تضمینی
لوله بازکنی با کیفیت عالی
شبانه روزی
بدون تعطیلی 24 ساعته
قیمت مناسب
زیر نظر شرکت معتبر
بیش از 20 سال سابقه واقعی

تشخیص محل دقیق چاه فاضلاب

2
آقای لوله بازکن > اخبار و مقالات > خدمات تخلیه چاه > تشخیص محل دقیق چاه فاضلاب
تشخیص محل چاه فاضلاب

اگر مشکل گرفتگی، بوی بد فاضلاب، تخلیه چاه دارید، همین حالا تماس بگیرید:

آیا تشخیص محل چاه فاضلاب با دستگاه واقعی است؟ نحوه تشخیص چاه فاضلاب یا سپتیک تانک چگونه است؟ تمام نکات مهم و موارد ایمنی پیدا کردن دهانه چاه در این مطلب نوشته شده است. پیشنهاد می کنیم قبل از انجام کار حتما آن را بخوانید.

گاهی اوقات نیاز است که چاه فاضلاب بررسی شود تا اگر نیاز به خدماتی همچون تعمیر، تخلیه چاه ، اتصال لوله ها به فاضلاب شهری یا لایروبی و کف تراشی باشد، قبل از وقوع حادثه هایی مانند ریزش دهانه چاه، ریزش دیواره چاه یا آسیب رساندن به ساختمان، آن را انجام داد.

در بسیاری از ساختمان های تهران مخصوصا ساختمان های قدیمی، محل دقیق چاه مشخص نیست و نیاز به تشخیص چاه فاضلاب دارد.

در این مطلب علاوه بر توضیح در رابطه با نحوه تشخیص محل چله فاضلاب نکات ایمنی و مهمی را که قبل از انجام کار باید حتما آنها را رعایت کنید توضیح داده شده است.

با آقای لوله بازکن همراه باشید.

لیست راهنمای تشخیص محل چاه:

نکات ایمنی قبل از تشخیص محل چاه فاضلاب

نکات ایمنی قبل از تشخیص محل چاه

هشدارهای ایمنی برای کسانی که به دنبال پیدا کردن چاه فاضلابی هستند:

 1. مراقب سیستم های سپتیک و چاه های فاضلاب قدیمی و در حال سقوط باشید. سقوط به درون چاه جذبی یا سپتیک تانک می تواند باعث مرگ شود. مراقب شواهدی از قبیل نشست زمین، ترک خوردگی موزاییک، زنگ زدگی آهن ها، نشتی کف زمین یا دیوارهای اطراف و بوی بد فاضلاب با شدت بالا باشید.
 2. به هیچ عنوان به تنهایی برای تشخیص محل چاه اقدام نکنید. حتما از فرد دیگری کمک بخواهید تا در کنار شما باشد.
 3. به دقت راه آب های اصلی را بررسی نمایید، امکان دارد ساختمان بیش از یک چاه داشته باشد و شما را گمراه کند و باعث شود مکان های بسیار زیادی را تخریب کنید.
 4. سن ساختمان، پیچیدگی طرح آن و تاریخچه اضافه شدن حمام ها یا آشپزخانه ها در قسمت های مختلف خانه را قبل از پیدا کردن دهانه چاه وارسی کنید. این کار باعث می شود مطمئن شوید که ساختمان یک چاه دارد یا دارای چاهای بیشتری است.
 5. خطوط اصلی فاضلاب قطر بزرگتری نسبت به سایر لوله کشی ها دارند. با دقت به این موضوع می توانید هم از تخریب کمتر بهره ببرید و هم زمان پیدا کردن چاه فاضلاب را به حداقل برسانید.
 6. حتما هنگام نشست زمین و یا ترک برداشتن موزاییک با یک متخصص در این باره صحبت کنید تا سریعا کارهای لازم انجام شود.
 7. به هیچ عنوان از کارگرهای ساده و بی تجربه برای کندن محل چاه فاضلاب استفاده نکنید. چون این کارگرها هیچ تخصصی در این کار ندارند و امکان سقوطشان به داخل چاه و کشته شدنشان وجود دارد.

نحوه تشخیص محل چاه

نحوه تشخیص محل چاه

در این بخش روش هایی که معمولا برای تشخیص محل چاه استفاده می شود را توضیح می دهیم. تنها 4 روش تشخیص چاه وجود دارد که بصورت تفکیک شده آنها را کامل توضیح داده ایم.

1- تخمین محل حدودی چاه با توجه به موارد ایمنی حین حفر

در تمامی ساختمان ها زمان حفر چاه فاضلاب موارد ایمنی مثل رعایت حد فاصل 3 متری از دیوارها صورت می گیرد که این نکته می تواند به پیدا کردن محل چاه فاضلاب بصورت حدودی کمک کند.

پس اگر چاه ساختمان شما با رعایت نکات ایمنی حفر شده باشد، با تخمین فاصله 3 متری از دیوارهای اطراف، قادر به تشخیص دهانه چاه خواهید بود.

2- چیدمان موزاییک ها

معمولا معمارها و مقنیان چاه، برای تشخیص محل چاه پس از اتمام پروژه های ساختمانی اقدام به چیدن موزاییک های دهانه چاه به شکلی متفاوت می نمایند.

برای پیدا کردن درب چاه کافی است در ساختمان به دنبال مکانی باشید که مثلا 10 تا 20 موزاییک چینش متفاوتی با دیگر موزاییک ها داشته باشند.

اگر چنین نقطه ای را یافتید شک نکنید که آن نقطه دقیقا دهانه چاه است.

3- صدای ورود فاضلاب به داخل چاه

در سیستم لوله کشی فاضلاب، لوله مشاع از طبقه اول به دهانه چاه منتهی می شود. با ورود فاضلاب به داخل این لوله و ریخته شدن آن به داخل چاه صدایی ایجاد می شود که با پیدا کردن آن، قادر به تشخیص مکان چاه خواهید بود.

این روش یکی از قدیمی ترین روش های پیدا کردن دهانه و درب چاه فاضلابی است که با کمک یک لیوارن وارونه و قرار دادن گوش بر روی آن انجام میشود.

4- تشخیص لوله اصلی و کندن کف زمین

گاهی اوقات با 3 روش قبل به هیچ عوان نمیتوان مکان چاه را تشخیص داد و چاره ای جز پیدا کردن راه آب اصلی و پیدا کردن دهانه چاه به کمک آن باقی نمی ماند.

البته این روش باید به وسیله متخصص و تشخیص کار چاه فاضلاب انجام شود تا میزان تخریب به حداقل برسد و همچنین نکات ایمنی گفته شده نیز حین انجام کار رعایت شود.

پس حتما برای انجام خدمات تشخیص محل چاه با روش چهارم از متخصصین شرکت آقای لوله بازکن راهنمایی بخواهید تا شما را کمک کنند. برای اینکار کافی است با شماره درج شده تماس بگیرید.

تشخیص محل چاه

میزان تخریب در پیدا کردن چاه چقدر است؟

میزان تخریب در تشخیص محل چاه کاملا بستگی به شرایط ساختمان دارد. یعنی اگر چاه با اصول ایمنی حفر شده باشد، امکان دارد تنها یک نقطه کنده شود و دقیقا دهانه چاه در آن محل باشد.

گاهی اوقات هم چون اصول ایمنی رعایت نشده، پیدا کردن درب چاه پیچیدگی های خاص خود را دارد و امکان دارد چندین نقطه کنده شود تا محل دقیق چاه پیدا شود.

آیا دستگاه چاه یاب واقعا وجود دارد؟

دستگاه تشخیص چاه فاضلاب نه تنها در ایران بلکه در خارج از ایران و کشورهای پیشرفته ای همچون آمریکا هم وجود ندارد. چون سیستم چاه های فاضلابی آنها هیچ شباهتی به ایران ندارد و به همین خاطر دستگاه برای تشخیص محل چاه وجود ندارد.

دستگاه چاه یاب فاضلاب که مردم به دنبال آن هستند چیزی شبیه به این است که مجهز به دوربین حرارتی است که به اصطلاح آن را دستگاه جی پی اس نقطه زن می نامند. این دستگاه قادر است تنها یک نقطه را بدون خطا نمایش دهد.

اما همانطور که گفته شد تشخیص چاه فاضلاب با دستگاه پیشرفته در تهران توسط هیچ شخصی صورت نمیگیرد و تمامی روش های تشخیص چاه تنها با روش های تجربی توسط افراد مجرب و با سابقه صورت میگیرد که در شرکت آقای لوله بازکن این کار 100% تضمینی با حداقل تخریب است.

هر تبلیغ یا متنی را که در سایت های تشخیص محل چاه با دستگاه پیشرفته دیدید مطمئن باشید که تنها یک تبلیغ دروغ برای گرفتن کار می باشد و پس از تایید شما، زمانی که برای انجام کار در محل حاضر می شوند با ترفندهای فراوان کار را با روش های تجربی انجام می دهند و فقط شما هزینه بالاتری برای دستگاهی که وجود ندارد پرداخت خواهید کرد.

تشخیص محل چاه با دستگاه

قیمت تشخیص محل چاه چقدر است؟

هزینه پیدا کردن چاه بستگی به شرایط خاصی دارد. مثلا آیا یک چاه در ساختمان است یا چاه های دیگری هم وجود دارد؟

و چون کار با کار تفاوت دارد حتما نیاز به توضیحات شما برای اعلام قیمت می باشد. پس پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از ریز هزینه ها حتما با شماره موجود در سایت تماس بگیرید.

چقدر زمان لازم است تا چاه فاضلاب پیدا شود؟

هماطنور که در قسمت های قبل توضیح داده شد، امکان دارد چاه در نقطه اول پیدا شود یا چند نقطه دیگر کنده شود. پس نمی توان زمان دقیق برای آن اعلام نمود.

اما زمان تقریبی برای تشخیص محل چاه از 6 ساعت می باشد. و با توجه به اینکه تمامی سرویسکاران شرکت آقای لوله بازکن دارای تجربه بسیار در این زمینه هستند، میزان تخریب و زمان لازم برای تشخیص به حداقل رسیده است.

پس از پیدا کردن چاه چه کارهایی انجام می شود؟

پس از یافتن محل دقیق چاه، درب آن باز می شود تا چاه از هر لحاظ بررسی شود.

در بررسی مشخص می شود که چاه نیاز به تخلیه دارد یا خیر، کف تراشی میخواهد یا خیر و کارهای دیگری مثل تعمیر که همگی خدمت شما اعلام می گردد.

در آخر دهانه چاه با رعایت اصول ایمنی بسته تحویل داده می شود.

درخواست اعزام اکیپ تشخیص محل چاه در شرکت آقای لوله بازکن

برای درخواست اعزام سرویسکار از طریق شرکت لوله بازکنی و تخلیه چاه شرکت آقای لوله بازکن به محل کافی است با شماره درج شده تماس بگیرید تا تیم تشخیص محل چاه برای انجام کار شما هماهنگ شود.

پس از هماهنگی، تیم مورد نظر با کلیه تجهیزات مورد نیاز به محل اعزام می گردد تا کار را به سرعت شروع نمایند.

ویژگی های شرکت تشخیص چاه آقای لوله بازکن:

 • شبانه روزی
 • تشخیص محل چاه با کمترین تخریب
 • اعزام سرویسکاران با تجربه و با اخلاق
 • نرخ مناسب برای انجام کار
 • انجام صفر تا صد کار
 • رعایت کلیه نکات ایمنی حین انجام کار
 • ارائه فاکتور رسمی

سوالات متداول تشخیص محل چاه فاضلاب

در زیر به برخی از مهمترین سوالاتی که توسط مشتریان از کارشناسان ما سوال می شود، پاسخ داده شده که احتمال دارد سوال شما هم باشد.

آیا تشخیص محل چاه فاضلاب با دستگاه انجام می شود؟

اصلا دستگاهی برای تشخیص محل دقیق چاه فاضلاب وجود ندارد و اگر در سایتی دیدید که دستگاه چاه یاب تبلیغ شده، مطمئن باشید فقط یک تبلیغ برای جذب مشتری است. در واقع دستگاهی که برای تشخیص سر کار می آورند اغلب همان دستگاه نشت یاب و یا دستگاه سوری است که قادر به تشخیص چاه نیست و با استفاده از آن مشتری را جذب کرده و در واقع همان کاری که نیروهای فنی ما قرار است انجام دهند را می کنند.

کنده کاری و تخریب برای پیدا کردن چاه فاضلاب چقدر است؟

با توجه به تجربه و کارشناسان حرفه ای و با تجربه شرکت آقای لوله بازکن، کنده کاری و تخریب به حداقل رسیده است.

قیمت تشخیص محل چاه چقدر است؟

هزینه انجام کار بستگی به شرایطی مثل موقعیت چاه، ساختمان، قدمت چاه و … دارد. برای استعلام قیمت نیاز است که تماس بگیرید.

پیدا کردن چاه چقدر زمان میبرد؟

معمولا انجام تمام مراحل برای این خدمات 1 روز است و نهایتا به 2 روز ختم می شود.

2 پاسخ
 1. معتمدی

  واقعا با توجه به توضیحات مشخصه که تشخیص چاه شرکت شما کاملا تخصصی انجام میشه و از اینکه به شما اعتماد کردم کانلا راضیم چون نه تنها چاه ساختمان ما رو پیدا کردید بلکه مشخص شد یه چاه قدیمی هم تو حیاط داشتیم که خیلی وضعیت خطرناکی داشته و کلیه کارهای ایمنی مثل پر کردن چاه رو برای ما انجام دادید. واقعا ممنونم.

  1. آقای لوله بازکن

   سلام ممنون از نظر مثبت شما خوشحالیم که از خدمات آقای لوله بازکن رضایت دارید.

یک دیدگاه بگذارید

مطالب جدید

لوله بازکنی فرجام ، بدون کثیف کاری با رعایت بهداشت بصورت شبانه روزی
لوله بازکنی فرجام
2020-10-19
خدمات لوله بازکنی شبانه روزی در تهران با رعایت بهداشت
لوله بازکنی شبانه روزی تهران
2020-10-07
رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان ، دوغاب و گچ کاملا تضمینی با قیمت اتحادیه و با استفاده از دستگاه فنر برقی
رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان ، دوغاب و گچ
2020-09-30
پر چاه فاضلاب ، 7 روش ساده جلوگیری از پر شدن سریع چاه فاضلاب
علائم پر شدن چاه فاضلاب چیست؟
2020-09-28
لوله بازکنی نارمک ، لوله بازکنی شبانه روزی منطقه نارمک فوری و تضمینی
لوله بازکنی نارمک
2020-09-07
لوله بازکنی هروی توسط بهترین سرویسکاران لوله بازکن هروی آقای لوله بازکن انجام می شود.
لوله بازکنی هروی
2020-08-31
فیلم نصب توالت فرنگی ، نصب توالت فرنگی ، نحوه نصب توالت فرنگی
آموزش نصب توالت فرنگی – کاملترین راهنما
2020-08-07
لوله بازکنی الهیه با رعایت بهداشت توسط بهترین سرویسکاران شرکت آقای لوله بازکن در الهیه انجام می شود.
لوله بازکنی الهیه
2020-08-03
لوله بازکنی شهرک محلاتی
لوله بازکنی شهرک محلاتی
2020-07-19
لوله بازکنی چیتگر با استفاده از فنر برقی امکان باز کردن تمامی گرفتگی ها را در منطقه چیتگر فراهم نموده است.
لوله بازکنی چیتگر
2020-06-29
لوله بازکنی سهروردی تهران بصورت شبانه روزی، ارزان و کاملا تضمینی انجام می شود.
لوله بازکنی سهروردی
2020-06-15
لوله بازکنی سردار جنگل ، لوله بازکنی در خیابان سردار جنگل شبانه روزی و فوری
لوله بازکنی سردار جنگل
2020-05-19
لوله بازکنی ونک ، لوله بازکنی در منطقه ونک بصورت شبانه روزی
لوله بازکنی ونک – ضمانت 100% – شبانه روزی
2020-05-05
لوله بازکنی تهرانسر ، لوله بازکنی در منطقه تهرانسر، میدان تهرانسر و بلوار تهرانسر
لوله بازکنی تهرانسر – 24 ساعته و تضمینی
2020-04-21
لوله بازکن سیار، لوله بازکنی سیار تهران، لوله بازکنی سیار با رعایت بهداشت بدون کثیف کاری
لوله بازکنی سیار تهران با رعایت بهداشت بدون کثیف کاری
2020-04-07
لوله بازکنی مجیدیه تهران
لوله بازکنی مجدیدیه شمالی – لوله بازکنی مجیدیه جنوبی
2020-03-23
گرفتگی روشویی ، رفع گرفتگی روشویی ، گرفتگی سیفون روشویی
گرفتگی روشویی – 4 روش آسان رفع گرفتگی روشویی
2020-02-18
افتادن صابون در چاه دستشویی ، افتادن صابون در چاه توال فرنگی و ایرانی
افتادن صابون در چاه دستشویی و روش های فوری در اوردن آن
2020-02-04
باز کردن لوله فاضلاب با فنر برقی جدید و دستگاه حرفه ای
لوله بازکنی با فنر برقی در تهران
2020-01-20
لوله بازکنی امیرآباد با قیمت مناسب طبق مصوبه اتحادیه تهران توسط بهترین سرویسکاران لوله بازکن منطقه امیر آباد انجام می شود.
لوله بازکنی امیرآباد
2019-12-16
رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین لباسشویی با 6 مرحله ، خدمات باز کردن گرفتگی لباسشویی ، رفع گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی
رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین لباسشویی
2019-12-06
لوله بازکنی زعفرانیه ، لوله بازکنی منطقه زعفرانیه ، لوله بازکنی محدوده زعفرانیه با فنر برقی شبانه روزی و فوری
لوله بازکنی زعفرانیه – فوری و بدون کثیف کاری
2019-11-25
لوله بازکنی پیروزی ، تخلیه چاه پیروزی ، رفع گرفتگی لوله در پیروزی با فنر برقی بصورت شبانه روزی با قیمت ارزان
لوله بازکنی و تخلیه چاه پیروزی
2019-11-10
افتادن وسیله در چاه توالت ، درآوردن وسیله از دستشویی
افتادن وسیله در چاه توالت – در آوردن اشیا 100% تضمینی
2019-10-30
آموزش تعویض فلنج توالت فرنگی به زبان ساده به همراه فیلم آموزش تعویض فلنج و حلقه ژله ای بو گیر
آموزش تعویض فلنج توالت فرنگی
2019-10-10
رفع گرفتگی توالت
8 روش فوری رفع گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی
2019-10-05
لوله بازکنی اقدسیه با فنر برقی و تراکم هوا دو روش معمول برای باز کردن گرفتگی در اقدسیه میباشد که با کیفیت عالی انجام می شود.
لوله بازکنی اقدسیه – بدون کثیف کاری
2019-10-03
گرفتگی سینک ظرفشویی ، چگونه چاه سینک ظرفشویی را باز کنیم
چگونه چاه سینک ظرفشویی را باز کنیم؟
2019-09-26
تعمیر نشتی فلاش تانک توالت فرنگی
تعمیر نشتی فلاش تانک توالت فرنگی
2019-09-21
لوله بازکنی جردن ، لوله بازکنی آفریقا ، لوله بازکنی نلسون ماندلا
لوله بازکنی جردن – چاه بازکنی آفریقا
2019-09-15
لوله بازکنی ازگل
لوله بازکنی ازگل و چاه بازکنی ازگل
2019-09-11
لوله بازکنی تهرانپارس
لوله بازکنی تهرانپارس – چاه بازکنی تهرانپارس
2019-09-07
لوله بازکنی جنت آباد
لوله بازکنی جنت آباد
2019-09-03
لوله بازکنی کامرانیه
لوله بازکنی کامرانیه
2019-09-01
لوله بازکنی در محله شریعتی تهران
لوله بازکنی شریعتی تهران
2019-08-28
رفع گرفتگی لوله فاضلاب حمام ، گرفتگی لوله فاضلاب حمام
رفع گرفتگی لوله فاضلاب حمام
2019-08-24
گرفتگی لوله فاضلاب حیاط ، رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاط
رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاط
2019-08-22
رفع گرفتگی توالت با مدفوع
رفع گرفتگی توالت با مدفوع – فرنگی و ایرانی
2019-08-19
برای از بین بردن سوسک
برای از بین بردن سوسک چه کار کنیم؟
2019-08-17
لوله بازکنی ارزان سریع
لوله بازکنی ارزان سریع
2019-08-05
تماس با آقای لوله بازکن

۰۹۱۹۷۵۶۵۴۶۵

۰۹۱۹۷۵۶۵۴۶۵

لوله بازکنی شبانه روزی تهران همراه با ماسک و رعایت کامل بهداشت جهت پیشگیری از ویروس کرونا
+