رفع گرفتگی توالت فرنگی با چوب لباسی

رفع گرفتگی توالت فرنگی با چوب لباسی
راهنمای مطالعه

مسدود شدن توالت یک اتفاق ناخواسته است اما ممکن است برای هر کدام از ما اتفاق بیفتند. از همه بدتر تلاش برای رفع انسداد است که اگر روش درستی را بلد نباشید ممکن است همه جا را کثیف کنید و وضعیت را ار آنچه که بود بدتر نمایید. گرفتگی توالت فرنگی دلایل مختلفی دارد، به عنوان مثال مواد تجزیه ناپذیر مثل لوازم آرایشی و دستمال مرطوب غیر قابل شستشو، میتواند سیستم لوله کشی شما را مسدود کرده و از عملکرد صحیح آن جلوگیری کند.

در اینجا می آموزید که برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با چوب لباسی چه کار کنید و همچنین یاد میگیرید که چطور از گرفتگی ها در آینده جلوگیری نمایید.

آموزش رفع گرفتگی توالت فرنگی با چوب لباسی

برای بازکردن گرفتگی توالت فرنگی با چوب لباسی، باید یک آویز لباس سیمی را کاملا باز کرده تا یک سیم مفتول کاملا صاف شود. حالا یک سر آن را با کمک انبردست خم کرده و شبیه قلاب درست کنید. قلاب را وارد کاسه توالت فرنگی کنید و در اطراف شترگلو بچرخانید تا هر چیزی کرده را بیرون بکشید.

برای بیرون کشیدن عامل انسداد لوله، باید قلاب را بچرخانید و سعی کنید موادی که فاضلاب را مسدود کرده بگیرید و به آرامی بیرون بکشید. این روش برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع نیز راه حل خوبی است.

نکات مهم:

  • برای جلوگیری از آسیب دیدن سنگ توالت فرنگی میتوانید یک تکه پارچه روی قلابی که درست کردید ببندید.
  • برای عملکرد بهتر میتوانید قبل از انجام این راه حل، مقداری مایع شوینده داخل توالت بریزید تا گرفتگی نرم و شکننده شود.
  • اگر گرفتگی در عمق بیشتری ایجاد شده، بهتر است آویز لباس را بیش از حد داخل خروجی فاضلاب نبرید، چون ممکن است داخل لوله گیر کند و دردسر ساز شود.
  • شترگلو توالت فرنگی دارای خمیدگی است، هنگام وارد کرد آویز لباس به داخل آن، سعی کنید به ارامی خمیدگی ها را رد کنید تا به محل گرفتگی برسید.
  • اگر میخواهید اندازه قلاب را بلندتر کنید، کافی است یک آویز دیگر را صاف کنید و مثل سیم افشار، اتصال سر به سر بزنید تا اویز محکم شده و رهای نشود. بر روی محل اتصال، از چسب برق یا پارچه استفاده کنید تا به سنگ توالت آسیب وارد نشود.

در صورت باز نشدن انسداد توالت با این روش چه کنیم؟

رفع گرفتگی توالت فرنگی با فنر

همیشه شرایط ایجاد شده در گرفتگی لوله فاضلاب نشان دهنده است که آیا انسداد با روش های خانگی قابل رفع است یا نیاز به لوله بازکن ماهر می باشد.

اگر برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با چوب لباسی چندین بار تلاش کردید اما نتیجه ای حاصل نشد، احتمالا گرفتگی شدید است و با روش های خانگی قابل رفع نیست و بهتر است با شرکت لوله بازکنی تماس بگیرید.

شرکت آقای لوله بازکن یکی از مجموعه هایی است که در این زمینه با سال ها تجربه فعالیت می کند. اگر با روشی که آموزش دادیم نتوانستید مشکل را خودتان رفع کنید، اصلا نگران نباشید چون ما شبانه روزی در خدمت شما هستیم تا با یک تماس به کمکتان بیاییم.

آقای لوله بازکن با در اختیار داشتن تیم ماهر، خدمات لوله بازکنی تهران را در 22 منطقه انجام می دهد. هر زمان نیاز به سرویسکار داشتید، کافی است با شماره پشتیبانی تماس بگیرید تا نزدیکترین سرویسکار به شما به محل اعزام شود.

4 روش دیگر برای باز کردن گرفتگی توالت

4 روش برای باز کردن گرفتگی توالت

در حالی که رفع گرفتگی توالت فرنگی با چوب لباسی یک روش عالی و بسیار کاربردی است، روش های دیگری هم وجود دارد که میتوانید آنها را هم امتحان کنید.

1. تلمبه چاه بازکنی

یک تلمبه قوی میتواند با مکشی که ایجاد میکند، گرفتگی را از بین ببرد. تلمبه را کاملا روی خروجی فاضلاب توالت قرار دهید طوری که درزی وجود نداشته باشد. حالا 10 تا 15 بار با شدت تلمبه را به پایین فشار دهید. با افزایش فشار رو به پایین احتمال رفع گرفتگی بسیار زیاد است.

2. آب داغ و مایع ظرفشویی

کمی مایع ظرفشویی در کاسه توالت بریزید. سپس نصف سطل آب داغ اضافه کنید. 15 الی 30 دقیقه منتظر بمانید تا خاصیت چربی زدایی مایع ظرفشویی، گرفتگی را نرم کرده تا از جای خود حرکت کند.

3. جوش شیرین و سرکه

1 فنجان جوش شیرین در توالت بریزید و سپس 1 لیوان سرکه بریزید. 10 الی 15 دقیقه صبر کنید تا ترکیب این دو ماده گرفتگی را از بین ببرد. حالا یک سطل آب داغ داخل توالت بریزید تا گرفتگی باز شود.

نکته: از این روش میتوانید برای از بین بردن بوی بد فاضلاب توالت فرنگی هم استفاده کنید.

4. فنر لوله بازکنی دستی

فنر لوله بازکنی دستی یک ابزار قدرتمند برای باز کردن گرفتگی به روش خانگی است. یک فنر 5 متری تهیه کنید، آن را باز کرده و سر فنر را وارد خروجی فاضلاب فرنگی کنید. حالا به آرامی و با چرخش فنر را به جلو هل دهید تا به گرفتگی برسد. کمی فشار وارد کنید تا گرفتگی را از بین ببرید. حالا فنر را بیرون بکشید و سپس کمی آب داغ بریزید تا همه چیز شسته شود.

برای جلوگیری از گرفتگی های بعدی چه کنیم؟

اگر موفق به باز کردن گرفتگی توالت فرنگی با چوب لباسی شدید، بهتر است برای جلوگیری از گرفتگی در آینده نکات زیر را رعایت کنید:

  • همیشه پس از استفاده از توالت فرنگی، درب آن را ببندید تا اشیا داخل کاسه نیفتد.
  • هر هفته یا هر ماه یکبار از ترکیب جوش شیرین و سرکه برای تمیز نگه داشتن خروجی فاضلاب استفاده کنید.
  • هرگز مواد غیرقایل شستشو مانند لوازم بهداشتی زنانه، دستمال مرطوب و دستمال کاغذی را درون توالت نریزید.
4/5 - (4 امتیاز)
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
تلگرام
توییتر
برای استفاده از خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه، میتوانید همین حالا تماس بگیرید