تضمینی
لوله بازکنی با کیفیت عالی
شبانه روزی
بدون تعطیلی 24 ساعته
قیمت مناسب
طبق فاکتورهای اتحادیه
بیش از 20 سال سابقه واقعی

علائم پر شدن چاه فاضلاب چیست؟

70
آقای لوله بازکن > اخبار و مقالات > خدمات تخلیه چاه > علائم پر شدن چاه فاضلاب چیست؟
پر چاه فاضلاب ، 7 روش ساده جلوگیری از پر شدن سریع چاه فاضلاب

اگر مشکل گرفتگی، بوی بد فاضلاب، تخلیه چاه دارید، همین حالا تماس بگیرید:

پر شدن چاه فاضلاب زمان دقیقی ندارد اما بر حسب تجربه کارشناسان مجموعه آقای لوله بازکن میتوان آن را حدودا 10 سال و یا حتی 15 دانست. البته مقدار زمانی که نیاز است تا حجم چاه کاملا پر شود و نیاز به تخلیه چاه داشته باشد، قطعا به عوامل مختلفی بستگی دارد که آن را در ادامه توضیح خواهیم داد. این عوامل همگی دست به دست هم میدهند تا یک چاه از نظر زمان پر شدن، عمر بالایی داشته باشد. برخی از این عوامل باید قبل از حفر بررسی شوند و بعضی دیگر، بعد از حفر و هنگام استفاده باید رعایت شوند.

به طور کلی چاه اگر مشکلی نداشته باشد قطعا نباید زود به زود پر شود. ولی بعضی از آنها میتوانند مشکلاتی داشته باشند که باعث پر شدن سریع چاه فاضلاب شوند.

در چنین مواقعی چند سوال ذهن همه را مشغول می کند:

 • این مشکلات چه چیزهایی میتواند باشد؟
 • آیا راهی برای چگونگی تشخیص پر شدن چاه فاضلاب وجود دارد؟
 • علت زود پر شدن چاه فاضلاب چیست؟
 • آیا روش هایی برای جلوگیری از زود پر شدن چاه فاضلاب وجود دارد؟

در این مطلب قرار است به تمام سوالات و مشکلات شما عزیزان حول محور دلایل پر شدن چاه فاضلاب توضیحات مفصلی را ارائه دهیم تا به پاسخ تمام آنها برسید. در این مطلب با مجموعه آقای لوله بازکن همراه باشید.

نشانه های پر شدن چاه فاضلاب

نشانه های پر شدن چاه فاضلاب

پر شدن چاه فاضلاب علائم و نشانه های مختلفی دارد. اما باید بدانید که این نشانه ها دلیل قطعی و حتمی پر بودن آن نیستند. گاهی اوقات یک یا چند مورد از این علل وجود دارند اما باز هم چاه میتواند پر نشده باشد و دلیل دیگری سبب پدیدار شدن این نشانه ها باشد. مهمترین نشانه ها عبارتند از:

1. انتشار گازهای سپتیک، بوی بد فاضلاب

چاه فاضلاب چون منبع تجمع ضایعات انسانی، پسماند مواد غذایی، پسماند میوه جات و غیره است، دارای گازهای سپتیک می باشد. این گازها معمولا از لوله ونت خارج می شوند. زمانی که چاه خالی است گاز حجم بسیار کمی دارد. اما وقتی چاه پر می شود، گازهای سپتیک متراکم شده و بوی بد فاضلاب را ایجاد می کنند. البته ایجاد این بوی زننده تنها یکی از موارد انتشار گاز سپتیک است.

پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر در مورد گازهای سپتیک، علل به وجود آمدن بوی بد و همچنین روش های رفع آن، به مقاله رفع بوی بد فاضلاب مراجعه نمایید.

2. نم و رطوبت زمین و دیوار اطراف چاه فاضلاب

چاه هایی که پر می شوند چون حجم فاضلابشان زیاد است به همان اندازه هم رطوبتشان زیاد است. تمام حجم رطوبت موجود چون نمیتواند جذب خاک شود، مقداری از آن به موزاییک، دیوار یا اطراف نفوذ میکند. این نشانه را میتوان یکی از دلایل مهم پر بودن چاه جذبی دانست. اگر رطوبت کم باشد، میتوانید با دست کشیدن بر روی موزاییک و دیوارها شک خود را به یقین تبدیل کنید.

3. شنیدن صدای آب

شاید شنیده باشید که وقتی آبی داخل سطل پر از آب ریخته می شود چه صدای خاصی دارد. یا اینکه وقتی شی ای را داخل ظرف پر از آب پرت میکنید، صدای خاصی از خود تولید می کند. ساختار چاه فاضلاب هم به همین شکل است. یعنی وقتی چاه خالی باشد، آب و فاضلابی که داخل آن ریخته می شود، صدای کمی دارد و به گوش نمیرسد. اما وقتی حجم آن پر شده باشد و آب زیادی داخل چاه باشد، صدای ریختن آب و فاضلاب به داخل آن به راحتی شنیده می شود.

4. بالا زدن فاضلاب از لوله ها

یکی از راه های چگونگی تشخیص پر شدن چاه فاضلاب بالا زدن فاضلاب از لوله های کفشوی، توالت، لوله پارکینگ، حیاط و … می باشد. البته این نشانه میتواند گول زننده هم باشد. به این معنی که شاید بالا زدن آب از لوله به علت گرفتگی باشد. اما بهترین راه شناسایی این مورد، این است که ابتدا فنر زده شود اگر لوله باز نشد میتوان به طور حتم پی برد که علت پر بودن چاه فاضلاب، گرفتگی نیست و چاه حتما باید تخلیه شود.

پیشنهاد ما این است که اگر میخواهید به طور دقیق پر شدن چاه فاضلاب را تشخیص دهید، حتما از یک متخصص استفاده کنید. برای اینکار میتوانید با کارشناسان شرکت آقای لوله بازکن تماس بگیرید تا سریعا مشکلتان را رفع کنند.

دلایل پر شدن چاه فاضلاب چیست؟

دلایل پر شدن چاه فاضلاب چیست؟

یکی از مشکلاتی که امکان دارد همین حالا با آن رو به رو باشید، پر شدن حجم چاه می باشد. این مشکل دلایلی دارد که در ادامه با آنها آشنا می شویم.

1. ورود هر گونه ضایعات به داخل چاه

چاه فاضلاب برای ورود ضایعات به داخل چاه می باشد. اما این ضایعات میتواند موادی باشد که باعث پر شدن و به مشکل خوردن آن شود. به عنوان مثال اگر ساکنین یک ساختمان درون لوله های فاضلاب، موادی همچون تفاله، پسماند مواد غذایی و میوه جات، اشیا و … بریزند، مسلما سبب پر شدن چاه فاضلاب خواهند شد. همین مواد به دیواره چاه جذبی که از جنس خاک است چسبیده و به مرور زمان رسوب زیادی را ایجاد میکنند. این رسوب لایه ای مستحکم میسازد و مانع از جذب آب به خاک می شود. در این زمان قطعا چاه پر خواهد شد و شما نیاز به خدمات تخلیه چاه با تانکر و همچنین لایروبی خواهید داشت.

2. کم بودن ارتفاع و حجم چاه

گاهی اوقات ظرفیت و حجم چاه جوابگوی میزان فاضلاب تولید شده توسط تعداد ساکنین یک ساختمان نیست. به بیان ساده تر، هنگام حفر یک چاه فاضلاب به تناسب ظرفیت آن و تعداد ساکنین ساختمان دقتی نمی شود. همین مسئله به ظاهر کوچک که نیاز به محاسبات و مهندسی دارد سبب می شود که چاه زودتر از زمان موعود پر شود.

3. کوچک بودن انباره چاه

همانند مورد دوم اگر انباره چاه نیز کوچک باشد و تناسب خوبی با تعداد ساکنین و حجم فاضلاب تولید شده توسط آنها نداشته باشد، میتواند یکی از دلایل زود پر شدن چاه فاضلاب باشد.

4. متصل بودن ناودان یا راه آب باران به چاه فاضلاب

در خیلی از ساختمان ها، مسیر راه آب باران جدا از سایر لوله هایی که منتهی به چاه می شوند نیست. همین مسئله یکی از دلایل زود پر شدن چاه فاضلاب می باشد. چون زمانی که آب با حجم کم داخل چاه ریخته می شود، سریعا جذب خاک می شود. اما وقتی آب باران با شدت و حجم زیاد وارد چاه شود، زمان زیادی لازم است تا جذب خاک گردد. به همین دلیل امکان دارد چاه به سرعت بالا بزند و نیاز به خدمات تخلیه چاه داشته باشید.

خدماتی در همین زمینه: خدمات تخلیه چاه با تانکر مکنده

علت پر شدن زود به زود چاه فاضلاب

همانطور که در ابتدای این مطلب گفتیم، مقدار زمانی که لازم است تا چاه پر شود دقیقا مشخص نیست. اما این زمان برحسب تجربه برخی از مقنی ها و همچنین سرویسکاران حدودا 10 سال می باشد. البته همانطور که میدانید ارتفاع، حجم چاه و همچنین انباره آن مهمترین عامل در کوتاه شدن و یا طولانی شدن این عدد دخیل است.

اگر چاه شما بزرگ است و احساس میکنید خیلی زود پر شده و به دنبال دلیل زود پر شدن چاه فاضلاب ساختمان خود هستید، بهتر است فیلمی که در ادامه قرار داده ایم را تماشا کنید تا به پاسخ سوالات و مشکلات زیر برسید:

 • علت زود پر شدن چاه فاضلاب
 • جلوگیری از زود پر شدن چاه فاضلاب
 • علت پر شدن زود به زود چاه فاضلاب

برای تخلیه چاه فاضلاب، از روش های اینترنتی استفاده نکنید، خطر انفجار!

خیلی از کسانی که با مشکل پر شدن زود به زود چاه فاضلاب رو به رو هستند، همیشه به دنبال راه حل های ارزان قیمت، ساده و سریع برای خالی کردن و کم کردن حجم چاه ساختمان هستند. فارغ از اینکه خبر ندارند با یک حرکت اشتباه میتواند جان خود و ساکنین ساختمان را به خطر بیاندازند.

یکی از روش هایی که مردم در اینترنت خیلی آن را جستجو می کنند ریختن مواد شیمیایی در چاه فاضلاب است. این افراد خیال می کنند محلول یا موادی وجود دارد که داخل چاه بریزند تا فاضلاب را تجذیه و از بین ببرد و نیاز به تخلیه با تانکر نداشته باشد.

این یک باور غلط است که بدون تخلیه چاه بتوان فاضلاب آن را از بین برد.

یادتان باشد هرگز کارهای زیر را سر خود انجام ندهید چون امکان انفجار چاه بر اثر ریختن این مواد وجود دارد:

 • ریختن آهک در چاه فاضلاب: ریختن آهک زنده در چاه فاضلاب باعث ایجاد بخار و گرما می شود. این عامل میتواند سبب آسیب رساندن به لوله ها و درزبندی ها شود. نهایتا باعث نشتی لوله های فاضلاب می گردد.
 • ریختن کود شیمیایی در چاه فاضلاب: ریختن کود شیمیایی هیچ کاری جز پر کردن چاه فاضلاب انجام نخواهد داد.
 • ریختن اسید در چاه فاضلاب: اسید یک ماده شیمیایی بسیار خطرناک است که بعد از ریختن آن داخل چاه، باعث انتشار گازها سمی و خطرناک می شود. این گازها نه تنها کشنده هستند بلکه اشتعال زا نیز می باشند و در حجم بالا سبب انفجار چاه فاضلاب می شوند.

جمع بندی و نتیجه گیری: زود پر شدن چاه فاضلاب بیشتر به دلیل استفاده نادرست از چاه، ریختن مواد اضافی درون لوله ها، جنس خاک و حجم انباره و فرسوده شدن آن می باشد. بهتر است برای تشخیص دقیق پر شدن چاه فاضلاب و نیاز داشتن به تخلیه و لایروبی با یک متخصص صحبت کنید. همانطور که گفته شد، انجام برخی کارها بصورت سر خود یا استفاده از روش هایی که بعضی افراد در اینترنت آن را به اشتراک گذاشته اند میتواند باعث ضرر و زیان جانی و مالی سنگینی گردد. برای انجام اینکار میتوانید از متخصصین شرکت آقای لوله بازکن نیز استفاده نمایید.

70 پاسخ
 1. کریمی

  با سلام ما در خانه ای 3 واحد ساخت سال 60 هستیم که ده سال پیش تخلیه چاه انجام دادیم و به ما گفتند که حتما ده سال دیگر هم مجدد تخلیه کنیم. اکنون وقتی اقدام به باز کردن چاه نمودیم در ابتدا آب چاه کمی بالا بود و بعد که ماشین برای تخلیه آمد آب مشاهد نشد و فقط شن و کمی لجن از زمین کشیده شد. لطفا در صورت امکان پاسخ دهید. برای اینکه ما نگرانیم که آب کجا رفته و مشکلی پیش نیاید.

  1. آقای لوله بازکن

   سلام
   همچین مواردی نیاز به بررسی داره و حتما مقنی باید وارد چاه بشه تا مشکل رو بررسی کنه
   با چند خط توضیح انتظار نداشته باشید علت رو بگیم و شما هم برای رفعش اقدام کنید.

 2. طوسی

  سلام روز بخیر
  در مجتمعی زندگی میکنم که تعداد 200 واحد خانوار دارد. از سال گذشته (خصوصا همزمان با بارندگی ها) بالازدگی در چاه های مجموعه مشاهده شده که البته به صورت مقطعی تخلیه نیز صورت گرفته است.اما به تازگی وجود گاز در چاه تشخیص داده شده و بوی بد در واحد های طبقات اول نیز احساس شده است.
  راه حل موضوع چیست و چه باید کرد؟

  1. آقای لوله بازکن

   سلام
   انتظار نداشته باشید با چند خط توضیح بشه راه حل خدمت شما داد. اکثر ساختمان ها همین مشکل رو دارند اما علت و راه کار میتونه متفاوت باشه
   پیشنهاد میکنم مقاله علت بوی بد فاضلاب رو مطالعه کنید.

 3. صادق

  چاه منزل ما در حیاط است و هفت سال است که دراین منزل ساکنیم اخیرا وقتی کسی در حال حمام است یا در داخل منزل ماشین لباسشویی بطور مثال مشغول تخلیه آب می باشد در حیاط نزدیک خروجی چاه صدایی شبیه قلپ قلپ می آید.
  نزدیک چاه سرویس توالت ایرانی است در طول روز که آبریز بالایی هست سطح آب در توالت بالاست اماصبح خیلی زود کاملا توالت سطح آبش پایین امده وفروکش کرده. بوی نامطبوعی هم حس نمیکنیم. از علایمی که گفتید هیچکدام نیست فقط همین صدای قلپ قلپ مانند و بالا امدن سطح آب در توالت حیاط درساعت های روز. به نظر شما چاه پر شده ؟ چون برای باز کردن چاه باید موزاییک حیاط برداشته شود و مقداری گنده کاری لازم است .

  1. آقای لوله بازکن

   سلام دوست عزیز
   بعید هست که چاه پر شده باشه. مهمترین نشانه در پر شدن چاه بالا زدن آب و فاضلاب از لوله های نزدیک چاه هست. اگر این نشانه رو ندارید نگرانی خاصی نداره. اما برای اطمینان خاطر میتونید دهانه چاه رو توسط متخصص باز کنید تا بررسی کنند که ایرادی نداشته باشه
   موفق باشید

 4. ناشناس

  لطفاً راهنمایی کنید چاه خونه ما خیلی زود پر میشه اسید و جوهر نمک ریختم ولی فقط یک بار جواب داد

 5. عاموچی

  سلام
  بابا من ۵کیلوسودپرک خریدم چاه فاضلاب خونم هواکش ۱۶۰ دارد ولی دهنه چاه لوله ۶اینچ
  پس من چه کنم ۵۰تومن پول دادم قلبم گرفت

 6. ناشناس

  سلام،ما دریک مجتمع مسکونی ده واحدی زندگی میکنیم ،پس از گذشت هشت سال سفت تانک پر شد انرا تخلیه کردیم، از ان پس ماهی یک دفعه پر میشود ،دللش چیست؟؟؟؟

 7. فیضی

  سلام چاه منزل ما پر شده و تا الان دو بار تخلیه شده بهترین کار برای منزل ما چیست ؟ چاه جدید حفر کنیم؟

  1. آقای لوله بازکن

   سلام مطمئنا موضوع به این مهمی رو نمیشه با نیم خط توضیح جواب داد. خیلی از مردم هستند که مشکل شما رو دارند اما راه هر برای هر کدوم میتونه متفاوت باشه.
   باید مقنی چاه فاضلاب از چاه منزلتون بازدید کنه و بعد از بررسی شما رو برای بهترین کار راهنمایی کنه.

 8. سعید

  سلام ما در یه ساختمان ده واحد زندگی میکنیم کا واحد ما در زیر زمین است…حدود شش ماه پیش چاه سرویسها گرفت و ما فنر انداختیم و دوباره دوهفته پیش گرفت و فنر انداختیم الان دوباره چاه گرفته..میخاستم بدونم علت چیه؟و اینکه مگه فاضلاب همه تهران به بیرون از چاه منازل نبرده شده و دیگه خونه ها چاه ندارند؟؟؟
  لطفا کمک کنید واقعا خسته شدیم از بوی بد و …..

  1. آقای لوله بازکن

   سلام سعید جان
   با توجه به اینکه واحد شما تو زیر زمین هست احتمالا لوله فاضلاب منزل شما به اگو وصل نیست و اگر چاه داشته باشید احتمال پر شدن چاه وجود داره.
   از سازنده ساختمان یا ساکنین قدیمی که تو جریان اتصال به اگو حضور داشتن سوال کنید ببینید به اگو وصل شده ساختمان یا نه. اگر وصل شده باشه چون شما زیر زمین هستید و شیب برعکس داره معمولا واحدهای منفی رو به اگو وصل نمیکنن. به خاطر همین اگه چاهتون پر شده باشه باید تخلیه کنید تا مشکلتون رفع بشه.

 9. مهدی

  باسلام وقت بخیر
  ببخشین ماه چاه مون یه ماه ماه پر میشه اگه کود اوره بریزیم مشکلی نیست
  باتشکر

  1. آقای لوله بازکن

   سلام بهتره نریزید ولی در این زمینه باید از مقنی سوال کنید که متخصص هست.

   1. ميثم حسينى

    سلام من تازه چاه كندم داخل باغ هست خاك و شن وسنگ هاى رودخونه اى قاطيه و خاكس احتمال جذب ابش ٥٠ درصده هنوز كه درب چاه بسته نشده بايد چى بريزم تا خاكش كفش ابكش كنه ماده اى رو پيشنهاد بديد خيلى ممنونم از شكا

    1. آقای لوله بازکن

     سلام مشخصه مطلب رو اصلا نخوندید
     پیشنهاد میکنم یکبار کامل بخونید

  2. محمد

   سلام من هم همین مشگل برام پیش اومد چاه ما ۳۰ ساله شده و چربی اطرافش رو گرفته که مجبور شدیم بعد از سی سال هر ۲۰ روز یا یک ماه تخلیه کنیم از خیلی ها سوال کردم از چاه کن گرفته تا مقنی یکیشون گفت نمیدانم بزار برم دانشگاه ثبت نام کنم بخونم ببینم مشگل از کجاست اخر یه تصمیم گرفتم بعد از تخلیه چاه که فهمیدم به کف رسیده هیچ ابی باز نکردم و یک کارتون لوله باز کن گرفتم و از درب چاه مستیم ریختم داخلش حدودا ۲۰ لیتر لوله باز کن ریختم و اب داخ رو بعد از یک ساعت باز کردم روش الان یک ساله که پر نشده توی چاه کفش خیلی مهمه چربی به مرور زمان کفش یا دیواره های چاه رو میگره و نمیزاره که ابش بره و زود پر میشه قدیم هم برای اینکه این چربی هارو ببرن داخل چاه جیگر یا گوشتی چیزی مینداختن که کرم زده میشد و اونا رو میخورد انشالله که که مفید باشه

 10. جواد احمدی

  سلام داخل حیاط ما کوچک است میتوانیم چاه دیگری کنارش حفر کنیم مشکلی ندارد لطفا راهنمایی کنید

  1. آقای لوله بازکن

   سلام برای اطلاع از این مورد باید با مقنی و متخصص حفر چاه تماس بگیرید.

 11. زهره احمدی

  سلام و عرض خسته نباشید.ما شمال یه آپارتمان ۴ طبقه داریم ک چاه ساختمان در زیر ساختمان حفر شده و بدنه چاه هم از بتن است البته اکثرا در شمال دیواره چاه رو بلوک میچینن ولی ما لوله های بتنی آماده گذاشتیم به علت مقاومت بالاتر ولی چاه خیلی زود ب زود پر میشه ک کارشناس گفتند بخاطر اینکه زمین رطوبتی است و چون دیواره چاه بتنیه جذب انجام نمیشه و یکی هم پیشنهاد داده اسید بریزیم .لطفا میشه راهنمایی کنید چکار کنیم

  1. آقای لوله بازکن

   سلام کارشناسی که بهتون گفته به دلیل رطوبت بالای خاک و همچنین بتنی بودن دیواره چاه هست درست تشخیص داده. اسید هیچکاری انجام نمیده.
   خاک باید جذب خوبی داشته باشه تا چاه زود به زود پر نشه. کاری نمیشه کرد اگر خاک منطقه جنس خوبی نداشته باشه میتونید از سپتیک تانک استفاده کنید.

 12. احسان

  سلام .چاه اب فاضلاب خونه من خاکش صابونی اب نشست نمیکنه 2تا چاه 5متری کنار هم هست آیا موادی هست که بریزم داخل چاه تنشین بشه زود زود پره نشه .ممنون

 13. سعید

  سلام چاه منزل ما هم ۳ماه یکبار پر میشه
  ما آخرش نفهمیدیم چگونه میتوان لایروبی کرد تا به قول معروف چشمه ها باز شود واب در زمین نفوذکند
  تخلیه چاه میاد وبرمی گردده میگه ۱۰۰تومان رد کن بیاد

 14. عباس

  با سلام
  توی یک سال گذشته لوله فاضلاب (توالت) 3 با دچار گرفتگی شده بود که با انجام هر بار فنر زنی راهش باز شد. هر موقع که از توالت استفاده میکینم بعد از ریختن یه مقدار آب (آفتابه) یه صدایی شبیه به قلپ قلپ میاد… خواستم بدونم این علت این صدا از نظر شما چی میتونه باشه؟
  شخصی که بار آخر فنر زد و گرفتگی باز شد گفت این مربوط به مکش چاه هست آیا این حرفش درسته؟ و اینکه باز احتمال گرفتگی لوله توالت برای ما وجود داره؟
  با تشکر

 15. احسان ارجمند

  سلام ببخشید چاه فاظلاب ما هر بار تخلیه به مدت ۱۰ روز دوباه پر میشه میشه راهنمایی کنید حمق چاه هم زیاده

  1. آقای لوله بازکن

   سلام میتونه به دلایل زیر باشه و نیاز به بررسی توسط یک کارشناس یا مقنی داره:

   ریزش کرده
   در اطراف چاه قنات (آب های زیر زمینی) وجود داره
   نشت لوله
   بسته شدن منافذ خاک

   به جز این موارد باید توسط یک کارشناس بررسی شود.

  2. فرح قصابی

   سلام خسته نباشید چاه فاضلاب ما هر ماه پر میشه، میشه راهنمایی کنید

   1. آقای لوله بازکن

    سلام پر شدن زود به زود چاه بستگی به خیلی چیزها داره که تو این مطلب هم توضیح دادیم. ولی به طور کلی میتونه از عمر چاه، جنس خاک، بسته شدن منافذ خاک و یا ریزش چاه باشه. در هر صورت باید توسط مقنی یا یک کارشناس از چاه بازدید بشه.

 16. محمد

  سلام و عرض ادب . من ی جور اسید گرفتم ک ریختم درون لوله تا اگه گرفته باشه راهش باز شه چون بالا میومد ولی تاثیر چندانی نداشت و آب رفت پایین و باز برگشت حالا عرضم اینه ک اگه فنر بزنیم اسید درون چاه بریزه خطر نداشته باشه ی موقع چون دو تا یک لیتری ریختم .

 17. مهدی

  سلام چاه خانه ما هنوز استفاده نشده یه یک ماه سرشو بستم ولی از کنار سر چاهک نم زده علت چیه چه باید کرد

  1. آقای لوله بازکن

   سلام دلایل مختلفی میتونه داشته باشه. آب های زیر زمینی اگه در اون منطقه دارید. لوله آب یا فاضلاب که نشت کرده باشه. جز این موارد باید توسط یک متخصص بررسی بشه.

 18. ابوالفضل

  سلام و ممنون از راهنمایی های مفید شما عزیزان
  من در منطقه خسک و کویری زندگی میکنم چاه فاضلابی داریم که تنها جهت استفاده توالت است و آبریز هم بصورت میانگین روزانه دو الی سه لیتر نداره و چاه حدودا یکساله که تا سطح یک متری آب بالا اومده ومن هم هنوز تخلیه انجام نداده ام اکنون سوالم این است علت خروجی کم این چاه بر خلاف چاههای دیگه منزلمون که آبریز زیاد هم داره چیست ؟ و شما برای بالا بردن نفوذ آب در این چاه چه پیشنهاد و راهکاری رو ارائه میدهید.ممنون ومتشکر

 19. فرشاد

  سلام کف اتاق ما خیس میشه هر دفهعه هم یه جای جدید از اتاق خیس میشه من کل اتاق رو بیشتر از 50سانت کندم رفتم پایین نه چاهی هست نه لوله ای رد شده جایی هم که خیس میشه زیرش کاملا خشکه به نظرتون چیکار کنیم چند تا تخلیه چاه هم اومدن دیدن همشون گفتن ما تا حالا همچین چیزی ندیدیم

  1. آقای لوله بازکن

   سلام همچین چیزی رو بدون بازدید نمیشه نظر داد. ولی پیشنهاد میکنم از شرکت های تشخیص ترکیدگی لوله کمک بگیرید.
   بعضی از چاه ها امکان داره درب چاهشون تا یک متر زیر زمین باشه.

   1. فرشاد

    چاه ما داخل پذیرایی مون هست من بازش کردم و به یک تخلیه چاه گفتم اومدن نگاه کردن و گفتن چاهتون مشکلی نداره آب ها هم راحت پایین میره ولی جای جای خونه خیس میشه و خشک میشه دیگه واقعا خسته مون کرده همه جای خونه رو کندم دیدم خشکه بعد که پرش میکنیم چند روز دیگه خیس میشه یه بار آشپز خونه یه بار اتاق یه بار هال به هر جایی زنگ میزنیم و میان میگن تا به حال هم چین چیزی رو ندیدن

  2. فرح

   اتاق ما اینجوری بود کاشف به عمل اومد که حمام نشتی میده به زیر قیرگونی و آب سرازیر شده بود به سمت اتاق خواب.از دیوار اتاق هم آب نم داده بود.حمام رو کندند و قیرگونی دوبار انجام دادند نم تمام شد

 20. رازانی

  سلام، بسیار خوب توضیح دادید، از شما متشکرم.
  از شما سوالی داشتم، ما نمیدونیم چاه ساختمون کجاست، یکی دوتا از دیوار ها نم دارن، که به هیچ عنوان لوله ای از آنجا نرفته،و دچار لرزش شده، ممکن که چاه همون مسیر باشه

  1. مجتبی گل کار

   با سلام و عرض ادب
   یک ساختمان دو طبقه دارم که چاه توالت و فاضلاب از هم جداست
   حدود یک ماهی می‌شود هر از چند روز موقع استحمام یا ظرف شستن در یک حوضک که در حیاط داریم حدود ۱۰ سانت آب بالا می‌زند و بعد سریع حوضک تخلیه می‌شود، شاید چند روز هم مشکلی نداشته باشد
   چند نفر لوله کش و تخلیه چاه آوردم تعدادی می‌گویند چاه پر شده و تعدادی می‌گویند گرفتگی است
   دیروز هم فنر زدم ولی مشکل حل نشد
   ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید

   1. آقای لوله بازکن

    سلام
    اگر فنر زدید و نتیجه ای نداشته میتونید پمپ هوا رو هم امتحان کنید البته این یک پیشنهاد هست برای کم کردن هزینه های شما
    بهترین کار باز کردن دهانه چاه برای بررسی پر بودن یا نبودن چاه هست.

 21. حمید

  سلام راستی درسته میگن اگه کاربت رو بریزیم توی چاه آب رو کم میکنه

  1. آقای لوله بازکن

   سلام دوست عزیز
   توضیح دادیدم که هر ماده شیمیایی که گاز تولید کنه، ریختن اون داخل چاه امکان انفجار رو داره. بهتره دنبال همچین چیزهایی نباشید. اگر به خاطر هزینه تخلیه چاه اینکار رو انجام میدید باید به این هم فکر کنید که اگر 1% خدایی نکرده چاه به خاطر گازهای سپتیک و غیره منفجر بشه چه خطراتی برای شما داره.

 22. علی

  سلام
  یک بنده خدایی که کارش تشخیص نم ساختمان و تعمیرات هست به من گفت بجای لایروبی چاه فاضلاب 3تا 4 تا 20 لیتری اسید سولفوریک بریزم تا صب تمام چشمه های چاه باز میشه وچاه نیاز به تخلیه و لایروبی نداره آیا درسته

  1. آقای لوله بازکن

   سلام علی جان
   اسید درای گاز اسیدی است که از سولفید هیدروژن و کربن دی‌اکسید تشکیل شده. با توجه به اینکه داخل چاه دارای گازهای سپتیک و خطرناک می باشد، ترکیب این گازها با هم در حجم بالا قطعا خطرناک است و امکان وقوع حادثه نیز وجود دارد. بهتر است از این روش صرف نظر کنید و از روش های بهتر و استاندارد تر که همان لایروبی چاه هست استفاده نمایید.
   موفق و پیروز باشید.

 23. حسن

  سلام ممنون ازراهنمائیهاتون یک سوال داشتم ماداخل یک مجتمع مسکونی ۳۰واحدی زندگی میکنیم که متاسفانه چاهای مجتمع بعداز۴سال پرشده ومامجبورهستیم هر۱۵روزچاههاراتخلیه کنیم میخاستیم لایروبی کنیم که بعدازبازدیدچندنفرچاه کن گفتندکه چاه شما تا پایین گلویی سیمانی داره ونمیشه لایروبی کنیم حالا بنظرشما ماچکارکنیم تااین مشکل حل بشه؟باتشکر

  1. آقای لوله بازکن

   سلام اگر واقعا نمیشه لایروبی کرد راه دیگه ای جز حفر چاه جدید ندارید.
   میتونید از یک مقنی دیگه کمک بگیرید تا نظر اون رو هم بدونید اگر هم نظر بودند مطمئن میشید که باید چاه جدید حفر کنید.

 24. بور

  اینکه میگن تو واه یسری مواد میشه ریخت که دیگه نیازی به لایروبی نداشته باشه واقعیه یا نه؟

  1. آقای لوله بازکن

   این حرف اشتباهه و به دنبال چنین موادی نباشید. ریختن بعضی از مواد داخل چله همونطور که گفته شده میتونه باعث ایجاد گاز بشه و نهایتا منجر به منفجر شدن چاه بشه.

 25. جواد

  سلام برای جلوگیری ورود اب چاه همسایه ب چاه ساختمان چکار باید کرد

  1. آقای لوله بازکن

   سلام راهی وجود نداره. موقع حفر چاه فاضلاب باید همه چیز رو بررسی میکردید و بعد حفر چاه رو انجام میدادید.

  1. آقای لوله بازکن

   سلام بعد از تخلیه چاه باید توسط مقنی با تجربه و افارد متخصص این کار صورت بگیره.

 26. پروانه

  پر شدن مجدد چاه فاضلاب از چه چیزی میتونه باشه؟ ما یکبار چاه فاضلاب منزلمون رو دو هفته پیش تخلیه کردیم ولی در همین زمان کوتاه چاه دوباره پر شده. لطفا راهنمایی کنید.

  1. آقای لوله بازکن

   سلام
   پر شدن دوباره چاه فاضلاب دلایل مختلفی میتونه داشته باشه که این موارد معمولا دلایل شایع اون هستند:
   1- ریزش چاه
   2- نیاز داشتن به لایروبی و کف تراشی
   3- ورود آب از جایی مثل قنات و …

   در کل باید بررسی بشه تا دلیل اصلی مشخص بشه و این کار نیاز به بررسی دقیق چاه هست که باید درب اون باز بشه.

 27. حسین

  در این فیلمی که زحمت کشیدید گذاشتید، متوجه شدیم خیلی از اشتباهات را خودمان انجام دادیم که باعث پر شدن چاه فاضلاب شده است. ممنون از مطلب بسیار مفیدتان.

 28. علی ماجد

  مدت زمان پر شدن چاه همینی هست که در سایت توضیح دادید؟ آیا می شود به این استناد کرد؟

  1. آقای لوله بازکن

   سلام این زمان تقریبی هست و بستگی به خیلی از مواردی داره که تو همین مطلب توضیح داده شده.

 29. محمد زاده

  با سلام خدمت پرسنل زحمت کش مجموعه آقای لوله بازکن. ضمن تشکر از شما بزرگواران. از خدماتی که برای ساختمان بنده در تهران ارائه دادید و نیروی فنی شما توانست درب چاه را پیدا کرده و آن را تخلیه نماید سپاسگزارم.

 30. مانی

  سلام ممنون از مطلب مفیدتون که اطلاعات کاملی بهم داد. یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدید:
  زیر زمین ما یکی دوتا از موزاییک ها یخورده خیس شده یعنی چاه پر شده؟

  1. آقای لوله بازکن

   سلام احتمال پر شدن چاه با این نشانه خیلی زیاد هست. ولی باز هم بهتره با کمک یک متخصص به یقین برسید. اگر ساکن تهران هستید میتونید با شماره موجود در سایت تماس بگیرید تا برای شما یک متخصص اعزام بشه.

   1. امیر

    باسلام چیلو چیست مقنی گقته زمین چیلو است ایا موادی است که بتواند به جذب اب کمک کند کود اوره چیست

یک دیدگاه بگذارید

مطالب جدید

لوله بازکنی ازگل 24 ساعته شبانه روزی، لوله بازکنی محدوده ازگل شمال تهران با فنر برقی
لوله بازکنی ازگل
2021-09-08
علت بالا زدن چاه فاضلاب، 13 روش جلوگیری از بالا زدن چاه فاضلاب
13 روش طلایی برای جلوگیری از بالا زدن چاه فاضلاب
2021-08-25
لوله بازکنی خیابان بلوار فردوس شبانه روزی و تضمینی
لوله بازکنی بلوار فردوس
2021-08-17
لوله بازکنی جنت آباد با فنر برقی، شبانه روزی با کمترین حد کثیف کاری
لوله بازکنی جنت آباد
2021-08-08
خدمات لوله بازکنی شبانه روزی در تهران با رعایت بهداشت
لوله بازکنی شبانه روزی تهران
2021-08-06
رفع گرفتگی لوله ناودان پشت بام با فنر برقی، فوری، تضمینی در سراسر شهر تهران
رفع گرفتگی لوله ناودان پشت بام
2021-07-30
لوله بازکنی کامرانیه با فنر برقی، شبانه روزی، فوری و تضمینی
لوله بازکنی کامرانیه
2021-07-24
لوله بازکنی شریعتی در تهران با رعایت بهداشت، فنر زنی تضمینی با باز کردن کامل لوله
لوله بازکنی شریعتی تهران
2021-07-18
لوله بازکنی قیطریه با فنر برقی و کمترین حد کثیف کاری توسط سرویسکار مجرب
لوله بازکنی قیطریه
2021-07-10
لوله بازکنی زعفرانیه با فنر برقی با کمترین حد کثیف کاری، شبانه روزی، فوری و تضمینی
لوله بازکنی زعفرانیه
2021-07-02
لوله بازکنی الهیه با کمترین حد کثیف کاری توسط بهترین لوله بازکن در الهیه
لوله بازکنی الهیه
2021-06-28
بوبه بازکنی شهران شمالی و جنوبی با بهترین کیفیت به وسیله فنر برقی
لوله بازکنی شهران
2021-06-23
لوله بازکنی یوسف آباد با فنر برقی و رعایت بهداشت
لوله بازکنی یوسف آباد
2021-06-15
لوله بازکنی ستارخان با فنر برقی، با کمترین کثیف کاری و تضمین باز شدن لوله
لوله بازکنی ستارخان
2021-06-02
لوله بازکنی پونک با فنر برقی
لوله بازکنی پونک
2021-05-26
لوله بازکنی خیابان آزادی با ضمانت باز کردن کامل گرفتگی
لوله بازکنی آزادی
2021-05-17
لوله بازکنی ونک 24 ساعته شبانه روزی بدو تعطیلی، چاه بازکنی ونک
لوله بازکنی ونک – ضمانت 100% – شبانه روزی
2021-05-12
لوله بازکنی گیشا شبانه روزی با رعایت بهداشت
لوله بازکنی گیشا
2021-05-02
لوله بازکنی سعادت آباد با بهترین کیفیت بصورت شبانه روزی و فوری و تضمینی انجام می شود.
لوله بازکنی سعادت آباد
2021-05-01
لوله بازکنی ارزان و سریع
2021-04-22
لوله بازکنی نیاوران با رعایت بهداشت بصورت شبانه روزی در خدمت شماست.
لوله بازکنی نیاوران
2021-04-20
رفع گرفتگی اگو ، رفع گرفتگی فاضلاب شهری، رفع گرفتگی منهول فاضلاب
رفع گرفتگی اگو (فاضلاب شهری)
2021-04-07
لوله بازکنی خیابان آفریقا ، لوله بازکنی خیابان نلسون ماندلا
لوله بازکنی خیابان آفریقا
2021-04-06
لوله بازکنی بریانک شبانه روزی بدون تعطیلی با رعایت بهداشت در شرایط کرونایی
لوله بازکنی بریانک – فوری و تضمینی
2021-03-24
لوله بازکنی جیحون با فنر برقی بدون کثیف کاری
لوله بازکنی جیحون – تخلیه چاه جیحون
2021-03-14
لوله بازکنی حکیمیه ، لوله بازکنی منطقه جکیمیه تهران با رعایت بهداشت و شبانه روزی و فوری
لوله بازکنی حکیمیه
2021-03-08
لوله بازکنی حیاط، پارکینگ، کفشور تراس و پشت بام
لوله بازکنی حیاط، پارکینگ، کفشور تراس و پشت بام
2021-03-01
چاه بازکنی ، چاه بازکنی تهران ، چاه بازکنی شبانه روزی با رعایت بهداشت
چاه بازکنی فوری در تهران – بدون کثیف کاری
2021-02-27
لوله بازکنی تجریش ، لوله بازکنی تخلیه چاه تحریش با رعایت بهداشت، شبانه روزی و تضمینی
لوله بازکنی تجریش – تخلیه چاه تجریش
2021-02-25
لوله بازکنی مرزداران با دستگاه فنر برقی. لوله بازکنی در مرزداران با رعایت بهداشت
لوله بازکنی مرزداران
2021-02-24
لوله بازکنی اختیاریه
لوله بازکنی اختیاریه – تخلیه چاه اختیاریه
2021-02-23
لوله بازکنی شرق تهران ، لوله بازکنی در شرق تهران
لوله بازکنی شرق تهران
2021-02-22
لوله بازکنی غرب تهران ، لوله بازکنی تخلیه چاه در غرب تهران
لوله بازکنی غرب تهران
2021-02-21
لوله بازکنی شمال تهران ، لوله بازکنی محدوده شمال تهران
لوله بازکنی شمال تهران
2021-02-19
لوله بازکنی خیابان رسالت
لوله بازکنی خیابان رسالت
2021-02-08
لوله بازکنی اقدسیه با فنر برقی و تراکم هوا دو روش معمول برای باز کردن گرفتگی در اقدسیه میباشد که با کیفیت عالی انجام می شود.
لوله بازکنی اقدسیه – بدون کثیف کاری
2021-02-06
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، نشت یابی آب و فاضلاب ، خدمات تشخیص ترکیدگی لوله در تهران
تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب با دستگاه پیشرفته
2021-01-21
افتادن گوشی در چاه توالت ، درآوردن گوشی از توالت
درآوردن گوشی از چاه توالت بصورت تضمینی
2021-01-15
تخلیه سپتیک تانک فاضلاب
تخلیه سپتیک تانک فاضلاب
2021-01-09
لوله بازکنی شهرک غرب
لوله بازکنی شهرک غرب
2020-12-27
تماس با آقای لوله بازکن

۰۹۱۹۷۵۶۵۴۶۵

۰۹۱۹۷۵۶۵۴۶۵

لوله بازکنی شبانه روزی تهران همراه با ماسک و رعایت کامل بهداشت جهت پیشگیری از ویروس کرونا
+