تضمینی
لوله بازکنی با کیفیت عالی
شبانه روزی
بدون تعطیلی 24 ساعته
قیمت مناسب
براساس نوع گرفتگی
کیفیت بالا در انجام کار

برای از بین بردن سوسک چه کار کنیم؟

21

برای از بین بردن سوسک در اینجا 10 روش خانگی کشتن سوسک که کاملا طبیعی هستند را آموزش داده ایم. با این راه حل ها می توانید برای از بین بردن سوسک فاضلاب و آلمانی ریز اقدام نمایید.

10 روش طبیعی و خانگی برای از بین بردن سوسک که می توانید همین حالا آنها را امتحان کنید. این راه حل ها برای شما، خانواده و حتی حیوانات امن تر از سموم شیمیایی هستند. اصلا نیازی نیست به خدمات سمپاشی سوسک زنگ بزنید!

چون خدمات سمپاشی سوسک از سمومی استفاده می کنند که شاید نخواهید در خانه شما سمپاشی شود. این 10 روش به دو دسته تقسیم می شوند:

 • کشتن سوسک
 • دفع سوسک

با آقای لوله بازکن همراه باشید.

روش های طبیعی و خانگی دفع سوسک

برای از بین بردن سوسک

استفاده از این روش ها برای مبارزه با سوسک فاضلاب و سوسک آلمانی به شما کمک می کند تا:

 • اگر مشکل سوسک در خانه ندارید، بتوانید کارهایی انجام دهید که آنها را از خانه خود دور نگه دارید.
 • خانه همسایه شما پر از سوسک است و شما نمیخواهید که به منزل شما هم حجوم بیاورند.
 • شما فقط یکبار سوسک را در اطراف خود دیده اید اما با این حال نمیخواهید آنها در خانه شما تخم بگذارند و زیاد شوند.

اگر در خانه مشکل سوسک فاضلابی یا سوسک آلمانی ریز دارید (صرف نظر از بزرگ یا کوچک بودن مشکل) می توانید از روش های طبیعی و خانگی دفع سوسک از خانه استفاده کنید، اما باید بدانید که بهترین راه مبارزه با سوسک فقط کشتن آنهاست.

این روش ها برای چه کاری مناسب هستند:

 • از بین بردن سوسک فاضلابی
 • از بین بردن سوسک چاه دستشویی
 • از بین بردن سوسک ریز
 • از بین بردن سوسک کابینت
 • از بین بردن سوسک آشپزخانه
 • از بین بردن سوسک اپارتمانی
 • از بین بردن سوسک بزرگ
 • از بین بردن سوسک بالدار
 • از بین بردن سوسک توالت

میتوان اینطور گفت که روش هایی که در ادامه گفته می شود برای از بین بردن سوسک با طب سنتی است.

پوست لیمو – آب لیمو

برای از بین بردن سوسک ، پوست لیمو

سوسک ها همه چیز خوار هستند اما آنها تنها بوی مرکبات را دوست ندارند. اکثر ما لیمو و پوست آن را دوست داریم چون بوی خوبی می دهد. از پوست این میوه میتوانید در اطراف خانه خود استفاده کنید. یا اینکه مقداری آب لیمو را در اسپری همراه با آب مخلوط کنید و به اطراف خانه به ویژه مکان های غیر قابل دسترس مثل پشت یخچال، زیر کابینت ها و غیره اسپری نمایید.

برگ خلیج

برای از بین بردن سوسک ، برگ خلیج

برای از بین بردن سوسک برگ خلیج یک گزینه عالی است. می توان گفت یکی از راههای دفع سوسک از خانه که بسیار موثر است، برگ خلیج می باشد. بوی این برگ واقعا برای سوسک های قهوه ای، سوسک فاضلابی و سوسک ریز المانی جذاب نیست، پس ترجیح میدهند از آنها فاصله بگیرند.

برگ ها را خشک کنید و برای دفع سوسک از خانه آنها را در اطراف منزل به خصوص آشپزخانه بریزید یا درون فیلترهای چای قرار دهید و در گوشه های منزل قرار دهید.

پوست یا برش خیار

برای از بین بردن سوسک ، برش خیار

سوسک ها بوی خیار تازه را دوست ندارند. میتوانید از برش های خیار یا خیار پوست کنده شده استفاده کنید. یا اینکه می توانید پوست خیار را در اطراف خانه به ویژه مکان هایی که سوسک دیده می شود قرار دهید.

گل نپتون یا علف گربه

برای از بین بردن سوسک ، علف گربه

نوعی گیاه خشوبو از تیره ی نعناعیان که می توانید آنها را درون گلدان پرورش دهید و در گوشه خانه برای از بین بردن سوسک و دور نگه داشتن آنها استفاده نمایید. این گیاه بویی تولید می کند که سوسک ها از آن خوششان نمی آید به همین خاطر اصلا نزدیک آنها نمی شوند.

معرفی اسپری سوسک کش گیاهی و طبیعی

تمامی روش های قبلی که برای از بین بردن سوسک فاضلابی و سوسک آلمانی ریز گفته شد برای شما تکراری هستند؟ چرا از اسپری سوسک کش گیاهی و طبیعی استفاده نمی کنید؟

مخلوط کن را بیرون بیاورید و مقداری فلفل تند، یک پیاز و چند حبه سیر را درون آن بریزید، آنها را با کمی آب مخلوط کنید و تمام آن را درون یک اسپری بریزید. خوب تکان دهید و هر جا که سوسک دیدید روی آنها اسپری کنید.

بهترین راه (رایگان) تمیز نگه داشتن خانه از زباله و مواد غذایی خرد شده است. خانه را تمیز کنید، غذاها را درون بسته های مخصوصو نگه دارید کنید، زباله را به بیرون از خانه انقال دهید تا هیچ حشره و آفاتی جذب آنها نشود.

روش خانگی کشتن سوسک

برای از بین بردن سوسک

اگر به دنبال از بین بردن سوسک ها هستید بهتر است روش های خانگی کشتن سوسک را امتحان کنید. این روش ها تست شده هستند و در بیشتر موارد موثر واقع شده اند.

جوش شیرین و آرد ذرت

جوش شیرین باعث ایجاد گاز در سوسک ها می شود و سبب از بین بردن آنهاست. اما سوسک ها خیلی باهوش هستند و شما باید به همراه جوش شیرین و آرد ذرت، مقداری شکر ترکیب کنید تا آنها موقع خورد شکرها آرد و جوش شیرین را هم بخورند.

تله وازلین

وازلین تله موثر برای به دام انداختن و کشتن سوسک هاست. یک تکه کاغذ یا مقوا را با یک لایه نازک از وازلین آغشته کنید و بر روی آن تکه های مواد غذایی قرار دهید و در مکان هایی که فکر می کنید سوسک ها آنجا هستند یا آنها را دیده اید قرار دهید. وازلین آنها را نمی کشد اما سوسک ها به آن میچسبند و به دام میفتند. در آخر می توانید تله پر از سوسک را داخل سطل زباله قرار دهید.

بستنی

مانند تله وازلین، یکی بستنی آب شده را بردارید و بر روی کاغذ آغشته به وازلین بریزید تا شرک سوسک ها را فریب دهد و به وازلین بچسبند.

صابون

یک بطری اسپری صابون جایگزین مناسبی برای اسپری سم سوسک می باشد. مقداری آب صابون آماده کنید و برای از بین بردن سوسک قبل از اسپری آن را به خوبی تکان دهید.

آبجو و نان

این یک روش عالی برای از بین بردن سوسک می باشدو مقداری نان را درون آبجو خیس کنید و آن را در مسیر رفت و آمد سوسک ها قرار دهید. نان سوسک ها را وسوسه به خوردن می کند و آبجو آنها را میکشد.

اسید بوریک

اسید بوریک تنها و موثرترین روش خانگی کشتن سوسک ها می باشد. هنگام مصرف از داخل بدن سوسک ها به آنها حمله می کند. در صورت برخورد سوسک ها با اسید بوریک نیز به بدن آنها آسیب میزند.

در بسیاری از سموم شیمیایی سوسک کش ها نیز از اسید بوریک استفاده می کنند. این یک راز عالی برای از بین بردن سوسک ها است و اگر مجبور نبودیم، فقط یک روش برای کشتن سوسک ها در این مطلب قرار میدادیم که آن هم اسید بوریک می باشد.

برای از بین بردن سوسک

آیا روش های از بین بردن سوسک این مقاله موثر هستند؟

حالا بیایید در مورد سوالاتی که احتمال دارد در ذهن شما باشد صحبت کنیم. آیا این روش ها موثر هستند؟ آیا واقعا روش های خانگی مناسب برای از بین بردن سوسک می باشند؟

پاسخ هر دو سوال بله است. با این حال تمامی روش ها کارایی یکسانی ندارند. برخی از روش ها بهتر از سایرین کارساز هستند. برای اینکه پی ببرید کدام روش گفته شده از همه بهتر است باید یک یا چند بار آنها را تست کنید.

ما فکر می کنیم تنها موردی که از این قاعده مستثنی است تنها اسید بوریک است. پس می توانید اسید بوریک را در لیست همیشگی خود برای مبارزه با سوسک قرار دهید.

پس اگر مشکل سوسک در خانه دارید پیشنهاد می کنیم یک یا چند روش فوق را امتحان کنید یا مواد گفته شده را با هم ترکیب کنید و به جان سوسک ها بیفتید تا نسل آنها را منقرض کنید.

3.2/5 - (17 امتیاز)
21 پاسخ
 1. ناشناس

  سلام ممنون از راهنمایی شما فعلا همه رو مطالعه کردم انشا الله که با بکار بستن آنها نتیجه حاصل شود

 2. ناشناس

  وای من داخل ظرفشویی نگاه کردم تو لوله ظرفشویی پراز سوسک کوچیک و بزرگه متاسفانه از اونجا میان تو خونه

 3. افشار

  از زير در ورودى سوسك ميايد بايد درز گير با جسب شيئشه اى بزنيم اكر بياد تو خونه تخم ريزى ميكنه حتما زير در ورودى آبارتمان درز گير بزنيد

 4. ماریا

  سلام سوسک از چاه فاضلاب رو چکار کنیم از بین بره خونه آپارتمانی هستش همه واحدها گرفتار سوسک هستیم از توی پریز برق صدای خش خش می اومد نگاه کردم دیدم سوسک داره دست و پا میزنه بیاد بیرون😱😱😱

 5. امیر علی

  ممنون سیر ۲۰ حبه و پیاز ۱ عدد با هم رنده و کمی فلفل هم میریزیم و در چند ظرف در کابنت میگذاریم ردش خوبی است

 6. ناشناس

  دوباره از داخل لوله فاضلاب میان بیرون
  لطفا یه روش اساسی برای از بین بردن بفرمایید

 7. دیاکو

  بک روش عالی آنست که سوسک را گرفته و چشم‌هایش را در آوریم تا نبیند و به در و دیوار بخورد و ضربه مغزی شود

   1. آقای لوله بازکن

    به زودی یه نوع سم معرفی میکنیم که ترکیبی هست و کافیه بریزید تو لوله های فاضلاب و گوشه دیوارها اسپری کنید. بعد از چند روز دیگه اسری نه تنها از سوسک نیست بلکه هیچ نوع حشره ای تو خونه نخواهید دید.

     1. آقای لوله بازکن

      سلام دوست عزیز
      ما محصولی برای فروش نداریم. روش های آموزش داده شده همگی روش خانگی برای کشتن سوسک هستند.

  1. ناشناس

   بهترین روش برای جلوگیری سوسک از راه فاضلاب اسپزخانه زیر سینگ ظرفشویی چیه

   1. آقای لوله بازکن

    سلام
    بهترین روش آب بندی کامل و بستن درزها جهت جلوگیری از ورود سوسک به بیرون لوله فاضلاب هستش.

 8. نوید سلامت

  سلام. ممنون از وبسایت خوبتون. مطالب عالی بود. غیر از مواردی که ذکر شد روش های دیگری هم برای از بین بردن سوسک وجود داره مثل استفاده از شکارچیان طبیعی و یا سموم.

یک دیدگاه بگذارید

تماس با آقای لوله بازکن

تماس شبانه روزی در تهران (کلیک کنید)

۰۹۱۲۷۹۵۲۲۴۳

اعزام فوری لوله بازکن در سراسر تهران - شماره ثبت درخواست ۰۹۱۲۷۹۵۲۲۴۳
+