افتادن وسیله در چاه توالت – در آوردن اشیا 100% تضمینی

افتادن وسیله در چاه توالت ، درآوردن وسیله از دستشویی
راهنمای مطالعه

افتادن وسیله در چاه توالت یکی از اتفاقات بدی است که برای هر کسی میتواند رخ دهد. اگر شی قیمتی مثل طلا، حلقه و یا سوئیچ، صابون، اهرم شیر آب و غیره به داخل چاه دستشویی افتاده نگران نباشید اگر نکات زیر را رعایت کنید میتوان وسیله را از توالت بیرون آورد.

در ابتدا چون این نکات بسیار مهم و ضروری هستند لازم است که قبل از هر چیز آنها را توضیح دهیم تا امکان در آوردن اشیا از توالت بیشتر شود.

نکات مهم پس از افتادن وسیله در چاه توالت

"نکات

پس از اینکه شی قیمتی مثل پلاک طلا، حلقه نامزدی، انگشتر، دستبند یا اشیا غیر قیمتی مثل صابون، کلید، سوئیچ، اهرم شیر اب و هر چیز دیگری داخل چاه توالت افتاد باید به نکات زیر دقت کنید و حتما آنها را رعایت نمایید تا خودتان یا سرویسکار متخصص بتواند با ابزاری مثل چنگک یا انبر فاضلابی شی را بیرون آورد:

 • به هیچ عنوان پس از افتادن شی در دستشویی سیفون را نکشید.
 • به هیچ عنوان پس از انداختن اشیا در چاه توالت، در لوله فاضلاب آب نریزید.
 • اگر تجربه ای برای خارج کردن وسیله از لوله فاضلاب توالت ندارید بهتر است با سیخ یا میله فلزی کاری انجام ندهید که منجر به رد شدن شی از سیفون و گیر کردن آن در لوله فاضلاب سرویس بهداشتی شود.
 • از فرو کردن دست در لوله توالت خودداری کنید چون لوله فاضلاب 99% ساختمان های تهران بیش از 30 سانت (نیم متر) است و امکان گیر کردن دستتان در لوله و آسیب رسیدن به ساعد یا بازوی شما وجود دارد.
 • اگر راهی برای بیرون اوردن شی ندارید بهتر است در اولین فرصت برای در اوردن وسیله از توالت بصورت شبانه روزی از خدمات حرفه ای آقای لوله بازکن استفاده نمایید.

در ادامه چند روش ساده را که میتوانید از انها بصورت فوری استفاده کنید توضیح داده شده. اما باید دقت داشته باشید که تمام اصول ایمنی را رعایت کنید تا در وهله اول به خودتان آسیب نرسانید و در وهله دوم شی قیمتی خود را از دست ندهید یا اینکه شی بی ارزشی را به داخل لوله فاضلاب هدایت نکنید تا باعث مسدود شدن لوله و بالا زدن چاه توالت شود.

روش بیرون آوردن اشیا از توالت با دست

برای خارج کردن اشیا از توالت با دستان خالی بهتر است ابتدا یک جفت دستکش بپوشید. سپس بررسی کنید و تخمین بزنید که آیا ارتفاع لوله کمتر از 40 سانت است یا خیر. اگر کمتر بود میتوانید با فرو کردن دست در لوله فاضلاب شی را بیرون بیاورید. اما اگر لوله بیشتر از 40 سانت است به هیچ وجه خطر فرو کردن دست را به جان نخرید چون امکان دارد دستتان در لوله گیر کند.

در اوردن وسیله از چاه توالت با قلاب دست ساز

در اوردن گوشی، طلا و وسیله از چاه توالت با قلاب دست ساز

اگر با مشکلات زیر رو به رو هستید میتوانید از روشی که در ادامه توضیح داده می شود استفاده نمایید:

 • افتادن وسیله در چاه توالت
 • افتادن انگشتر در چاه توالت
 • افتادن صابون در توالت فرنگی
 • افتادن گوشی اپل در توالت
 • افتادن طلا در دستشویی

همه این مشکلات روزانه برای خیلی از مردم رخ می دهد که از خدمات شرکت آقای لوله بازکن استفاده می کنند و کاملا تضمینی شی خود را بار دیگر به دست می آورند. اما اگر میخواهید خودتان این کار را انجام دهید از روش زیر برای درآوردن وسیله از چاه توالت استفاده نمایید.

پس از افتادن وسیله در توالت یک آویز لباس آماده کنید و آن را با کمک دست یا انبردست کاملا صاف کنید و سر اویز را به شکل قلاب درست کنید. اگر اویز لباس ندارید می توانید از یک مفتول مسی یا فلزی استفاده نمایید. حالا قلاب را درون لوله فاضلاب ببرید و سعی کنید وسیله را بگیرید و بیرون بکشید.

توجه نمایید که طول قلاب باید از 1 متر بیشتر باشد تا بتوانید کاری انجام دهید. پس از اماده کردن قلاب کافی است یک چراغ قوه به داخل لوله چاه بیندازید تا لوله نور کافی برای دیدن داشته باشد و سپس قلاب را تا جایی که میتوانید به داخل لوله هل دهید تا به سیفون یا شتر گلویی برخورد نمایید.

سپس تلاش کنید تا شی را به قلاب متصل کنید تا بتوانید آن را بالا بکشید. شاید این کار برای شما که تجربه کافی در این زمینه را ندارید سخت باشد اما با کمی تلاش و دقت میتوانید آن را انجام دهید.

بیرون کشیدن شی از چاه دستشویی با چنگک یا انبر فاضلابی

ابزارهای مختلفی در بازار وجود دارد که می توانید از آنها هنگام افتادن وسیله در چاه توالت کمک بگیرید اما این ابزارها یا سخت گیر می آیند یا اینکه قیمت بسیار بالایی دارند و برای شما عزیزان اصلا مقرون به صرفه نیستند که این ابزارها را تهیه کنید. چون اصلا کار شما این نیست و شاید سالی یکبار هم وسیله در داخل چاه توالت نیندازید. پس مسلما استفاده یکبار مصرف از انبر یا چنگک خواهید داشت و اصلا توجیح اقتصادی برای شما ندارد.

بهترین روش برای خارج کردن وسیله از توالت ایرانی و فرنگی چیست؟

دراوردن اشیا افتاده در چاه توالت به وسیله سزویسکار حرفه ای

بهترین روش و البته تضمینی ترین کاری که می توانید انجام دهید، استفاده از خدمات تخصصی جهت در اوردن اشیا از سرویس بهداشتی می باشد.

شرکت آقای لوله بازکن بصورت تضمینی با استفاده از ابزارهای مخصوص و همچنین سرویسکاران مجرب و حرفه ای هر نوع شی ای را از لوله فاضلاب توالت بیرون می آورد. چه آن شی به اندازه گوشی موبایل باشد چه به اندازه سوزن کوچک!

چرا باید آقای لوله بازکن را انتخاب کنیم:

 • شبانه روزی
 • ارائه فاکتور
 • همیشه در دسترس
 • قیمت های مصوب اتحادیه
 • سرویسکاران با اخلاق و بدون سوء پیشینه
 • در اوردن 100% تضمینی هر نوع شی از توالت
 • رسیدن به محل زیر 30 دقیقه
 • تحت پوشش قرار دادن تمام نقاط تهران برای انجام خدمات
4.6/5 - (10 امتیاز)
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
تلگرام
توییتر
برای استفاده از خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه، میتوانید همین حالا تماس بگیرید