افتادن صابون در چاه دستشویی و روش های فوری در اوردن آن

افتادن صابون در چاه دستشویی و روش های فوری در اوردن آن
راهنمای مطالعه

افتادن صابون در چاه توالت روزانه برای خیلی از مردم دیگر اتفاق می افتد. این اتفاق شاید در ظاهر یک مشکل کوچک باشد و خیلی ها فکر کنند که به محض افتادن صابون در چاه توالت سریعا دستشان را درون لوله می کنند و آن را بیرون می کشند، یا اینکه صابون لیز است و با ریختن آب لیز میخورد و از لوله خارج می شود.

اما باید بدانید که خیلی از مردم موفق به بیرون آوردن صابون از چاه دستشویی نمی شوند و همین مشکل سبب گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی میگردد.

با این وجود باید راهکارهایی را یاد بگیرید تا هنگام وقوع مشکل بتوانید راه حلی را در پیش بگیرید و اقدام به بیرون آوردن صابون از چاه نمایید.

4 روش درآوردن صابون از چاه دستشویی

4 روش درآوردن صابون از چاه دستشویی

این راه حل ها بهترین روش های خانگی برای در اوردن صابون از توالت فرنگی و ایرانی می باشند. بهتر است ابتدا این روش ها را استفاده کنید در صورت نتیجه نگرفتن با آقای لوله بازکن تماس بگیرید.

1. ریختن آب جوش

پس از افتادن صابون در چاه توالت فرنگی یا ایانی میتوانید از آب جوش برای نرم کردن صابون و رفع گرفتگی استفاده کنید. ابتدا یک کتری آب جوش آماده کنید و آن را به آرامی در 3 یا 4 مرحله درون لوله توالت بریزید. چند دقیقه صبر کنید و سیفون را بکشید تا ببینید صابون خارج شده یا نه.

در صورت نتیجه نگرفتن در اولین مرحله بهتر است این کار را چندین بار تکرار نمایید و یا از روش بعدی استفاده کنید.

2. میله و قلاب آهنی

رفع گرفتگی لوله فاضلاب با قلاب فلزی آویز لباس

با این روش میتوانید با استفاده از میله یا قلاب آهنی، صابون را بگیرید و بیرون بکشید.

برای خارج کردن صابون از چاه توالت یک میله نازک اما مقاوم به متراژ بیش از 1 متر یا یک قلاب فلزی نیاز دارید. آماده کردن میله که کاری ندارد اما برای تهیه قلاب میتوانید به روش زیر عمل نمایید:

اگر در خانه آویز فلزی دارید، یکی از آنها را آماده نمایید، سپس با یک ابزار مثل انبردست تمام خمیدگی های آن را صاف کنید و سر آن را به شکل قلاب درست نمایید. حالا با استفاده از میله یا قلاب سعی کنید صابون را بگیرید و بالا بکشید.

3. مایع شوینده

مایع شوینده مثل مایع ظرفشویی، دستشویی و … یک ایده بسیار عالی است. اگر صابون باعث گرفتگی چاه توالت شما شده و اگر دو روش قبل نتیجه مثبتی نداشت، میتوانید از این روش استفاده نمایید.

برای درآوردن صابون از توالت فرنگی یا ایرانی مقداری مایع مثلا به اندازه یک پیمانه داخل توالت بریزید و 15 دقیقه به آن اجازه دهید تا تاثیر خود را بگذارد.

پس از 15 دقیقه یک کتری آب جوش در توالت بریزید. اگر بار اول نتیجه ای نداد و توالت باز نشد، چند بار دیگر این روش را تکرار کنید. مایع شوینده باعث لیز شدن اطرف صابون می شود و در حقیقت سبب می شود صابون سر بخورد و به جلو حرکت نماید و نهایتا مسیر لوله باز شود.

4. استفاده از انبر فاضلابی

استفاده از انبر فاضلابی برای درآوردن اشیا

انبر فاضلابی یک ابزار عالی برای درآوردن اشیا از چاه توالت است. این وسیله را میتوانید از فروشگاه ابزار فروشی تهیه کنید. برای خارج کردن صابون از لوله توالت کافی است انبر فاضلابی را وارد لوله کنید و با استفاده از چنگک سر انبر آن را بیگرید و بیرون بکشید.

اگر پس از افتادن صابون در چاه توالت موفق به دراوردن آن نشدید چه کار باید بکنید؟

فیلم بالا نمونه ای از فنر زدن لوله برای رفع گرفتگی می باشد.

اگر نتوانستید با این 4 روش صابون را از توالت خارج کنید، باید از خدمات لوله بازکنی با فنر برقی استفاده نمایید. فنر برقی بهترین روش و سریعا راه حل است، چون فنر میتواند هر گرفتگی را بدون دردسر باز کند. سرویسکاران مجرب ما آماده خدمت به شما عزیزان می باشند. در هر کجای تهران که باشید، میتوانید با شرکت آقای لوله بازکن تماس بگیرید و درخواست اعزام سرویسکار را ثبت نمایید.

همچنین ما هر نوع اشیا از جمله قیمتی و غیر قمتی را از لوله فاضلاب خارج میکنیم. پس اگر با مشکل افتادن طلا در چاه توالت مواجه هستید، میتوانید شبانه روزی با ما تماس بگیرید.

ما بصورت شبانه روزی 7 روز هفته آماده خدمات رسانی هستیم.

افتادن صابون در چاه دستشویی و مشکلات آن

اگر مشکل افتادن صابون در چاه دستشویی دارید، میدانید که این اتفاق کوچک میتواند مشکلات بزرگی را به بار بیاورد. اگر صابونی که در توالت یا دیگر لوله های فاضلاب افتاده سر نخورد و حل نشود، رسوب می کند و لوله را مسدود خواهد کرد. نتیجه مسدود شدن لوله هم بالا زدن آب چاه و کثیف کردن همه جاست.

در این شرایط خیلی از مردم به دنبال حلال صابون هستند و از انواع و اقسام شوینده های فاضلاب و اسیدها استفاده می کنند. مشکل اصلی اینجا پیش می آید که مردم از اسیدها برای باز کردن گرفتگی چاه دستشویی با صابون استفاده می کنند.

چون اسید می تواند باعث پوسیده شدن اتصالات و از بین رفتن چسب هایی که برای نشت گیری استفاده شده گردد و این یک حقیقت است. با از بین رفتن اتصالات، با نشتی فاضلاب مواجه خواهید شد و قطعا هزینه زیادی هم برای خدمات آن باید بپردازید. علاوه بر این اگر اسید صابون را هم از بین ببرد و راه آب لوله توالت باز شود، باز هم امکان از بین رفتن اتصالات در آینده وجود دارد.

بهترین پیشنهاد برای از بین بردن صابون در چاه توالت استفاده از خدمات لوله بازکنی با فنر برقی است. چون علاوه بر خرد کردن صابون، رسوب تراشی هم انجام می دهد و لوله کاملا باز خواهد شد. البته این هم بستگی به این دارد که صابون در توالت ایرانی افتاده باشد یا توالت فرنگی!

گرفتگی توالت با صابون ، افتادن صابون در توالت

گرفتگی توالت با صابون

همانطور که افتادن صابون در چاه میتواند باعث گرفتگی توالت فرنگی با صابون و گرفتگی چاه توالت ایرانی با صابون شود.

شاید با خود بگویید که چون صابون لیز است باید سر بخورد و مسیر لوله مسدود نشود. اما اصلا این طور نیست، این مسئله کاملا به قطر لوله، اندازه صابون و جنس آن بستگی دارد.

در بسیاری از موارد صابون سر نمیخورد و در یک نقطه ثابت می ماند و گیر می کند. این مسئله باعث گرفتگی دستشویی خواهد شد. چون توالت ایرانی دارای شترگلو است و هر چیزی اعم از صابون درون آن بیفتد، در آنجا گیر خواهد کرد.

این موضوع در توالت های فرنگی نیز به همین شکل است، چون خود سنگ فرنگی دارای سیفون یا همان شترگلو است و افتادن صابون به منزله گیر کردن آن در همان قسمت می باشد. بهترین راه برای حل مشکل افتادن صابون در توالت استفاده از خدمات لوله بازکنی فوری می باشد.

آیا اسید حلال صابون است؟

در بخش قبلی توضیح دادیم که اسیدها میتوانند اتصالات و چسب لوله ها را از بین ببرند و شما را با مشکلات جدی رو به رو نمایند.

امروزه تمامی مواد و محلول های لوله بازکن مخصوص فاضلاب در بازار دارای اسید می باشند. اسید بسیار خطرناک است و با داشتن خاصیت خورندگی علاوه بر از بین بردن اتصالات، سمی را تولید می کند که با گازهای فاضلابی ترکیب می شوند و بسیار خطرناک هستند.

این سموم اسیدی بر روی اعصاب و دستگاه تنفسی انسان تاثیر مستقیمی دارند و غلظت بالای آنها حتی می تواند کشنده باشد. بهتر است از اسید استفاده نکنید و در ابتدا راه حل هایی که برای در اوردن صابون از چاه توالت توضیح می دهیم را استفاده نمایید.

اگر با روش های گفته شده باز موفق به باز کردن گرفتگی توالت با صابون نشدید، میتوانید با شماره لوله بازکنی تخلیه چاه تهران درج شده در سایت تماس بگیرید تا سرویسکار مجرب به محل اعزام نماییم تا در کمترین زمان لوله منزل شما را باز نمایند.

unclog-toilet-method

پاسخ به سوالات متداول افتادن صابون در توالت

پس از افتادن صابون در چاه دستشویی فرنگی یا ایرانی چه کار کنیم؟

برای در آوردن صابون از توالت و یا از بین بردن آن میتوانید از 4 روش ساده و فوری که در همین مطلب آموزش دادیم استفاده کنید. در غیر اینصورت میتوانید با شماره پشتیبانی شرکت اقای لوله بازکن تماس بگیرید و درخواست اعزام لوله بازکن بدهید تا مشکلتان توسط سرویسکار حرفه ای رفع شود.

آیا میتوان برای رفع گرفتگی توالت با صابون فنر زد یا حتما باید آن را خارج کرد؟

این کاملا بستگی به شرایط کار دارد. مسلما اگر بتوان با فنر صابون را از بین برد و گرفتگی را باز کرد، فنر بهترین روش است. در غیر اینصورت با استفاده از ابزارهای مخصوص مثل چنگک یا انبر، صابون را بیرون می آوریم. اینکه کدام روش استفاده شود، بستگی به انتخاب سرویسکار مجرب دارد.

برای درخواست اعزام سرویسکار چه کنیم؟

برای اینکار کافی است با شماره درج شده در سایت (09197565465) تماس بگیرید و شمکلتان را به بخش پشتیبانی مجموعه توضیح دهید. هر جای تهران که باشید همکاران ما سریعا نیروی کاربلد را برای رفع مشکل به محل اعزام می کنند.

4.6/5 - (16 امتیاز)
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
تلگرام
توییتر
برای استفاده از خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه، میتوانید همین حالا تماس بگیرید