در این مرحله، پساب ایجاد شده در بخش اول از طریق مسیر ارتباطی بین دیواره مخزن به قسمت دوم وارد می شود. در بخش دوم باقی مانده روغن و چربی که ذرات ریزی هستند به سطح آب میروند و در نتیجه آب زلال از طریق لوله خروجی از سپتیک تانک خارج می شود.

فاضلاب موجود در سپتیک تانک بعد از 2 سال نیاز به تخلیه خواهد داشت. هنگام تخلیه سپتیک تانک بهتر است مقداری از لجن داخل مخزن باقی بماند، چون لجن موجود در مخزن دارای میکروارگانیسم ها و باکتری های موثر در تصفیه می باشد که با تخلیه سپتیک بصورت کامل زمان زیادی لازم است تا بخش بیولوژیکی دوباره فعال شود.

تخلیه سپتیک تانک

تخلیه سپتیک تانک ، تخلیه سپتیک در تهران

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، سپتیک تانک ها معمولا بعد از 2 سال نیاز به تخلیه و لایروبی دارند (بسته به حجم مخزن، زمان تغییر خواهد کرد). تخلیه سپتیک تانک و لایروبی چاه سپتیک مهمترین و ضروری ترین اقدام جهت پاکسازی و خالی کردم روغن، چربی و فاضلاب می باشد تا مخزن سپتیک مجددا بتواند به درستی فعالیت خود را بدون اشکال ادامه دهد.

مخازن سپتیک به خاطر اینکه به چاه های مرکزی متصل نیستند و حجم محدود و مشخصی دارند، به همین خاطر نیاز است که بصورت دوره ای از خدمات تخلیه سپتیک برای آنها استفاده شود. شرکت آقای لوله بازکن با در اختیاز داشتن تیم مجرب و همچنین تانکرهای مکنده و لجن کش بسیار قوی، در زمینه تخلیه سپتیک تانک در تهران فعالیت می کند. علاوه بر این، مجموعه آقای لوله بازکن لایروبی سپتیک را نیز با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات بروز و پیشرفته به وسیله سرویسکاران با تجربه انجام می دهد.

خدمات تخلیه سپتیک بصورت شبانه روزی، فوری و توسط برترین و بهترین تیم فنی صورت می گیرد.

روش های تخلیه چاه سپتیک

سپتیک تانک ها در مکان هایی نصب و راه اندازی می شوند که با محدودیت اتصال سیستم لوله کشی فاضلاب به اگو یا فاضلاب شهری مواجه هستند. همانطور که در بخش های قبلی توضیح دادیدم، مخازن سپتیک دارای دو بخش هستند که در هر دو بخش به خصوص در قسمت اول، فاضلاب و لجن ته نشین می شوند و پس از مدتی (حدودا 2 سال) نیاز به تخلیه خواهند داشت.

روش تخلیه سپتیک در تهران به این صورت است که با استفاده از تانکرهای مکنده (ساکشن) ویا پمپ لجن کش، از طریق دریچه بازدید اقدام به تخلیه فاضلاب، چربی و لجن می کنند. شرکت آقای لوله بازکن نیز با استفاده از ماشین های لجن کش بسیار قوی، آب و فاضلاب را در خدمات تخلیه سپتیک بصورت کامل از مخزن خارج می کند.

زمان تخلیه سپتیک تانک

زمان تخلیه سپتیک تانک

سپتیک تانک ها با تمام مزایا و محاسنی که دارند، ظرفیت و حجم محدود آنها یک ایراد محسوب می شود. همین ایراد سبب میشود تا به محض پر شدن مخزن، نیاز به تخلیه داشته باشند. در قسمت قبل ذکر کردیم که یک مخزن معمولی مخزن تصفیه فاضلاب معمولا 2 سال زمان نیاز دارد تا تخلیه سپتیک به وسیله تانکرهای مخصوص برای انجام شود.

این زمان بسته به حجم و ظرفیت مخازن سپتیک کم و زیاد می شود. به عبارت ساده تر هر چه مخزن شما از حجم زیادی برخوردار باشد، مسلما در مدت زمان بیشتری پر خواهد شد.

اما بهترین زمان تخلیه سپتیک تانک موقعی است که حجم فاضلاب ته نشین شده و همچنین چربی و روغن تصفیه شده زیاد باشد. در این شرایط کافی است با شماره پشتیبانی مجموعه آقای لوله بازکن تماس بگیرید تا تیم تخلیه سپتیک در تهران به محل مورد نظر اعزام شوند.

تخلیه سپتیک فوری

ظرفیت محدود مخازن سپتیک در بسیاری از محیط ها مانند هتل، شرکت های صنعتی، رستوران و مجتمع های مسکونی و اداری سبب شده تا هنگام پر شدن مخزن، مشکلاتی از قبیل بالا زدن فاضلاب از لوله ها، انتشار بوی بد فاضلاب و ده ها مشکل دیگر ایجاد شود. به همین خاطر ساکنین و کارکنان به سرعت در پی یافتن یک شرکت معتبر برای اعزام فوری تیم تخلیه سپتیک به محل خواهند بود.

شرکت آقای لوله بازکن افتخار این را دارد که یکی از سریع ترین مجموعه های ارائه دهنده خدمات لوله بازکنی شبانه روزی در تهران و همچنین تخلیه سپتیک باشد. ما با درک این موضوع که پر شدن مخازن سپتیک چه خطرات و مشکلاتی را میتوانند به بار بیارود، اقدام به استخدام نیروهای فنی بیشماری کرده ایم تا بتوانیم کلیه مناطق تهران را تحت پوشش خدمات فوری خود قرار دهیم. همین امر سبب شده تا به محض تماس مشتری با مجموعه آقای لوله بازکن، پس از چند دقیقه هماهنگی های لازم جهت اعزام تیم و ماشین های تخلیه سپتیک به محل به سرعت و فوری صورت گیرد.

لایروبی مخازن سپتیک در تهران

با توجه به نوع مخازن سپتیک که از جنس بتنی، آجری و پلی اتیلن هستند، همچنین محدود بودن ظرفیت آنها و نحوه عملکرد آنها که باعث ته نشین شدن فاضلاب و لجن به پایین ترین نقطه می شود، امکان تجمع و همچنین رسوب و چربی در کف و دیواره مخازن وجود دارد. در حقیقت بعد از مدت ها استفاده از سپتیک به مرور زمان در کف و دیواره مخزن لایه های ضخیمی ایجاد می شود که اگر به موقع از بین نروند، قطعا ظرفیت سپتیک تانک را کمتر خواهند کرد و همچنین باعث می شوند، مخزن به سرعت پر شود و مجددا نیاز به تخلیه داشته باشد. یکی از دلایل پر شدن زود به زود چاه فاضلاب همین است.

نحوه انجام لایروبی پس از تخلیه سپتیک به این صورت است که فردی با تجربه و متخصص وارد مخزن شده و شروع به تراشیدن لجن و لایه های ضخیم رسوب و چربی می کند. این کار سبب می شود ظرفیت سپتیک کم نشود و همچنین زمان پر شدن آن نیز افزایش پیدا کند.

7 پاسخ
 1. سردار

  یکی از بهترین مطالبی بود که در مورد تخلیه سپتیک تانک ها خوندم واقعا مطالبی که مینویسید دقیق و کامل هست. خدا قوت

 2. ابراهیمی

  اقا من یه چاه تو زمین کشاورزی دارم. سمت رباط کریم.
  شما انجام میدید؟

یک دیدگاه بگذارید

مطالب جدید

لوله بازکنی کامرانیه با فنر برقی، شبانه روزی، فوری و تضمینی
لوله بازکنی کامرانیه
2021-07-24
لوله بازکنی شریعتی در تهران با رعایت بهداشت، فنر زنی تضمینی با باز کردن کامل لوله
لوله بازکنی شریعتی تهران
2021-07-18
لوله بازکنی قیطریه با فنر برقی و کمترین حد کثیف کاری توسط سرویسکار مجرب
لوله بازکنی قیطریه
2021-07-10
لوله بازکنی زعفرانیه با فنر برقی با کمترین حد کثیف کاری، شبانه روزی، فوری و تضمینی
لوله بازکنی زعفرانیه
2021-07-02
لوله بازکنی الهیه با کمترین حد کثیف کاری توسط بهترین لوله بازکن در الهیه
لوله بازکنی الهیه
2021-06-28
بوبه بازکنی شهران شمالی و جنوبی با بهترین کیفیت به وسیله فنر برقی
لوله بازکنی شهران
2021-06-23
لوله بازکنی یوسف آباد با فنر برقی و رعایت بهداشت
لوله بازکنی یوسف آباد
2021-06-15
لوله بازکنی ستارخان با فنر برقی، با کمترین کثیف کاری و تضمین باز شدن لوله
لوله بازکنی ستارخان
2021-06-02
لوله بازکنی پونک با فنر برقی
لوله بازکنی پونک
2021-05-26
خدمات لوله بازکنی شبانه روزی در تهران با رعایت بهداشت
لوله بازکنی شبانه روزی تهران
2021-05-23
لوله بازکنی خیابان آزادی با ضمانت باز کردن کامل گرفتگی
لوله بازکنی آزادی
2021-05-17
لوله بازکنی ونک 24 ساعته شبانه روزی بدو تعطیلی، چاه بازکنی ونک
لوله بازکنی ونک – ضمانت 100% – شبانه روزی
2021-05-12
لوله بازکنی گیشا شبانه روزی با رعایت بهداشت
لوله بازکنی گیشا
2021-05-02
لوله بازکنی سعادت آباد با بهترین کیفیت بصورت شبانه روزی و فوری و تضمینی انجام می شود.
لوله بازکنی سعادت آباد
2021-05-01
لوله بازکنی ارزان و سریع
2021-04-22
لوله بازکنی نیاوران با رعایت بهداشت بصورت شبانه روزی در خدمت شماست.
لوله بازکنی نیاوران
2021-04-20
رفع گرفتگی اگو ، رفع گرفتگی فاضلاب شهری، رفع گرفتگی منهول فاضلاب
رفع گرفتگی اگو (فاضلاب شهری)
2021-04-07
لوله بازکنی خیابان آفریقا ، لوله بازکنی خیابان نلسون ماندلا
لوله بازکنی خیابان آفریقا
2021-04-06
لوله بازکنی بریانک شبانه روزی بدون تعطیلی با رعایت بهداشت در شرایط کرونایی
لوله بازکنی بریانک – فوری و تضمینی
2021-03-24
لوله بازکنی جیحون با فنر برقی بدون کثیف کاری
لوله بازکنی جیحون – تخلیه چاه جیحون
2021-03-14
لوله بازکنی حکیمیه ، لوله بازکنی منطقه جکیمیه تهران با رعایت بهداشت و شبانه روزی و فوری
لوله بازکنی حکیمیه
2021-03-08
لوله بازکنی حیاط، پارکینگ، کفشور تراس و پشت بام
لوله بازکنی حیاط، پارکینگ، کفشور تراس و پشت بام
2021-03-01
چاه بازکنی ، چاه بازکنی تهران ، چاه بازکنی شبانه روزی با رعایت بهداشت
چاه بازکنی فوری در تهران – بدون کثیف کاری
2021-02-27
لوله بازکنی خیابان بلوار فردوس شبانه روزی و تضمینی
لوله بازکنی بلوار فردوس – تخلیه چاه فردوس
2021-02-26
لوله بازکنی تجریش ، لوله بازکنی تخلیه چاه تحریش با رعایت بهداشت، شبانه روزی و تضمینی
لوله بازکنی تجریش – تخلیه چاه تجریش
2021-02-25
لوله بازکنی مرزداران با دستگاه فنر برقی. لوله بازکنی در مرزداران با رعایت بهداشت
لوله بازکنی مرزداران – تخلیه چاه مرزداران
2021-02-24
لوله بازکنی اختیاریه
لوله بازکنی اختیاریه – تخلیه چاه اختیاریه
2021-02-23
لوله بازکنی شرق تهران ، لوله بازکنی در شرق تهران
لوله بازکنی شرق تهران
2021-02-22
لوله بازکنی غرب تهران ، لوله بازکنی تخلیه چاه در غرب تهران
لوله بازکنی غرب تهران
2021-02-21
لوله بازکنی شمال تهران ، لوله بازکنی محدوده شمال تهران
لوله بازکنی شمال تهران
2021-02-19
لوله بازکنی خیابان رسالت
لوله بازکنی خیابان رسالت
2021-02-08
لوله بازکنی اقدسیه با فنر برقی و تراکم هوا دو روش معمول برای باز کردن گرفتگی در اقدسیه میباشد که با کیفیت عالی انجام می شود.
لوله بازکنی اقدسیه – بدون کثیف کاری
2021-02-06
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، نشت یابی آب و فاضلاب ، خدمات تشخیص ترکیدگی لوله در تهران
تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب با دستگاه پیشرفته
2021-01-21
افتادن گوشی در چاه توالت ، درآوردن گوشی از توالت
درآوردن گوشی از چاه توالت بصورت تضمینی
2021-01-15
لوله بازکنی شهرک غرب
لوله بازکنی شهرک غرب
2020-12-27
لوله بازکنی خیابان قزوین
لوله بازکنی خیابان قزوین
2020-12-14
لوله بازکنی جمهوری با رعایت بهداشت، تضمینی و فوری
لوله بازکنی جمهوری
2020-12-11
لوله بازکنی جنوب تهران
لوله بازکنی جنوب تهران
2020-12-02
لوله بازکنی مسعودیه ، لوله بازکنی شهرک مسعودیه
لوله بازکنی مسعودیه
2020-11-23
لوله بازکنی پاسداران ، تخلیه چاه پاسداران
لوله بازکنی پاسداران
2020-11-22
تماس با آقای لوله بازکن

۰۹۱۹۷۵۶۵۴۶۵

۰۹۱۹۷۵۶۵۴۶۵

لوله بازکنی شبانه روزی تهران همراه با ماسک و رعایت کامل بهداشت جهت پیشگیری از ویروس کرونا
+