تضمینی
لوله بازکنی با کیفیت عالی
شبانه روزی
بدون تعطیلی 24 ساعته
قیمت مناسب
طبق فاکتورهای اتحادیه
بیش از 20 سال سابقه واقعی

13 روش طلایی برای جلوگیری از بالا زدن چاه فاضلاب

0
آقای لوله بازکن > اخبار و مقالات > خدمات لوله بازکنی > 13 روش طلایی برای جلوگیری از بالا زدن چاه فاضلاب
علت بالا زدن چاه فاضلاب، 13 روش جلوگیری از بالا زدن چاه فاضلاب

اگر مشکل گرفتگی، بوی بد فاضلاب، تخلیه چاه دارید، همین حالا تماس بگیرید:

هنگام بالا آمدن آب چاه فاضلاب یکی از لوله های فاضلاب ساختمان یا واحد شما دچار گرفتگی شده. در چنین شرایطی فاضلاب میتواند وارد سالن خانه شود و همه جا را کثیف کند. این امر اغلب سبب آسیب دیدن کف، دیوارها و لوله ها و لوازم شما می گردد.

یک راه ساده برای جلوگیری از این فاجعه یعنی برگشت فاضلاب به خانه این است که گرفتگی های لوله فاضلاب را قبل از فاجعه بار شدن شناسایی کنید، اما برای انجام موثر این کار ابتدا باید علت آن را بدانید. به این ترتیب، می توانید گرفتگی را قبل از اینکه به نگرانی اصلی شما تبدیل شود، از بین ببرید.

خط لوله فاضلاب چیست و در صورت مسدود شدن چه اتفاقی می افتد؟

خط لوله فاضلاب چیست و در صورت مسدود شدن چه اتفاقی می افتد؟

هر خانه دارای لوله کشی فرعی مختص خود است که از طریق لوله اصلی یا مشاع، فاضلاب توالت، آشپزخانه، حمام و غیره را به چاه یا فاضلاب شهری (اگو) منتقل می کند، که به آن خط لوله فاضلاب یا لوله اصلی می گویند.

یکی از راه های آسان برای تشخیص گرفتگی خط لوله فاضلاب این است که به سرعت تخلیه وسایل و لوازم خانگی خود توجه داشته باشید. یک گرفتگی در لوله فاضلاب باعث می شود که همه آنها به آرامی تخلیه شوند یا اصلاً تخلیه نشوند. علائم دیگری که باید مراقب آن باشید عبارتند از بالا زدن بوی فاضلاب، صدا دادن چاه فاضلاب (مثل قل قل کردن آب) و برگشت فاضلاب از توالت هنگام کشیدن سیفون (بالا زدن چاه دستشویی).

علت بالا زدن چاه فاضلاب چیست؟

گرفتگی در خانه شما

گاهی اوقات بهترین توضیح ساده ترین است. اگر لوله فاضلاب شما دچار گرفتگی شده باشد، به احتمال زیاد یکی از لوله های فرعی داخل خانه شما دچار مشکل شده است. بالا زدن چاه فاضلاب می تواند به تدریج یا ناگهانی ایجاد شود، در نهایت جریان آب را در لوله مسدود کرده و باعث ایجاد مشکلات فراوان می گردد.

از متداول ترین علل بالا زدن چاه فاضلاب عبارتند از:

 • ضایعات حمام مثل صابون
 • آشغال آشپزخانه و غذا
 • ریختن چربی و روغن بیش از حد در لوله
 • ریختن مو درون لوله
 • کم بودن شیب لوله
 • ماندن خاک، شن و ماسه در لوله
 • اشکال در شترگلو
 • ریختن مصالح ساختمانی در لوله
 • انداختن دستمال کاغذی در توالت ایرانی یا فرنگی (یکی از اصلی ترین علت بالا زدن چاه توالت)

اصلی ترین علل بالا زدن چاه فاضلاب، موارد بالاست. اگر دقت کنید که این مواد داخل لوله های فاضلاب ریخته نشود، تا سال ها مشکل گرفتگی نخواهید داشت!

ریشه های درخت

گرفتگی لوله فاضلاب با ریشه های درخت

درختان و درختچه های بزرگ حیاط شما به طور غریزی به دنبال منابع آب زیر خاک هستند تا در فصول خشک زنده بمانند. نزدیکترین منبع آب اغلب لوله فاضلاب شما است، به خصوص اگر نزدیک درخت یا درختچه باشد. زمان می برد، اما در نهایت ریشه ها می توانند به لوله فاضلاب در محل اتصال آن نفوذ کرده و باعث انسداد یا آسیب شدید آنها شوند. این مسئله بیشتر در خانه های قدیمی با لوله های قدیمی اتفاق می افتد. همین اتفاق میتواند علت پس زدن فاضلاب باشد.

لوله های آسیب دیده

ترک خوردگی، خرابی یا آسیب دیدگی خطوط فاضلاب می تواند علائمی شبیه علائم لوله های فاضلاب مسدود شده را نشان دهد، در نتیجه باعث برگشت آب از لوله فاضلاب و جاری شدن فاضلاب در حیاط یا زیرزمین شما می شود. این خسارت می تواند ناشی از جابجایی زمین هنگام زلزله، خاک ضعیف زمین یا فرسایش طبیعی یا حتی ضربه خوردن اتفاق بیافتد.

انسداد خط لوله اصلی ساختمان

همانطور که گفتیم لوله های فرعی خانه شما به یک لوله اصلی متصل شده اند. مسدود شدن لوله فاضلاب اصلی یا مشاع همیشه از لوله کشی خانه شما ناشی نمی شود. در گرفتگی لوله اصلی هر یک از ساکنین ساختمان میتوانند مقصر باشند. البته نمی توان قطعی و دقیق گفت کدام یک از ساکنین این مشکل را به بار آورده اند.

علت بالا زدن چاه توالت، علت بالا زدن آب چاه آشپزخانه، علت بالا زدن فاضلاب حمام و … بدون اینکه شما درون لوله آبی ریخته باشید، میتواند به خاطر گرفتگی لوله اصلی ساختمان باشد.

بارندگی زیاد

لوله های فاضلاب می توانند تا حدی باران و سیل را تحمل کنند، البته قبل از اینکه حجم آب زیاد شود و به جاهای دیگر برود. هنگامی که این اتفاق می افتد، آب اضافی اغلب از راه آب باران به لوله فاضلاب داخل خانه راه می یابد، که می تواند باعث گرفتگی و بالا زدن فاضلاب در باران شود.

13 روش که با آن میتوانید از بالا زدن چاه فاضلاب جلوگیری کنید

13 روش که با آن میتوانید از بالا زدن چاه فاضلاب جلوگیری کنید

هر کسی دوست دارد خانه خود را در وضعیت خوبی نگه دارد. گرفتگی لوله های فاضلاب از آن دسته مشکلاتی است که این وضعیت را به خطر می اندازد و در صورت بروز هر گونه مشکل در لوله کشی فاضلاب خانه، همه دوست دارند با راه و روش های مختلف سریعا آن را حل کنند. کافی است برای جلوگیری از بالا زدن فاضلاب، این 13 نکته هوشمند را رعایت کنید تا موفق شوید مسیر راه آب فاضلاب را باز نگه دارید.


جلوگیری از بالا زدن فاضلاب سینک ظرفشویی

1. اگر سطل زباله ندارید، از ریختن ضایعات غذا در لوله سینک ظرفشویی خودداری کنید. در سینک آشپزخانه خود از یک صافی آبکش استفاده کنید تا آشغال ها را درون آن بریزید.

2. چربی یا روغن را در محل تخلیه سینک خود نریزید. در عوض، روغن را در ظرف یا کیسه پلاستیکی بریزید و سپس آن را در سطل زباله بیندازید. در غیر این صورت، چربی می تواند به داخل لوله های شما بچسبد و منجر به گرفتگی سینک ظرفشویی آشپزخانه شود.

3. هفته ای یکبار یک کتری آب داغ در سینک ظرفشویی آشپزخانه خود بریزید تا هرگونه روغن یا چربی که ممکن است در لوله های شما جمع شده باشد، آب شود. حتما آب را به آرامی بریزید تا از پاشیدن جلوگیری شود.

4. برای کمک کردن به از بین رفتن چربی و مواد اضافه میتوانید از اسیدهای رقیق و یا محلول جوش شیرین و سرکه استفاده کنید تا گرفتگی های سطحی رفع شود.


جلوگیری از بالا زدن فاضلاب حمام

5. علت بالا زدن چاه فاضلاب در حمام موها، کف صابون و سایر مواد اضافی و آشغال ها می باشد. بهتر است برای جلوگیری از ورود این مواد به داخل لوله حمام حتما از توری های مخصوص استفاده کنید. برخی از مردم به دلیل حواس پرتی و ناخودآگاهی انواع اشیا مانند تیغ، ژیلت، لیف و … را درون لوله حمام می اندازند. سعی کنید هیچ اشیایی را درون لوله نیندازید.

6. اگر در حمام وان دارید، حتما به طور منظم دریچه های تخلیه را تمیز کنید. ورود هر گونه مواد اضافی مثل مو، سرعت تخلیه را کند کرده یا باعث تخلیه نشدن کامل آب از لوله های وان و در نهایت گرفتگی لوله حمام خواهد شد.


جلوگیری از بالا زدن فاضلاب توالت

7. هرگز هیچ نوع کاغذی غیر از دستمال کاغذی در توالت نریزید. کاغذ اضافی می تواند توالت و یا کل سیستم فاضلاب را مسدود کند و باعث بالا زدن چاه شود.

8. برای جلوگیری از افتادن اشیا در چاه توالت بهتر است از چاه بست استفاده کنید. البته این وسیله برای جلوگیری از افتادن اشیا بزرگ کاربردی ندارد، اما میتواند اشیا کوچک تر مثل انگشتر را در خود نگه دارد و از افتادن آن به درون لوله توالت جلوگیری کند.

9. حتما بعد از استفاده از سرویس بهداشتی حداقل یکبار سیفون را بکشید و یا به خوبی درون لوله آب بریزید. اینکار از تجمع فاضلاب در شترگلو و رسوب کردن آنها در دراز مدت جلوگیری می کند.

10. سعی کنید به هیچ عنوان مواد و آشغال های اضافی مثل نوار بهداشتی، دستمال کاغذی گلوله شده با حجم بالا، مو، نخ دندان، خلال دندان و غیره را درون لوله توالت نریزید.


نکات کلی

11. استفاده از توری های تخلیه را روی تمام لوله های فاضلاب خود قرار دهید. این ابزارها روی دهانه تخلیه فاضلاب قرار می گیرند تا از ورود مواد غذایی، مو، کف صابون و سایر آشغال ها به داخل لوله جلوگیری شود. این توری ها را میتوانید از فروشگاه های ابزار فروشی تهیه کنید.

12. هرگز رنگ، رقیق کننده رنگ، چسب و مصالح ساختمانی را درون لوله فاضلاب نریزید. چون شدت گرفتگی و بالا زدن چاه فاضلاب را افزایش می دهد و این مواد جز سخت ترین نوع گرفتگی هستند.

13. اگر چاه یا سپتیک تانک دارید بهتر است هر یک سال یکبار یک متخصص را جهت بررسی و کارشناسی وضعیت آن بیاورید. گاهی اوقات علت بالا زدن چاه فاضلاب پر شدن چاه، بسته شدن منافذ خاک چاه جذبی یا پر شدن مخزن سپتیک تانک می باشد.


اگر با بالا زدن چاه فاضلاب مواجه شدیم و لوله باز نشد چه کنیم؟

اگر موارد و نکات بالا را رعایت کردید اما باز هم با بالا زدن چاه مواجه شدید، اصلا نباید نگران باشید چون در این شرایط بهترین سرویسکاران حرفه ای و مجرب ما آماده خدمت به شما هستند.

کلیه نیروهای فنی مجموعه آقای لول بازکن تخصص کافی در زمینه رفع مشکل برگشت فاضلاب از لوله ها را دارند و میتوانند به سرعت و در کوتاه ترین زمانن ممکن به وسیله ابزارها و دستگاه های پیشرفته مشکلتان را رفع نمایند.

برخی از ویژگی های آقای لوله بازکن:

 • توانایی تشخیص علت بالا زدن چاه
 • توانایی تشخیص محل گرفتگی لوله های فاضلاب
 • توانایی باز کردن انواع گرفتگی سخت و پیچیده
 • امکان باز کردن لوله ها در کوتاه ترین زمان ممکن
 • رعایت بهداشت
 • استفاده از ماسک در شرایط کرونایی
 • استفاده از دستگاه های قوی و حرفه ای
 • استفاده از فنرهای مختلف بنا به شرایط کاری
 • ارائه خدمات بصورت شبانه روزی
 • اعزام سرویسکار از نزدیکترین نقطه به محل مشتری
 • تضمین باز کردن لوله و دریافت هزینه خدمات در صورت باز شدن لوله

برای استفاده از خدمات لوله بازکنی شبانه روزی در تهران میتوانید همین حالا با شماره پشتیبانی در تماس باشید و پس از ثبت درخواست نزدیکترین سرویسکار به خودتان را پیدا کنید. ما همواره آماده خدمت به شما مشتریان عزیز هستیم.

پاسخ به سوالات متداول علت بالا زدن چاه فاضلاب

علت بالا زدن چاه فاضلاب چیست؟

از مهمترین علل پس زدن فاضلاب از چاه میتوان به موارد زیر اشاره کرد: ضایعات غذا و آشغال های اضافی میوه ها، تفاله چای و قهوه، مو و پرز، روغن و هر گونه چربی دیگر، مصالح ساختمانی، اشیا بزرگ و کوچک، فرسوده شدن لوله و شیب کم لوله.

آیا راهی برای جلوگیری از بالا زدن چاه وجود دارد؟

بله در همین مطلب ما علت برگشت فاضلاب از لوله را توضیح داده ایم و 13 نکته و روش طلایی را به رایگان با شما به اشتراک گذاشتیم تا با انجام و رعایت این 13 نکته بتوانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

در صورت گرفتگی لوله و باز نشدن لوله ها بهترین روش چیست؟

اگر با گرفتگی لوله مواجه شدید و نتوانستید به هر دلیل گرفتگی را باز کنید، بهترین راه استفاده از تخصص یک سرویسکار لوله بازکن می باشد. مجموعه اقای لوله بازکن در خدمت شماست تا مشکلتان را رفع نماید. شما میتوانید در هر زمان با شماره پشتیبانی تماس بگیرید تا هر کجای تهران که باشید، نزدیکترین سرویسکار به شما اعزام شود.

یک دیدگاه بگذارید

مطالب جدید

لوله بازکنی ازگل 24 ساعته شبانه روزی، لوله بازکنی محدوده ازگل شمال تهران با فنر برقی
لوله بازکنی ازگل
2021-09-08
لوله بازکنی خیابان بلوار فردوس شبانه روزی و تضمینی
لوله بازکنی بلوار فردوس
2021-08-17
لوله بازکنی جنت آباد با فنر برقی، شبانه روزی با کمترین حد کثیف کاری
لوله بازکنی جنت آباد
2021-08-08
خدمات لوله بازکنی شبانه روزی در تهران با رعایت بهداشت
لوله بازکنی شبانه روزی تهران
2021-08-06
رفع گرفتگی لوله ناودان پشت بام با فنر برقی، فوری، تضمینی در سراسر شهر تهران
رفع گرفتگی لوله ناودان پشت بام
2021-07-30
لوله بازکنی کامرانیه با فنر برقی، شبانه روزی، فوری و تضمینی
لوله بازکنی کامرانیه
2021-07-24
لوله بازکنی شریعتی در تهران با رعایت بهداشت، فنر زنی تضمینی با باز کردن کامل لوله
لوله بازکنی شریعتی تهران
2021-07-18
لوله بازکنی قیطریه با فنر برقی و کمترین حد کثیف کاری توسط سرویسکار مجرب
لوله بازکنی قیطریه
2021-07-10
لوله بازکنی زعفرانیه با فنر برقی با کمترین حد کثیف کاری، شبانه روزی، فوری و تضمینی
لوله بازکنی زعفرانیه
2021-07-02
لوله بازکنی الهیه با کمترین حد کثیف کاری توسط بهترین لوله بازکن در الهیه
لوله بازکنی الهیه
2021-06-28
بوبه بازکنی شهران شمالی و جنوبی با بهترین کیفیت به وسیله فنر برقی
لوله بازکنی شهران
2021-06-23
لوله بازکنی یوسف آباد با فنر برقی و رعایت بهداشت
لوله بازکنی یوسف آباد
2021-06-15
لوله بازکنی ستارخان با فنر برقی، با کمترین کثیف کاری و تضمین باز شدن لوله
لوله بازکنی ستارخان
2021-06-02
لوله بازکنی پونک با فنر برقی
لوله بازکنی پونک
2021-05-26
لوله بازکنی خیابان آزادی با ضمانت باز کردن کامل گرفتگی
لوله بازکنی آزادی
2021-05-17
لوله بازکنی ونک 24 ساعته شبانه روزی بدو تعطیلی، چاه بازکنی ونک
لوله بازکنی ونک – ضمانت 100% – شبانه روزی
2021-05-12
لوله بازکنی گیشا شبانه روزی با رعایت بهداشت
لوله بازکنی گیشا
2021-05-02
لوله بازکنی سعادت آباد با بهترین کیفیت بصورت شبانه روزی و فوری و تضمینی انجام می شود.
لوله بازکنی سعادت آباد
2021-05-01
لوله بازکنی ارزان و سریع
2021-04-22
لوله بازکنی نیاوران با رعایت بهداشت بصورت شبانه روزی در خدمت شماست.
لوله بازکنی نیاوران
2021-04-20
رفع گرفتگی اگو ، رفع گرفتگی فاضلاب شهری، رفع گرفتگی منهول فاضلاب
رفع گرفتگی اگو (فاضلاب شهری)
2021-04-07
لوله بازکنی خیابان آفریقا ، لوله بازکنی خیابان نلسون ماندلا
لوله بازکنی خیابان آفریقا
2021-04-06
لوله بازکنی بریانک شبانه روزی بدون تعطیلی با رعایت بهداشت در شرایط کرونایی
لوله بازکنی بریانک – فوری و تضمینی
2021-03-24
لوله بازکنی جیحون با فنر برقی بدون کثیف کاری
لوله بازکنی جیحون – تخلیه چاه جیحون
2021-03-14
لوله بازکنی حکیمیه ، لوله بازکنی منطقه جکیمیه تهران با رعایت بهداشت و شبانه روزی و فوری
لوله بازکنی حکیمیه
2021-03-08
لوله بازکنی حیاط، پارکینگ، کفشور تراس و پشت بام
لوله بازکنی حیاط، پارکینگ، کفشور تراس و پشت بام
2021-03-01
چاه بازکنی ، چاه بازکنی تهران ، چاه بازکنی شبانه روزی با رعایت بهداشت
چاه بازکنی فوری در تهران – بدون کثیف کاری
2021-02-27
لوله بازکنی تجریش ، لوله بازکنی تخلیه چاه تحریش با رعایت بهداشت، شبانه روزی و تضمینی
لوله بازکنی تجریش – تخلیه چاه تجریش
2021-02-25
لوله بازکنی مرزداران با دستگاه فنر برقی. لوله بازکنی در مرزداران با رعایت بهداشت
لوله بازکنی مرزداران
2021-02-24
لوله بازکنی اختیاریه
لوله بازکنی اختیاریه – تخلیه چاه اختیاریه
2021-02-23
لوله بازکنی شرق تهران ، لوله بازکنی در شرق تهران
لوله بازکنی شرق تهران
2021-02-22
لوله بازکنی غرب تهران ، لوله بازکنی تخلیه چاه در غرب تهران
لوله بازکنی غرب تهران
2021-02-21
لوله بازکنی شمال تهران ، لوله بازکنی محدوده شمال تهران
لوله بازکنی شمال تهران
2021-02-19
لوله بازکنی خیابان رسالت
لوله بازکنی خیابان رسالت
2021-02-08
لوله بازکنی اقدسیه با فنر برقی و تراکم هوا دو روش معمول برای باز کردن گرفتگی در اقدسیه میباشد که با کیفیت عالی انجام می شود.
لوله بازکنی اقدسیه – بدون کثیف کاری
2021-02-06
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، نشت یابی آب و فاضلاب ، خدمات تشخیص ترکیدگی لوله در تهران
تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب با دستگاه پیشرفته
2021-01-21
افتادن گوشی در چاه توالت ، درآوردن گوشی از توالت
درآوردن گوشی از چاه توالت بصورت تضمینی
2021-01-15
تخلیه سپتیک تانک فاضلاب
تخلیه سپتیک تانک فاضلاب
2021-01-09
لوله بازکنی شهرک غرب
لوله بازکنی شهرک غرب
2020-12-27
لوله بازکنی خیابان قزوین
لوله بازکنی خیابان قزوین
2020-12-14
تماس با آقای لوله بازکن

۰۹۱۹۷۵۶۵۴۶۵

۰۹۱۹۷۵۶۵۴۶۵

لوله بازکنی شبانه روزی تهران همراه با ماسک و رعایت کامل بهداشت جهت پیشگیری از ویروس کرونا
+