رفع گرفتگی چاه پارکینگ

رفع گرفتگی چاه پارکینگ
راهنمای مطالعه

چاه پارکینگ هم مانند خیلی از لوله های فاضلاب ممکن است با گرفتگی مواجه شود. مسئله مهم در چنین شرایطی این است که روش های فوری و خانگی باز کردن گرفتگی چاه پارکینگ را بلد باشیم تا در شرایط ضروری بتوانید مشکل را برطرف نماییم.

در ادامه میتوانید 8 روش ساده و کم هزینه برای رفع گرفتگی چاه پارکینگ را بیاموزید تا خودتان برای باز کردن لوله دست بکار شوید. البته این موضوع را فراموش نکنید که این روش ها برای زمانی کاربرد دارد که گرفتگی سطحی باشد. در غیر اینصورت باید از خدمات لوله بازکنی استفاده کنید تا متخصص با دستگاه حرفه ای مشکل شما را برطرف نماید.

8 روش بازکردن گرفتگی چاه پارکینگ

اگر از این 8 روش فوری زمانی که گرفتگی شدید ندارید استفاده کنید، معمولا انسداد لوله باز خواهد شد. در هر مرحله ممکن است نیاز باشد چند بار یک روش را تکرار کنید و یا در صورت نتیجه نگرفتن از یک روش، باید سراغ روش بعدی بروید.

1. آب جوش

گاهی اوقات گرفتگی بر اثر چربی یا چیزی شبیه این است و میتوان به راحتی با یک کتری آب جوش گرفتگی را از بین برد.

برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب پارکینگ کافی است یک کتری آب جوش آماده کنید و آن را در 2 یا 3 مرحله در لوله بریزید. یعنی ابتدا بخشی از آب جوش را درون لوله بریزید، سپس بخش های دیگر را پس از چند ثانیه اضافه کنید.

دقت داشته باشید که اگر آب زیادی در پارکینگ جمع شده و میخواهید از این روش استفاده کنید، حتما باید اجازه دهید آب تخلیه شود تا این روش تاثیر داشته باشد.

2. جوش شیرین و سرکه

جوش و شیرین و سرکه دو ماده بسیار عالی برای از بین بردن چربی، رسوب و ضایعات است. اگر فکر میکنید گرفتگی پارکینگ براثر این مواد است میتوانید از این روش استفاده کنید.

جهت بازکردن گرفتگی لوله پارکینگ کافی است یک پیمانه جوش شیرین درون لوله بریزید و بلافاصله یک الی دو لیوان سرکه روی آن خالی کنید. خواهید دید ترکیب شروع به جوشیدن و بالا آمدن کف میکند. بهتر است یک پارچه روی لوله قرار دهید و 1 ساعت صبر کنید. سپس با ریختن آب جوش، لوله پارکینگ را باز کنید.

لازم به ذکر است از جوش شیرین و سرکه میتوانید برای رفع بوی فاضلاب در خانه هم استفاده کنید.

3. مایع ظرفشویی و آب جوش

یک روش فوق العاده تاثیر گذار که بارها در سایت آقای لوله بازکن برای گرفتگی لوله فاضلاب آن را آموزش داده ایم. اگر میخواهید گرفتگی سطحی پارکینگتان را با روش ساده و فوری باز کنید این روش را انجام دهید.

ابتدا نصف فنجان مایع ظرفشویی را با نصف فنجان آب جوش ترکیب کنید تا مایع کمی رقیق شود. حالا مایع را درون چاه پارکینگ مسدود شده بریزید و 1 ساعت زمان بدهید تا مایع کاملا به محل گرفتگی برسد. سپس یک کتری اب جوش درون لوله خالی کنید و بررسی نمایید که گرفتگی برطرف شده یا نه. در صورت نیاز میتوانید این روش را تکرار کنید.

4. جاروبرقی مرطوب و خشک

اگر در خانه جاروبرقی مرطوب دارید و یا دسترسی به این دستگاه دارید، میتوانید از این روش استفاده کنید و ببینید که چه راه حل قدرتند و فوق العاده ای است.

دستگاه را در حالت مرطوب قرار دهید. شلنگ جاروبرقی را وارد لوله کنید. اطراف شلنگ را میتوانید با نایلون بچوشانید تا مهر و موم ایجاد شود و نتیجه بهتری داشته باشد. حالا دستگاه را روشن کنید و اجازه دهید چند دقیقه کار کند. با این روش اگر ماسه، خاک، اشیا یا چیزی درون لوله گیر کرده باشد خارج شده و گرفتگی چاه پارکینگ باز خواهد شد. در آخر میتوانید برای شستن ضایعات داخل لوله، از آب جوش استفاده کنید.

5. فنرلوله بازکنی دستی

فنر لوله بازکنی دستی همیشه یک روش کاربردی برای انواع گرفتگی لوله فاضلاب از جمله گرفتگی توالت فرنگی محسوب می شود. برای انجام این روش باید یک فنر 5 متری از فروشگاه ابزار فروشی تهیه کنید.

فنر را کاملا باز کنید و سر فنر را وارد لوله کنید. فنر را بصورت چرخشی به جلو هل دهید تا به محل گرفتگی برسد. وقتی احساس کردید به گرفتگی برخورد کرده، کمی به فنر فشار وارد کنید تا بتوانید گرفتگی را از جای خود حرکت داده و از بین ببرید.

فنر را برعکس بچرخانید و به آرامی بیرون بکشید. با ریختن آب بررسی کنید لوله باز شده یا خیر.

6. محلول لوله بازکن

استفاده از اسید و محلول شیمیایی لوله بازکن با توجه به نوع گرفتگی و نوع محصولی که تهیه می کنید، میتواند تاثیر داشته باشد و گرفتگی پارکینگ را باز کند. بهتر است از اسیدها و محلول های رقیق و کم خطر استفاده کنید.

برای انجام اینکار کافی است طبق دستور روی برچسب محصول عمل کنید و به میزان زمانی که گفته شده صبر کنید تا محلول گرفتگی را باز کند.

دقت داشته باشید اگر از محلول شیمیایی استفاده کردید، به هیچ عنوان آب جوش، جوش شیرین و سرکه درون لوله نریزید چون خطرناک است.

7. سود سوزآور

سود سوزآور یا کاستیک سودا را میتوانید از فروشگاه های شیمیایی تهیه کنید. هنگام استفاده از این مواد باید خیلی احتیاط کنید چون به شدت خطرناک هستند و در صورت تماس با پوست بدن میتواند سبب سوختگی شود.

برای لوله بازکنی چاه پارکینگ با سود سوزآور، کافی است 3 فنجان از این مواد را درون 3 تا 4 لیتر آب سرد حل کنید. برای مخلوط کردن از چوب یا وسیله ای دیگر استفاده کنید. بعد از این که مواد درون آب کاملا حل شد، آن را به آرامی درون لوله بریزید و 30 دقیقه تا 1 ساعت صبر کنید.

8. خالی کردن خاک و ماسه با ابزار

معمولا احتمال گرفتگی چاه پارکینگ به خاطر ریختن ماسه، خاک و چیزی شبیه اینها خیلی زیاد است. برای باز کردن گرفتگی چاه پارکینگ با این روش نیاز به ابزاری شبیه ملاقه کوچک دارید که خودتان میتوانید با روشی که آن را آموزش می دهیم بسازید.

برای این کار یک ملاقه کوچک یا ابزاری شبیه آن که بتوانید آن را وارد لوله کنید آماده کنید. یک سیخ بلند را به دسته آن متصل کنید و با سیم راویز به خوبی ببندید تا سفت شود. حالا آن را وارد لوله کنید و کم کم ماسه یا خاک درون لوله را تخلیه نماید. در آخر یک سطل بزرگ آب را از ارتفاع نیم متر درون لوله بریزید تا فشار آب باقی مانده خاک و ماسه را از بین ببرد.

لوله بازکنی پارکینگ با تضمین باز کردن گرفتگی

خیلی وقت ها پیش می آید که چون گرفتگی چاه پارکینگ آنقدر سخت و پیچیده است با هیچ کدام از این روش ها باز نمی شود. حتی با فنر دستی هم نمیتوان گرفتگی لوله را از بین برد و میمانیم که چه کاری باید انجام دهیم.

اگر شما هم جزء افرادی هستید که از این روش ها استفاده کرده اید و نتیجه ای نداشته و پارکینگ ساختمانتان پر از آب شده و میخواهید هر چه سریعتر گرفتگی کامل برطرف شود، نگران نباشید چون شرکت آقای لوله بازکن سرویسکارانی دارد که سریعا به محل می آیند با ابزار و دستگاه های تخصصی گرفتگی را 100% تضمینی رفع میکنند.

پس اگر شما هم میخواهید همین حالا سریعا و تضمینی گرفتگی پارکینگ منزلتان رفع شود، میتوانید بصورت شبانه روزی با شماره 09197565465 در تهران با ما تماس بگیرید.

چرا لوله فاضلاب می گیرد؟

با وجود ساختار ساختمان های امروزی و مشترک بودن لوله های فاضلاب یک ساختمان، تقریبا همه برای یکبار هم که شده گرفتگی لوله فاضلاب و دردسرهای بعد از آن را تجربه کرده اند.

این مشکل می تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد که توسط شرکت لوله بازکنی تهران آقای لوله بازکن قابل تشخیص و 100% تضمینی قابل رفع می باشد.

در اینجا مهمترین دلایل گرفتگی لوله فاضلاب و بالا زدن آب چاه را با هم بررسی می کنیم:

 • موی بلند: مو از مهمترین دلایل گرفتگی محسوب می شود. ته نشین شدن مو یا حتی پرز فرش در لوله فاضلاب می تواند گرفتگی های شدیدی را به وجود بیاورد.
 • رسوب و جرم: هر گونه رسوب در جداره یا کف لوله به مرور زمان قطر لوله فاضلاب را کم می کند. در این شرایط ابتدا با تخلیه کند آب و فاضلاب مواجه خواهید شد که اگر مشکل را برطرف نکنید پس از مدتی لوله با رسوب مسدود خواهد شد.
 • روغن و چربی: در تمامی منازل، شرکت ها، هتل ها، رستوران ها و … ظروف روغنی در سینک ظرفشویی شسته می شود و روغن هایی که وارد لوله می شوند به مرور زمان گرفتگی ایجاد می کنند.
 • افتادن اشیا: اگر شی ای چه کوچک چه درشت داخل لوله بیفتد و آن را خارج نکنید به سرعت باعث گرفتگی های شدید و همچنین رسوب گرفتگی می شود.
 • اشکال در لوله کشی فاضلاب: اگر لوله های فاضلاب مشکل داشته باشند و استاندارد نباشند باعث گرفتگی می شوند.

پیشنهاد می کنیم نمونه فیلم لوله بازکنی زیر را ببینید.

در این فیلم میتوانید نمونه ای از روش لوله بازکنی با فنر برقی (دستگاه ژنراتور) را مشاهده کنید تا بتوانید بهتر برای استفاده از خدمات شرکت آقای لوله بازکن تصمیم بگیرید. برای انجام خدمات از بهترین سرویسکاران استفاده می کنیم تا نه تنها کیفیت کار بالا باشد، بلکه کثیف کاری هم نداشته باشد.

روش لوله بازکنی در شرکت آقای لوله بازکن

لوله بازکنی حیاط و پارکینگ

همانطور که توضیح داده شد گرفتگی های مختلفی وجود دارد که تمامی آنها راه حل مناسبی برای تخلیه چاه دارند اما ابتدا باید توسط سرویسکار مجرب تشخیص داده شود که مشکل چیست و چرا لوله گرفته.

سپس با انتخاب بهترین روش با استفاده از دستگاه فنر برقی حرفه ای اقدام به لوله بازکنی حیاط، لوله بازکنی پشت بام، لوله بازکنی پارکینگ، لوله بازکنی کفشور تراس، لوله بازکنی آشپزخانه و …می نمایند.

فنر زنی برای لوله بازکنی در شرکت آقای لوله بازکن با کیفیت و قیمت مناسب صورت می گیرد. در حقیقت قیمت دقیق بستگی به میزان، شدت و نوع گرفتگی همچنین متراژ فنر، امکان فنر زدن از چند خروجی و موارد دیگر دارد.

علاوه بر دستگاه فنر برقی، اگر گرفتگی نیاز به استفاده از دستگاه تراکم هوا، پمپ یا حتی واترجت داشته باشد به بهترین شکل ممکن توسط سرویسکاران مجرب و دوره دیده انجام می شود.

در همین زمینه بخوانید: رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاط

زمان اعزام و انجام لوله بازکنی در سراسر تهران

لوله بازکنی حیاط، پارکینگ، کفشور تراس و پشت بام

در هر نقطه از تهران بزرگ که باشید حدودا 30 دقیقه زمان لازم است تا سرویسکار به محل برسد.

مقدار زمان لازم برای انجام خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه حیاط، پارکینگ، پشت بام، تراس و هر بخش دیگر ساختمان بستگی به میزان گرفتگی دارد اما معمولا 10 دقیقه کفایت می کند، مگر اینکه گرفتگی شدید باشد که در این صورت مسلما زمان بیشتری نیاز است.

قیمت لوله بازکنی چاه پارکینگ

قیمت لوله بازکنی چاه پارکینگ بستگی به موارد زیادی دارد که طبق موارد زیر تعیین می گردد.

برخی از این موارد عبارتند از:

 • وجود اشیا در لوله
 • قطر لوله فاضلاب
 • طول فنر
 • وجود هر گونه سیمان، دوغاب، قیر و موادی شبیه به اینها
 • رسوب گرفتگی جداره لوله
 • فنر زدن از چند خروجی
 • وجود گرفتگی در شترگلو یا لوله اصلی

پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از قیمت های لوله بازکنی با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد رفع گرفتگی پاه پارکینگ

روش باز کردن گرفتگی چاه پارکینگ

بهترین روش برای باز کردن انواع کف شوی از جمله چاه پارکینگ استفاده از دستگاه فنر برقی است. این دستگاه قادر است هر نوع گرفتگی را باز کند بدون اینکه آسیبی به لوله وارد نماید. قدرت بالای دستگاه های جدید فنر برقی سبب شده تا کارایی و بازدهی آن بهتر از گذشته شود. البته روش های دیگری مثل پمپ هوا نیز برای باز کردن انواع گرفتگی مفشور وجود دارد اما فنر بهترین گزینه از نظر هر نظر می باشد.

آیا فنر زنی لوله فاضلاب کثیف کاری دارد؟

در شرکت آقای لوله بازکن، فنز زنی لوله فاضلاب بدون کثیف کاری انجام می شود که فیلم باز کردن لوله فاضلاب با فنر را هم در همین مطلب قرار داده ایم که میتوانید مشاهده کنید تا برای استفاده از خدمات این مجموعه راحت تر تصمیم بگیرید.

برای استفاده از خدمات آقای لوله بازکن چه کار کنیم؟

هر کجای تهران که هستید کافی است با شماره پشتیبانی شرکت تماس بگیرید (09197565465) تا سفارش شما توسط همکاران ما ثبت شود. بلافاصله نزدیکترین سرویسکار به شما به محل اعزام می شود تا مشکلتان را رفع نماید.

4.1/5 - (9 امتیاز)
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
تلگرام
توییتر
برای استفاده از خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه، میتوانید همین حالا تماس بگیرید