چگونه چاه سینک ظرفشویی را باز کنیم؟

راهنمای مطالعه

گرفتگی سینک ظرفشویی یک مشکل بزرگ برای خانم های خانه دار است. در اینجا آموزش ساده و فوری باز کردن چاه سینک ظرفشویی را همراه با فیلم آماده کرده ایم تا در خانه بتوانید مشکل خود را حل کنید.

گرفتگی سینک آشپزخانه یک مشکل معمولی لوله کشی است که می تواند کاملا مختل کننده باشد. در اثر استفاده روزانه، پسماندهای مواد غذایی و دیگر آشغال ها به آرامی در سینک ظرفشویی جمع می شوند و نهایتا باعث مسدود شدن آن می گردند.

خوشبختانه باز کردن گرفتگی سینک ظرفشویی یک پروژه سخت و دشوار نیست. مراحل زیر روند باز كردن چاه ظرفشويي آشپزخانه را با ساده ترین روش ها و سریعترین راه کارها به شما آموزش می دهد.

استفاده از یک یا همه این روش ها برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی کافی است. در زیر عکس گرفتگی سینک ظرفشویی را مشاهده می کنید.

گرفتگی سینک ظرفشویی ، بالا زدن چاه سینک آشپزخانه

4 روش رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

برای رفع گرفتگی لوله سینک ظرفشویی آشپزخانه می توانید از 4 روش زیر که توضیح داده شده استفاده نمایید. البته قبل از انجام این روش ها بهتر است فیلم زیر را که نحوه باز کردن سینک با جوش شیرین و سرکه را آموزش می دهد مشاهده نمایید.

1- تلمبه لوله بازکن

تلمبه لوله بازکن

اولین قدم برای باز کردن گرفتگی سینک استفاده از تلمبه لوله بازکن است. این تلمبه در اکثر خانه ها پیدا می شود و قطعا شما هم یکی از آن را در خانه دارید. نکته مهم برای رفع گرفتگی سینک با تلمبه استفاده صحیح از آن است.

اگر سینک دو قلو دارید بهتر است تلمبه زنی را برای هر دو لگن انجام دهید. اگر به درستی از تلمبه استفاده کنید به یک اهرم بسیار قدرتمند تبدیل می شود تا شما را از شر گرفتگی ظرفشویی خلاص کند.

توجه: استفاده از تلمبه با جنس خوب می تواند تاثیر بهتری داشته باشید. پس بهتر است در انتخاب تلمبه دقت کنید.

2- پاکسازی سیفون زیر سینک

پاکسازی سیفون زیر سینک

هنگامی که گرفتگی سخت و شدید است و با تلمبه باز نمی شود، نوبت به پاکسازی سیفون می رسد. سیفون همچون تله ای عمل می کند که بسیاری از آشغال ها را در خود نگه می دارد. تمیز کردن این اتصالات یک هدف مهم برای باز کردن چاه سینک ظرفشویی می باشد.

باز کردن سیفون سینک به شما امکان دسترسی مستقیم به محل گرفتگی را می دهد. اگر گرفتگی در خود سیفون نیست، می توانید اتصالات اطراف آن را هم بررسی نمایید. با باز کردن سیفون به لوله های اطراف نگاه کنید ببینید انسداد لوله در کدام قسمت است.

اگر می توانید گرفتگی لوله سینک را ببینید، باز کردن و رفع آن بسیار آسان است، اما اگر آن را نمی بینید، پس گرفتگی در لوله خروجی فاضلاب است.

3- فنر لوله بازکنی

دستگاه لوله بازکنی فنر برقی

زمانی که با دو روش قبلی نتوان لوله سینک را باز کرد، کار بعدی استفاده از فنر لوله بازکنی است. دستگاه های مختلفی برای این کار وجود دارد که می توان از نوع معمولی یا پیشرفته آن استفاده نمود.

تصویری که مشاهده می کنید، دستگاهی است که اغلب لوله بازکن های حرفه ای از آن جهت باز کردن انواع گرفتگی لوله استفاده می کنند.

اکثر مردم این دستگاه را ندارند چون ارزان نیست و باید هزینه زیادی بابت خرید آن پرداخت کنند. همچنین معمولا گرفتگی به اندازه ای نیست که خرید این دستگاه برای مردم عادی توجیه اقتصادی داشته باشد.

خوشبختانه امروزه دسترسی به لوله بازکن های مجرب در تهران بسیار ساده شده و برای استفاده از این دستگاه کافی است یک جستجوی ساده در گوگل انجام دهید تا با هزاران لوله بازکن در تهران آشنا شوید. در شرکت آقای لوله بازکن نیز، سرویسکاران مجرب و حرفه ای آماده انجام کار هستند.

توجه: دستگاه های پیشرفته فنر برقی دارای فنرهای مختلفی هستند که پس از درخواست اعزام سرویسکار به محل، لوله بازکن تشخیص میدهد کدام فنر و کدام دستگاه برای باز کردن چاه سینک ظرفشویی مناسب می باشد.

4- استفاده از محلول تمیز کننده لوله فاضلاب

محلول تمیز کننده لوله فاضلاب سینک

استفاده از محلول ها شاید یکی از راه های مناسب برای خلاص شدن از شر لوله مسدود شده باشد. اما به خاطر داشته باشید که همواره از محلول های ملایم و در صورت امکان از محلول های خانگی مثل جوش شیرین و سرکه و یا … استفاده نمایید. چون استفاده از اسید و محلول های شیمیایی بسیار خطرناک است و حتی می تواند باعث مسمویت و حتی کشته شدن شود.

همچنین استفاده از محلول ها زمانی کارساز و موثر است که شما تشحیص دهید لوله در حال مسدود شدن است و برای پیشیگری از گرفتگی کامل لوله سینک از آنها استفاده کنید، نه برای باز کردن گرفتگی های شدید و سخت!

4.1/5 - (11 امتیاز)
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
تلگرام
توییتر
برای استفاده از خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه، میتوانید همین حالا تماس بگیرید