6 روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاط

رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاط
راهنمای مطالعه

گرفتگی لوله فاضلاب حیاط به دلیل ریختن آشغال هایی مثل برگ درختان، شن، ماسه، گِل، اشیا و و غیره اتفاق می افتد که با روش های ساده می توان آن را رفع کرد. البته گرفتگی حیاط را نمی توان با استفاده از روش های خانگی رفع گرفتگی لوله باز کرد. چون همانطور که گفتیم لوله حیاط به دلیل ریختن آشغال و شن و ماسه اتفاق می افتد و به همین خاطر روش های خانگی توان باز کردن این نوع گرفتگی را ندارد و حتما باید از فنر برقی و یا تراکم هوا استفاده کرد.

دلیل گرفتگی لوله فاضلاب حیاط

لوله فاضلاب حیاط یک ویژگی مهم در معماری ساختمان ها است تا آب های اضافی از طریق آن به بیرون از خانه تخلیه شوند.

از آنجا که این لوله همانند لوله های فاضلاب داخل منزل مثل توالت، حمام و بخصوص سینک ظرفشویی دارای چربی و روغن و فضولات سنگین نیست پس دلیل گرفتگی آن همان چیزی است که در ابتدای مطلب به آنها اشاره کردیم.

موادی که بیشترین دلیل گرفتگی لوله فاضلاب حیاط هستند عبارتند از:

 • برگ درختان
 • شن
 • ماسه
 • ریشه درخت
 • گل و لای
 • لجن و رسوب
 • افتادن اشیا مانند پلاستیک های کوچک
 • سیمان و قیر در صورت تعمیر یا بازسازی و یا نوساز بودن ساختمان
رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاط با فنر

این مواد زمانی باعث ایجاد معضل گرفتگی لوله فاضلاب حیاط می شوند که حجم زیادی داشته باشند یا به مرور زمان باعث ایجاد لجن و رسوب و در نهایت گرفتگی جداره لوله شوند. در چنین شرایطی قطر لوله را کاهش می دهند و اول باعث تخلیه کند آب می شوند، یعنی زمان زیادی لازم است تا آب بصورت کامل تخلیه شود و در مرحله دوم کاملا باعث مسدود شدن لوله فاضلاب حیاط می شوند و فاضلاب بالا می زند و به سختی پایین میرود.

در همین زمینه بخوانید: لوله بازکنی پارکینگ، کفشور تراس و پشت بام

6 روش باز کردن گرفتگی لوله کفشوی حیاط

اگر مشکل گرفتگی لوله فاضلاب حیاط دارید میتوانید با 6 روشی که در ادامه توضیح میدهیم مشکل را برطرف کنید.

1. استفاده از تلمبه چاه بازکن

یکی از روش های فوری برای بازکردن گرفتگی لوله حیاط استفاده از تلمبه چاه بازکنی است. برای این کار کافی است تلمبه مخصوص کفشور را از ابزار فروشی تهیه کنید و آن را روی لوله قرار دهید. با فشار آوردن به تلمبه آن را بالا و پایین کنید تا فشار هوا باعث باز شدن گرفتگی حیاط شود.

ترفند عالی برای این روش: یکی از ترفندهای عالی برای نتیجه داشتن این روش این است که لوله پر از آب باشد و حتی خارج از لوله هم آب جمع شده باشد. یعنی قسمت لاستیکی تلمبه درون آب قرار گیرد تا هوایی وارد لوله نشود و به اصطلاح تلمبه مهر و موم شود.

2. مایع ظرفشویی و آب جوش

ریختن مایع ظرفشویی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب کفشور حیاط یک روش تقریبا رایگان و خیلی فوری است. برای این کار ابتدا مقداری مایع ظرفشویی درون لوله بریزید و 30 دقیقه صبر کنید. سپس یک کتری آب جوش درون لوله خالی کنید و مجدد 30 دقیقه صبر کنید. در آخر با ریختن آب لوله را بشویید.

اگر این روش نتیجه نداشت یا بار دیرگ آن را تکرار کنید و یا از روش های بعدی استفاده کنید.

3. اسید لوله بازکن

از اسید لوله بازکن میتوانید برای باز کردن گرفتگی لوله حیاط استفاده کنید. یک بطری اسید رقیق تهیه کنید و طبق دستور العمل روی بسته بندی آن را درون لوله بریزید و طبق زمانی که بر روی محصول درج شده صبر کنید تا اسید کار خود را انجام دهد و گرفتگی کفشور حیاط را باز کند.

توجه: به هیچ وجه از اسید بیش از حد داخل لوله فاضلاب نریزید و به دفعات زیاد از آن استفاده نکنید. چون اسید ماده ای خورنده است و ممکن است به لوله ها آسیب برساند.

4. فنر دستی

برای رفع گرفتگی لوله حیاط میتوانید از فرن دستی لوله بازکنی 5 متری استفاده کنید. کافی است یک فنر دستی از ابزار فروشی بخرید و سر فنر را وارد لوله کنید. حالا به آرامی با چرخاندن فنر آن را به جلو هل دهید تا به محل گرفتگی برسد. سپس با فشار آوردن، عقب و جلو کردن سعی کنید گرفتگی را از جا حرکت دهید و از بین ببرید. در آخر با ریختن آب گرم لوله را بشویید.

5. دستگاه فنر برقی

برای رفع گرفتگی چاه حیاط با روش تضمینی استفاده از فنر برقی یک راه حل فوری و آسان است. برای استفاده از این روش کافی است سر فنر وارد لوله کنیم و سپس دستگاه را روشن نماییم. حالا کم کم فنر را به جلو هل میدهیم تا به محل گرفتگی برسد. سپس با فشار آوردن و به جلو هل دادن گرفتگی را از بین میبریم.

توجه: برای استفاد از این روش نیاز به ابزار فنر برقی دارید که قیمت بالایی دارد. پس راه حل اقتصادی این است از خدمات لوله بازکنی با فنر برقی استفاده نمایید.

6. دستگاه تراکم هوا

دستگاه تراکم هوا مانند فنر برقی یکی از روش های سریع برای بازکردن لوله حیاط است. کار تراکم هوا این است که با فشار هوا گرفتگی را از جای خود حرکت دهد و مسیر راه آب را باز کند.

در صورتی از این روش استفاده میکنیم که فنر برقی قادر به باز کردن لوله نباشد. استفاده از دستگاه تراکم هوا ساده است. کافی است خروجی هوای دستگاه روی لوله قرار گیرد و با فشردن ضامن و یا دکمه، فشار هوا لوله را باز کند.

روش تضمینی رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاط

همانطور که گفته شد، چون گرفتگی لوله فاضلاب حیاط به دلیل چربی و روغن نیست، پس استفاده از محلول های شیمیایی، اسید لوله بازکن و روش های طبیعی و خانگی مثل استفاده از روش لوله بازکنی با جوش شیرین، یا روش های خانگی که برای رفع گرفتگی توالت استفاده می شوند، نمی تواند باعث باز شدن لوله فاضلاب حیاط شوند.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاط

تنها چیزی که می تواند عامل انسداد لوله حیاط را باز کند تنها فنر برقی است. استفاده از فنر برقی قطعا بدون نیاز به کنده کاری و بدون کثیف کاری می تواند با کیفیت عالی و کاملا تضمینی لوله فاضلاب حیاط را باز کند.

ویژگی های دستگاه فنر برقی:

 1. بدون آسیب رسانی به لوله فاضلاب
 2. بدون نیاز به کنده کاری
 3. بدون سر و صدا
 4. سریع و فوری
 5. باز کردن گرفتگی 100% تضمینی

خدمات لوله بازکنی گرفتگی لوله فاضلاب حیاط

برای استفاده از خدمات رفع گرفتگی چاه حیاط کافی است با شماره موجود در سایت تماس بگیرید و مشکل خود را توضیح دهید. کارشناسان امور تاسیساتی شرکت آقای لوله بازکن ضمن راهنمایی شما عزیزان، درخواست شما را ثبت می نمایند.

پس از ثبت درخواست شما، نزدیکترین سرویسکار لوله بازکنی به محل اعزام می گردد. سرویسکاران این شرکت دارای تجربه بالا در زمینه باز کردن گرفتگی سخت و پیچیده هستند و هر نوع گرفتگی را می توانند باز کنند.

لازم به ذکر است که این شرکت بصورت شبانه روزی 24 ساعته بدون تعطیلی فعالیت می نماید و تمامی تعرفه های خدمات آقای لوله بازکن براساس میزان و شدت گرفتگی و همچنین متراژ فنر می باشد.

پاسخ به سوالات متداول در مورد رفع گرفتگی لوله حیاط

علت گرفتگی لوله حیاط چیست؟

لوله حیاط معمولا به خاطر ورود آشغال، شن، ماسه، برگ درخت اتفاق می افتد. البته ایجاد رسوب و جرم و همچنین وجود ریشه درختان، گل و لای نیز میتواند دلیل گرفتگی لوله حیاط باشد.

بهترین روش رفع گرفتگی حیاط

به دلیل اینکه گرفتگی لوله حیاط به خاطر برگ درخت، شن، ماسه و موادی شبیه به اینهاست، پس نمیتوان با روش های خانگی گرفتگی را باز کرد، به همین خاطر بهترین روش استفاده از فنر برقی یا تراکم هوا می باشد.

آیا خدمات باز کردن لوله حیاط تضمینی است؟

بله ما بصورت تضمینی رفع گرفتگی لوله حیاط را انجام می دهیم. تضمین ما تحویل لوله باز شده به شما مشتری عزیز می باشد.

برای استفاده از خدمات آقای لوله بازکن چه کار کنیم؟

برای استفاده از خدمات لوله بازکنی تهران کافی است با شماره پشتیبانی تماس بگیرید. همکاران ما پس از ثبت اطلاعات شما نزدیکترین سرویسکار را به محل اعزام می کنند.

5/5 - (6 امتیاز)
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
تلگرام
توییتر
برای استفاده از خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه، میتوانید همین حالا تماس بگیرید